VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vlna odhlašování od zásobování teplem slábne

Jablonec n. N. - I. etapa decentralizace kotelen musí být hotova do konce října a týká se celkem pěti lokalit: Březová, Mechová, Mánesova, Boženy Němcové a J. Hory.

3.3.2015
SDÍLEJ:

Teplárna v Jablonci n. N.Foto: Deník

Letošní teplá zima s minimálními výkyvy hluboko pod bod mrazu by měla potěšit i ty jablonecké domácnosti, které jsou napojeny na centrální zásobování teplem, ušetří. Přestože nebude mít teplárna plánované tržby, její ředitel tvrdí, že to vliv na cenu pro konečné odběratele mít nebude.

V Jablonecké energetické (JE) šetří, kde mohou. Ať už se jedná o náklady na nákup surovin, personální náklady nebo informační technologie a samozřejmě odstavení nerentabilní výtopny Rýnovice.

„Poslední dva měsíce roku byly výrazně teplejší, než je standard, a to se samozřejmě projevilo v nižších tržbách. Ani takovéto teplotní výkyvy však nebudou mít vliv na cenu pro konečného odběratele," uvádí Petr Roubíček, ředitel JE, s tím, že po dokončení revitalizace cena tepla v Jablonci klesne ze stávajících 689 až k hranici 650 korun.

V současnosti dodává JE teplo a teplou vodu do 4 300 domácností a smlouvy obnovují i stávající firemní zákazníci. „TRW uzavřelo kontrakt na odběr tepla na následujících deset let a finalizujeme jednání s dalšími velkými podniky. Také některé bytové domy či družstva nakonec od odpojení upouštějí. Jedná se například o věžáky v Pasekách," hodnotí Roubíček. K JE jsou připraveni připojit i případné nové zákazníky. „V jednotlivých kotelnách počítáme s rezervou přibližně 10 20 %, již budeme moci využít buď pro zájemce, kteří se v minulosti odpojili nebo pro nové objekty," vysvětluje Roubíček.

Začátkem dubna začnou práce na první etapě výstavby decentralizovaných kotelen. I tady se po finanční stránce JE daří. Z celkové investice 115 milionů korun totiž 60 % nákladů zaplatí dotace EU a České republiky. Ze stávajících výměníků se stanou moderní decentralizované kotelny a vzniknou i nové plynovodní sítě. Ty zase financuje významnou částkou RWE. Dopad revitalizace na městskou kasu je tedy minimální.

Autor: Lenka Klimentová

3.3.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační fotografie.

ANKETA: Legalizovali byste pěstování marihuany pro osobní spotřebu?

Módní svátek  zažil zámek Sychrov.
50

OBRAZEM: Sychrov ožil velkou módní show

ANKETA: Zakázali byste motorovým vozidlům starším 15 let vjezd do center měst?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.

ANKETA: Povolili byste cyklistům alkohol?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

Kraj představí úspěšné návrhy na přeměnu okolí budovy Krajského úřadu

Liberec – Přeměna a kultivace okolí budovy Krajského úřadu, možnost volného přístupu k řece Nise a prostor pro parkování, i to byla hodnotící kritéria soutěže, kterou vypsal Liberecký kraj.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení