V Harrachově létaly také ženy

Harrachov - Skokanská elita se v úterý 17. ledna utkala o titul mistra České republiky. I přestože se jednalo o všední den, přilákalo mistrovství ve skocích na lyžích několik desítek diváků.

19.1.2017

Při skocích na lyžích se také ne vždy všechno povedeFoto: Deník / Denisa Albaniová

Čeští skokani poměřili své síly na skokanském můstku K90 v Harrachově.

Na napínavý závod se přišly podívat i studentky. „Jsme tu v rámci lyžařského kurzu, ale moc nás to zajímalo. Doposud jsme skoky na lyžích viděly jen v televizi," uvedla osmnáctiletá Šarlota z Prahy.

Hlavní soutěži předcházela tréninková kola. Na dráhu se postavilo celkem třicet čtyři závodníků v kategoriích junioři, dorostenci, muži a o titul mistryně bojovalo osm žen.

První soutěžní kolo skončilo nešťastným pádem pro Jakuba Čejchana, naštěstí nedošlo k vážným zraněním.

S výsledky 100,5 metru v prvním a 89,5 metru v druhém kole obsadil první příčku Roman Koudelka. Z žen zvítězila Barbora Blažková, ta při svém nejdelším skoku překonala délku osmdesáti šesti metrů.

Skokanský můstek po celé jeho délce kontrolovali rozhodčí, kteří dohlíželi na měření skoků. „Tahle to má technicky skvělý, ale měla by shodit. Kdyby šlo o jedno kilo. Ale s tímhle by už měla něco dělat," okomentoval rozhodčí jeden ze skoků.

Úsměvnou stránkou byla čísla, značící metry, připevněná na dřevěných bocích můstků. Jejich stupnice končila na 101 metrech. Nejednou se stalo, že závodník doskočil dále a pak délka jeho skoku končila čistě v rukou rozhodčích.

Autor: Denisa Albaniová

19.1.2017 VSTUP DO DISKUSE

Policie. Ilustrační foto.

Rozbil okno auta, aby si nakonec nic neodnesl, kabelku zahodil

Křišťálová Lupa 2017

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Motorkář nedobrzdil, opletačky má ale i řidič auta

Turnov – Lehkým zraněním řidiče motocyklu skončila v pátek kolem třetí hodiny odpoledne dopravní nehoda, která se stala v Turnově. V ulici Fučíkova se střetl motocykl Honda s osobním vozidlem Ford Focus.

Vysněné dětské postele

Dětský pokoj potřebuje pořádnou postel. Ale obyčejné postele jsou plné nesplněných dětských snů. Zkuste splnit nějaké ty sny i vysněnou postelí.

V zoo začínají sokolnické dny

Liberec – Pravidelné ukázky sokolnictví začínají od úterý v liberecké zoo.

Výstava v Oblastní galerii v Liberci trhá rekordy

Liberec – Jména jako Dalí, Picasso, Bacon, Giacometti nebo Chirico jsou sázka na jistotu. Výstava mistrů moderního umění v liberecké Oblastní galerii má návštěvnost srovnatelnou s pražským Rudolfinem.