VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zájem cyklistů o certifikované trasy roste

Greenways jsou trasy, komunikace nebo přírodní koridory, využívané vsouladu sjejich ekologickou funkcí a potenciálem pro sport, turistiku a rekreaci. Přinášejí užitek voblasti ochrany přírody a kulturního dědictví, zlepšují možnosti pro dopravu, rekreaci a turistiku, jsou výzvou kzdravějšímu životnímu stylu a udržitelnému využívání místních zdrojů.

27.2.2008
SDÍLEJ:

Logo Cyklisté vítániFoto:

Evropská certifikace Cyklisté vítáni usnadňuje cyklistům u nás již třetím rokem orientaci mezi restauračními a ubytovacími zařízeními a označuje ta, kde jsou na jejich příjezd připraveni. VLibereckém kraji se však do projektu zapojilo pouze 49 zařízení, což zdaleka neodpovídá zájmu turistů. Pro tuto třetí sezónu připravila Nadace Partnerství, která je garantem certifikace, několik novinek.
Největší novinkou je nový vzhled webových stránek www.cyklistevitani.cz, který vznikl ve spolupráci sobčanským sdružením NaKole.cz. Díky této změně si mohou cyklisté naplánovat trasu výletu na mapě a současně na této trase vyhledat certifikovaná zařízení. O své zkušenosti skvalitou služeb poskytovaných vcertifikovaných zařízeních se pak mohou podělit sostatními prostřednictvím hodnocení objektů na webových stránkách.Další novinkou je rozšíření certifikace na Slovensko, kde budou vletošním roce certifikovány objekty vregionu Záhoří. I tyto objekty bude možné vyhledávat na adrese www.cyklistevitani.cz. Slovenskou certifikaci Vitajte cyklisti! koordinuje Nadace Ekopolis ve spolupráci sNadací Partnerství.
Cyklisté, kteří certifikované objekty vyhledávají, jsou často ze zahraničí, kde již obdobné systémy fungují delší dobu. VRakousku funguje certifikace Radfreundliche Betriebe a vNěmecku je zaveden systém Bett und Bike. Zahraniční turisté tak vČeské republice očekávají stejně kvalitní služby. „Záleží na podnikatelích, zda se rozhodnou soustředit se na tuto klientelu a zda přizpůsobí poskytované služby potřebám cyklistů“, řekl Petr Kazda zNadace Partnerství. Počet zařízení zapojených do projektu je však velkou slabinou Libereckého kraje, kde o certifikovaná zařízení projevují zájem i cyklisté z Německa.
Systém certifikace restauračních a ubytovacích zařízení, kempů nebo turistických cílů spustila Nadace Partnerství na jaře roku 2006. Nyní je bílýmusmívajícím se kolem vzeleném poli označeno téměř 700 objektů po celé republice. „Zájemci o certifikaci najdou všechny informace, včetně povinných a doplňkových kritérií, na webových stránkách projektu,“ vysvětlil Kazda.

27.2.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ovce. Ilustrační foto.

Stádo ovcí na Frýdlantsku napadli vlci

MARMELÁDY Z KUNRATIC putovaly do celé Evropy ze zdejší továrny CH. Leubnera už od roku 1880. Tradici výroby ovocných produktů obnovili místní jako Jamparádu.

Největší marmeládovou soutěž ve střední Evropě ohrožuje letošní neúroda ovoce

1968: Na pohřbu obětí „bratrské“ pomoci mluvil Havel i Tříska

Liberecký kraj - Tanky s okupanty se dostaly až v Liberci na náměstí před radnici, které bylo k ránu plné lid zburcovaných střelbou. V Desné hořící cisterna po nehodě usmrtila babičku s holčičkou … Před 49 lety.

O starém vděku a náhle padlé víře

Jablonecko - Poznámka Jana Sedláka z 21. 8. 1968

Tah na Prahu v pátek zbrzdila nehoda

Liberecký kraj – „Na Paceřáku ve směru na Prahu je doprava svedená do jednoho pruhu.“ Taková byla situace v pátek před polednem ve stoupání před odbočkou na Sychrov.

OBRAZEM: Hasiči slaňovali a policisté chytali zloděje

Albrechtice v Jizerských horách - Přehraniční setkání složek Integrovaného záchranného systému (IZS) byl strhující přehlídkou zásahů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení