VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vždycky je na úřadě co zlepšovat

Jablonec n. N. /AUDIO/ - Tři a jedna otázka pro: tajemníka Městského úřadu v Jablonci Jiřího Nesvadbu. Svůj úřad opouští po osmnácti letech přesně na den. Jablonecký tajemník.

31.12.2010
SDÍLEJ:

Naposledy na jabloneckém zastupitelstvu, prosinci, společnost mu dělal zastupitel Lukáš Pleticha (vlevo). Po osmnácti letech odchází do zasloužené penze tajemník úřadu Jiří Nesvadba.Foto: DENÍK/ Lenka Střihavková

Post tajemníka na jablonecké radnici zastával osmnáct let. Před jeho očima se střídali politici každé čtyři roky. Říká, že předává úřad v dobrém stavu. Na druhou stranu si ale nemyslí, že není co zlepšovat, ať v chodu či v ekonomice. Jiří Nesvadba.

Prosincové zastupitelstvo bylo poslední, kterého jste se účastnil. Bylo to nostalgické? Jak jste to prožíval?
Účastnil jsem se ho s hlasem poradním. Samozřejmě po osmnácti letech si člověk promítá, co zažil. Bylo toho hodně. Myslím, že převládalo to pozitivní, to dobré, to užitečné. A já na to budu vzpomínat jistě dobře.

Jakou máte retrospektivu? Je vidět posun v jednáních, ve vývoji za osmnáct let, od hektických začátků až po současnost?
Za tu dobu jsem zažil na jablonecké radnici čtyři starosty a čtrnáct místostarostů. Všichni byli velice pracovití, slušní. Mně se se všemi pracovalo dobře. Nemohu si na nikoho stěžovat. Atmosféra tady byla určitě velice dělná. Samozřejmě po roce devadesát jsme se to učili a v roce 2010 to už umíme.

Informace a zkušenosti, které nosíte v hlavě jsou nedocenitelné. Přijdou nazmar nebo budete mít pořád hlas poradní pokud by se váš nástupce v něčem neorientovat, byť má sám velkou praxi?
Spolupráci a konzultaci jsem se nikdy nebránil. Mockrát jsem školil úředníky, nejenom v Jablonci, ale i úředníky v Libereckém kraji a v republice. V tom chci pokračovat. Vědomosti nasbírané a zkušenosti získané při každodenní práci jsou velice cenné. Počítám, že v této oblasti budu ještě pokračovat. Pokud bude něco potřebovat Jablonec a nový tajemník, tak rád pomohu.

Dovolte osobní otázku. Odcházíte do důchodu, zasloužené penze. Co se nyní pro vás stane prioritou? Dosud to byla práce. Máte záliby?
Mám dva koníčky, dvě zábavy, které mě, jak si myslím, vytíží. Tou první jsou vnoučata, o které se s manželkou jistě budeme starat a rádi je pomůžeme hlídat. To je velice oblíbená činnost. A druhá je moje zahrada a pěstování kytiček na Malé Skále.

„Vyskočit z rozjetého vláčku po osmnácti letech není jednoduché. Budu jej dál z dálky sledovat, zda jede správně a nezastavuje někde mimo svou pravidelnou zastávku.“

Autor: Lenka Klimentová

31.12.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

PŘEHLED: Kam zajít na Jablonecku a Semilsku za zábavou

Ilustrační foto

Hasiči vyjeli kvůli bouřce k desítkám událostí

Velký kulturní přehled akcí na Jablonecku a Semilsku

Jablonecko a Semilsko - Jaký bude následující víkend a poslední školní předprázdninový týden? Tady je naše nabídka akcí!

Na Královce můžete potkat informační cyklohlídku

Janov n. N. – Cyklisté se dozvědí spoustu důležitých informací včetně například povinné výbavy nebo problematiky požívání alkoholu v souvislosti s jízdou na bicyklu.

V kamnech hořely plasty. Do Ještědské ulice přijeli strážníci

Jablonec n. N. – Komunální odpad pálil člověk, který před příjezdem hlídky utekl, tvrdili obyvatelé domu.

Výletní cestu uzavřel sesuv skály

Dolánky – Radnice bude muset nechat odstranit další části skály, které by mohly být nestabilní.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies