Na základě hysterických tvrzení některých svědků z místa činu se totiž více píše a mluví o hasičském zásahu, ale mnohem méně o samotné události. Nikomu nepřijde divné, že masakr má zatím docela nenápadného pachatele.

Žijeme ale v Česku, kde se při podobných tragických událostech, polovina národa přeměňuje v profesionální odborníky prakticky na jakoukoliv činnost, která s událostí nějakým způsobem souvisí.

Zvykejme si, vyjádřit se „odborně“ k čemukoliv je pro řadu lidí trávících čas na sociálních sítích součástí každodenního života.

Při vlakovém neštěstí ve Studénce všichni uměli stavět mosty, ve Frenštátě byli pyrotechnici a při nedávném masakru ve Fakultní nemocnici v Ostravě zase specialisté na zbraně a bezpečnost v budovách s velkým pohybem lidí.

Teď se národ přeměnil na požární experty, kteří hodnotí profesionalitu zásahu na základě názorů svědků, kteří vše sledovali od klepáče před panelovým domem.

Nikdo přitom neřeší, že několik týmů na schodištích vysokého paneláků makalo nahoru, skládalo hadice a bojovalo s ohněm. Ten se nerozšířil do dalších bytů, což se zdá v dané situaci jako malý zázrak.

V tuto chvíli je ale nutné s chladnou hlavou komplexně zjistit, co se v Bohumíně stalo. Včetně zásahu! I hasiči jsou jen lidé… Mají své mechanismy, jak vyhodnotit každý zákrok. Věřme v jich profesionalitu.