VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zájem cyklistů o certifikované trasy roste

Greenways jsou trasy, komunikace nebo přírodní koridory, využívané vsouladu sjejich ekologickou funkcí a potenciálem pro sport, turistiku a rekreaci. Přinášejí užitek voblasti ochrany přírody a kulturního dědictví, zlepšují možnosti pro dopravu, rekreaci a turistiku, jsou výzvou kzdravějšímu životnímu stylu a udržitelnému využívání místních zdrojů.

27.2.2008
SDÍLEJ:

Logo Cyklisté vítániFoto:

Evropská certifikace Cyklisté vítáni usnadňuje cyklistům u nás již třetím rokem orientaci mezi restauračními a ubytovacími zařízeními a označuje ta, kde jsou na jejich příjezd připraveni. VLibereckém kraji se však do projektu zapojilo pouze 49 zařízení, což zdaleka neodpovídá zájmu turistů. Pro tuto třetí sezónu připravila Nadace Partnerství, která je garantem certifikace, několik novinek.
Největší novinkou je nový vzhled webových stránek www.cyklistevitani.cz, který vznikl ve spolupráci sobčanským sdružením NaKole.cz. Díky této změně si mohou cyklisté naplánovat trasu výletu na mapě a současně na této trase vyhledat certifikovaná zařízení. O své zkušenosti skvalitou služeb poskytovaných vcertifikovaných zařízeních se pak mohou podělit sostatními prostřednictvím hodnocení objektů na webových stránkách.Další novinkou je rozšíření certifikace na Slovensko, kde budou vletošním roce certifikovány objekty vregionu Záhoří. I tyto objekty bude možné vyhledávat na adrese www.cyklistevitani.cz. Slovenskou certifikaci Vitajte cyklisti! koordinuje Nadace Ekopolis ve spolupráci sNadací Partnerství.
Cyklisté, kteří certifikované objekty vyhledávají, jsou často ze zahraničí, kde již obdobné systémy fungují delší dobu. VRakousku funguje certifikace Radfreundliche Betriebe a vNěmecku je zaveden systém Bett und Bike. Zahraniční turisté tak vČeské republice očekávají stejně kvalitní služby. „Záleží na podnikatelích, zda se rozhodnou soustředit se na tuto klientelu a zda přizpůsobí poskytované služby potřebám cyklistů“, řekl Petr Kazda zNadace Partnerství. Počet zařízení zapojených do projektu je však velkou slabinou Libereckého kraje, kde o certifikovaná zařízení projevují zájem i cyklisté z Německa.
Systém certifikace restauračních a ubytovacích zařízení, kempů nebo turistických cílů spustila Nadace Partnerství na jaře roku 2006. Nyní je bílýmusmívajícím se kolem vzeleném poli označeno téměř 700 objektů po celé republice. „Zájemci o certifikaci najdou všechny informace, včetně povinných a doplňkových kritérií, na webových stránkách projektu,“ vysvětlil Kazda.

27.2.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Václav Helšus, herec a dramatik libereckého Divadla F. X. Šaldy

„Pořád se cítím jako ten kluk ze mlejna" říká herec Václav Helšus

Ilustrační foto

Hnojte popelem

Zdrogovaný řidič ujížděl před policisty

Jablonec n. N., Liberec – V honičku se změnila běžná policejní kontrola v liberecké ulici Františkovská. Řidič skončil i s Audi A3 na střeše. Jablonečan měl platný zákaz řízení motorových vozidel a pozitivní test na drogy.

Město pod Ještědem umí přilákat filmaře

Liberec – Zájem filmových tvůrců o Liberec roste. Potvrzením tohoto faktu je i čerstvé a oficiální uznání, že je městem přátelským k filmařům. Zdejší filmová kancelář uspěla v celostátní konkurenci a dostala prestižní ocenění Film Friendly.

AKTUALIZOVÁNO

Čarodějnice již dorazily do lučanského útulku a další tipy, kam na "čarodky"

Jablonecko - /GALERIE, PŘEHLED/ Čarodějnice s mírným předstihem dorazily už ve čtvrtek do lučanského útulku Dášenka. Většina se jich bude pálit v neděli, proto přinášíme přehled akcí na Jablonecku a Semilsku. Půjdete s přáteli, s rodinou, s dětmi někam na „čarodky"? Nezapomeňte s sebou fotoaparát. Připravíme spolu unikátní galerii. Snímky pošlete na adresu jablonecky@denik.cz

Nařízení EU komplikuje historické bitvy

Frýdlant – Ke střelbě připravit – pal! Rekonstrukce historické bitvy je jedním z taháků Valdštejnských slavností ve Frýdlantě. Zatímco letošní bitva proběhne k plné spokojenosti návštěvníků, o další ročníky už povedou pořadatelé také bitvu, jenže papírovou.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies