VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zájem cyklistů o certifikované trasy roste

Greenways jsou trasy, komunikace nebo přírodní koridory, využívané vsouladu sjejich ekologickou funkcí a potenciálem pro sport, turistiku a rekreaci. Přinášejí užitek voblasti ochrany přírody a kulturního dědictví, zlepšují možnosti pro dopravu, rekreaci a turistiku, jsou výzvou kzdravějšímu životnímu stylu a udržitelnému využívání místních zdrojů.

27.2.2008
SDÍLEJ:

Logo Cyklisté vítániFoto:

Evropská certifikace Cyklisté vítáni usnadňuje cyklistům u nás již třetím rokem orientaci mezi restauračními a ubytovacími zařízeními a označuje ta, kde jsou na jejich příjezd připraveni. VLibereckém kraji se však do projektu zapojilo pouze 49 zařízení, což zdaleka neodpovídá zájmu turistů. Pro tuto třetí sezónu připravila Nadace Partnerství, která je garantem certifikace, několik novinek.
Největší novinkou je nový vzhled webových stránek www.cyklistevitani.cz, který vznikl ve spolupráci sobčanským sdružením NaKole.cz. Díky této změně si mohou cyklisté naplánovat trasu výletu na mapě a současně na této trase vyhledat certifikovaná zařízení. O své zkušenosti skvalitou služeb poskytovaných vcertifikovaných zařízeních se pak mohou podělit sostatními prostřednictvím hodnocení objektů na webových stránkách.Další novinkou je rozšíření certifikace na Slovensko, kde budou vletošním roce certifikovány objekty vregionu Záhoří. I tyto objekty bude možné vyhledávat na adrese www.cyklistevitani.cz. Slovenskou certifikaci Vitajte cyklisti! koordinuje Nadace Ekopolis ve spolupráci sNadací Partnerství.
Cyklisté, kteří certifikované objekty vyhledávají, jsou často ze zahraničí, kde již obdobné systémy fungují delší dobu. VRakousku funguje certifikace Radfreundliche Betriebe a vNěmecku je zaveden systém Bett und Bike. Zahraniční turisté tak vČeské republice očekávají stejně kvalitní služby. „Záleží na podnikatelích, zda se rozhodnou soustředit se na tuto klientelu a zda přizpůsobí poskytované služby potřebám cyklistů“, řekl Petr Kazda zNadace Partnerství. Počet zařízení zapojených do projektu je však velkou slabinou Libereckého kraje, kde o certifikovaná zařízení projevují zájem i cyklisté z Německa.
Systém certifikace restauračních a ubytovacích zařízení, kempů nebo turistických cílů spustila Nadace Partnerství na jaře roku 2006. Nyní je bílýmusmívajícím se kolem vzeleném poli označeno téměř 700 objektů po celé republice. „Zájemci o certifikaci najdou všechny informace, včetně povinných a doplňkových kritérií, na webových stránkách projektu,“ vysvětlil Kazda.

27.2.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Rumunka s pohádkovým jménem Arabela se moc fotit nechtěla.Komunikovala jen zdviženými prostředníky, ale slyšela moc dobře.Chvíli se pokoušela sápat redaktorovi Deníku po objektivu.Odvezla si jí sice policie, ale za chvíli už zase běhala svobodně po ulicíc
9

GALERIE: Pozor na falešné hluchoněmé

Nastoupit museli hasiči v protichemických oblecích.
3

Manévry v řeznictví: Přišla obálka s bílým práškem

V Liberci nalezli tělo mrtvého muže

Liberec - V úterý odpoledne ohlásila žena nález bezvládného těla v rybníku v libereckých Radčicích. Mluvčí krajské policie Vlasta Suchánková potvrdila, že se jedná o mrtvého muže.

GALERIE: Psi pomáhají hasičům zachraňovat zraněné, kteří uvízli v sutinách

Plavy - Reportáž na vlastní kůži jaké je sledovat práci záchranářů a jejich psů, ale také ležet v sutinách plných prachu a čekat na vysvobození.

Hudební a divadelní Sedmihorské léto tento týden startuje

Sedmihorky - /GALERIE/ Jeden z největších a především nejrozsáhlejších festivalů v Českém ráji startuje již zanedlouho. V pátek 30. června otevře hudební a divadelní Sedmihorské léto své brány a odstartuje nejen svůj osmý ročník, ale také prázdninové měsíce divadelním představením Miláček Anna.

Mladí brigádu najdou, pokud chtějí pracovat

Českolipsko - Obvykle až začátkem léta studenti začínají hledat brigády. Letos mohou uspět.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies