VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JAN VRABEC

Jan Vrabec / Jablonecký deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Kožená veze umělecký koncert roku

Jablonec n. N. - Mezzosopranistka světového formátu vystoupí v pondělí večer v jabloneckém kostele Nejsvětějšího srdce Ježíšova.

Zloděj skončil popálený v nemocnici v Praze

Jablonec n. N. - S těžkými popáleninami skončil v pražské nemocnici na Vinohradech jeden ze zlodějů, kteří se ve čtvrtek odpoledne vloupali do bývalé galvanizovny v Mlýnské ulici v Jablonci.

Protržená přehrada bude velkým přírodním muzeem

Jizerské hory - Jedna z nejzajímavějších výletních lokalit na Jablonecku se do roku 2016 výrazně promění.

Jablonecké letní kino drtí letité rekordy

Jablonec n. N. - Jednoduše super. Tak nějak hodnotí ředitelka jabloneckých kin Naďa Hetešová první sezonu digitálního Letního kina, kam chodí nejvíc diváků za poslední desítky let.

V Tanvaldu chystají další vyprošťovací soutěž hasičů

Tanvald - Krajské kolo soutěže ve vyprošťování zraněných lidí z havarovaných vozidel se v úterý 10. září uskuteční na parkovišti vedle České spořitelny v centru Tanvaldu.

Fotografové hledali krásy pod hladinou lomu i Jizery

Jesenný, Železnobrodsko - Voda v zatopeném lomu letos nabídla jedinečnou viditelnost, zatímco Kamenice jen kal.

Nepovzbuzujte u televize a doražte! Zbývá tisíc lístků

Jablonec n. N. -  Ve čtvrtek více než kdy jindy budou fotbalisté Jablonce potřebovat super podporu z tribun. S Betisem hrají o Evropskou ligu, tedy o prestiž, peníze a historický úspěch.

Český unikát: V Jablonci vyrostla věž pro rorýse

Jablonec n. N. – Jablonec nad Nisou se může pyšnit dalším českým prvenstvím. Nic podobného věži pro rorýse, která od minulého pátku stojí v areálu Základní školy Arbesova, totiž v Čechách nenajdete. Leda v sousedním Německu a nebo vzdálenější Anglii, kde už jsou tato náhradní rorýsí hnízdiště osvědčená.

Španělům se v Jablonci líbí, ale body rozdávat nechtějí

Jablonec n. N. – Když trenér Baumitu Jablonec Roman Skuhravý před nedávnem mluvil o tom, že by chtěl zažít vyprodanou Střelnici, tak ještě netušil, jak brzy se tak stane. Nadupaný stadion se totiž čeká už tento čtvrtek, kdy jablonečtí fotbalisté v play-off Evropské ligy vyzvou španělský Real Betis. V možná nejprestižnějším zápase, jaký kdy Střelnice fanouškům zelenobílých nabídla…

Stavební léto nekončí, kvůli kanalizaci rozkopou zahrady

Jablonec n. N. - Obyvatele čeká další hluk, řidiče další uzavírka. Navíc se bude muset kopat na soukromých pozemcích.

Připomenou si 70 let tavené skleněné plastiky

Železný Brod - A kde jinde by se měla výstava konat než tam, kde kdysi při experimentech tuto technologii objevili v Železném Brodě.

Kdo zabíjí jablonecké stromy? Vandala hledá policie

Jablonec n. N. - Potvrzeno! Ve městě řádí vandal, který navrtává stromy a kmeny napouští neznámou látkou. Nejspíš to dělal už loni, kdy ale na několika poškozených stromech úmyslné vandalství nikdo nehledal.

Devět interaktivních tabulí nestačilo, město koupí další

Železný Brod – „I škola musí držet krok s aktuálními trendy, které umožňují pojmout vyučovací hodiny mnohem zajímavěji než tomu bylo v dobách klasické strohé výuky," vysvětluje Jitka Kolová ze sekretariátu    železnobrodského městského úřadu, proč chce město do Základní školy Školní pořídit další tři interaktivní tabule za 115 tisíc korun.

Nedávné silné lijáky vymlely cesty v novém lesoparku

Jablonec n. N. - Chyba v projektu nebo snad náhoda zaviněná extrémně silnými srážkami? Tak či tak, město musí řešit, jak zajistit, aby se podobné problémy neopakovaly.

Město přililo další miliony korun na silnice a chodníky

Jablonec n. N. – Letní stavební ruch v ulicích Jablonce jen tak neutichne. Kromě jednoho a půl milionu korun, které minulý týden jablonečtí radní uvolnili na odstranění škod po přívalových deštích, poputuje na opravy městských silnic a chodníků dalších 11,8 milionu. Rušno bude na mnoha místech.

Kapela přišla na rockovém festivalu o drahé nástroje

Pěnčín (Krásná) – Pro kapelu The Broken Dam měl být víkendový rockový festival na Krásné jedním z vrcholů koncertního léta. A taky by jím nejspíš byl, kdyby neznámý zloděj muzikantům neukradl prakticky kompletní výbavu za bezmála sto tisíc. Případem se zabývá policie.

Top sezona pro koupaliště! Klidně dvanáct set lidí denně

Jablonecko – Sucho, teplotní rekordy, bezproblémová voda. To všechno nahrává koupalištím na Jablonecku k vysoké návštěvnosti, jakou provozovatelé nepamatují a už dnes označují letošní sezonu za mimořádně vydařenou.

Škoda! Norsko už je pro jablonecké fandy daleko

Jablonec n. N. – Docela škoda. Fotbalový Baumit připravil fanouškům poměrně luxusní zájezd na čtvrteční odvetu 3. předkola Evropské ligy do Norska, jenže autobus nejspíš vůbec nevyjede. Do včerejška se totiž přihlásila jen hrstka příznivců, přičemž 35 osob, potřebných aby autobus mohl vyrazil, se zdá jako utopie.

Teplárna má pod hlavičkou města nový název

Jablonec n. N. - Nová éra jablonecké teplárny, jejímž vlastníkem je nyní město Jablonec nad Nisou, s sebou nese i nový název, a to Jablonecká energetická a.s.

Lyžařská trať podél silnice? To asi ne, ale další návrhy by šly

Jablonec n. N. - Mezi návrhy na drobné, ale významné úpravy Jablonce, které město dostane darem, je spousta realizovatelného.

Digitální letní kino válí. A padají rekordy

Jablonec n. N. - Už za necelý týden fungování přišlo do jabloneckého letního kina víc diváků než loni za celou sezonu. Zásluhu má na tom i digitalizace, která konečně umožňuje promítat cokoliv včetně žhavých novinek.

Přehrada: Loni onanista, letos zase zvrhlý naháč

Jablonec n. N. - U mola na přehradě řádil nahý muž, který obtěžoval dívky a údajně jim i vyhrožoval.

Jablonec čeká šílená premiéra!

Historicky první závod světové série ve fourcrossu na území České republiky se tento týden uskuteční v Jablonci nad Nisou. Dějištěm bude nový bikepark na Dobré Vodě, který i zkušení závodníci označují za doslova šílený.  

Jak přečkat víkendové tropy?

Jablonecko - Na severu Čech by sice teploty neměly dosahovat avizovaných čtyřicítek jako na jiných místech republiky, ale teploměry budou ukazovat výrazně přes třicet. Nejohroženější jsou senioři a kardiaci.

Jizerské hory mají novou přírodní památku vodopády

Jizerské hory - Dostanete se k nim po červené turistické trase z Desné k Souši.

Další z havarijních mostů se dočká opravy

Jablonec n. N. - Každý třetí most v Jablonci chátrá. Podle vedení města kvůli tomu, že se do nich v minulosti neinvestovalo. V nejbližší době čeká náprava most na Paseckém náměstí.

Jablonecko: 245 vloupaček za rok! Jak jim předcházet?

Jablonecko - Ke mně se nikdo nevloupá… Říct si tuhle větu a s klidem odjet na dovolenou se na Jablonecku každoročně vymstí mnoha desítkám obyvatel bytů a domů, kteří měli buď smůlu na šikovné zloděje a nebo zanedbali zajištění svého obydlí.

Fronta na práci má skoro osmnáct hlav

Jablonecko - Skoro osmnáct lidí na jednu volnou pracovní pozici. S tímto ne příliš lichotivým výsledkem nezaměstnanosti skončil měsíc červen na jabloneckém úřadu práce.

U vstupu na stadion zeje jáma, ale fanoušky stavba neomezí

Jablonec n. N. – Na místě staré Střelnice roste nový vstup na fotbalový stánek. Domácí zápasy místního FK Baumit to  ale v ničem nenaruší.

Z hrobek vytrhal železo a šel do sběrny

Tanvald – Až pět let vězení hrozí čtyřiatřicetiletému muži, který v minulých dnech kradl a devastoval na hřbitově ve Hřbitovní ulici v Tanvaldu.

Komorní atmosféra? Kdeže, v kostelech to pěkně bouří

Jablonec n. N. - Otevřené jablonecké kostely jsou letos tahákem. Úterní koncerty zatím předčily očekávání.

V Jablonci a Tanvaldu uvidí zájemci Cimrmanovo Proso

Jablonec n. N., Tanvald - Svědky jedinečné koncertní události budou všichni diváci, kteří v sobotu večer dorazí do jabloneckého kina Radnice a tanvaldského kina Jas Járy Cimrmana.

V „nových“ Jizerkách se dá dýchat pořádně zhluboka

Jizerské hory - Nedávný výzkum ukázal, že Jizerské hory po někdejší průmyslové devastaci vzkvétají a těší se čistému ovzduší.

V Hamrech se srazili dva motorkáři, v nemocnici skončili hned čtyři lidé

Velké Hamry - Čtyři zranění. Takový je výsledek sobotní nehody ve Velkých Hamrech, kde se nešťastně srazili dva motorkáři. Oba vezli spolujezdce.

Letní kino nabídne super rozlišení

Jablonec n. N. - Na Horním náměstí v Jablonci stojí poslední vlajková loď letních kin na Jablonecku a Liberecku. A bude tomu tak i nadále, protože město zařídilo nutnou digitalizaci. Premiéra poběží už příští týden. Ve 4K!

K zastávce konečně vedou nové schody

Jablonec n. N. - Jablonečané i turisté mířící do města mohou od pátku využívat zbrusu nové schodiště. Vzniklo ve svahu vedoucím z ulice 5. května na železniční zastávku Jablonec nad Nisou centrum, kde nahradilo staré zchátralé stupně, které nebyly bezpečné.

Revoluce už zasáhla i náměstí

Jablonec n. N. - V Jablonci stále pokračují rozsáhlé změny v parkovacích zvyklostech, které mají částečně vyřešit problémy s parkováním v centru. Nově lze vjet na Dolní náměstí.

V mnoha jabloneckých ulicích v úterý nepoteče voda

Jablonec n. N. – Obyvatelé značné části Jablonce se po většinu úterního dne budou muset obejít bez vody. Napopojování rekonstruovaného vodovodního řadu z Krkonošské ulice na stávající řad v Pražské se totiž neobejde bez odstávky.

Stavba kanalizace znovu uzavře Pražskou

Jablonec n. N. - Budování kanalizace a rekonstrukce vodovodu v Krkonošské ulici si vyžádá další částečnou uzavírku Pražské. Ta začala už včera a potrvá do příštího pátku.

Za milion korun v Jablonci opraví šest a půl tisíce lamp

Jablonec n. N. - Podle náměstka primátora Miloše Veleho je osvětlení v havarijním stavu. Loni se jeden ze stožárů zřítil na přechod pro chodce.

V jablonecké zóně rozvoje už je i oblast Mšena

Jablonec n. N. - Jen finanční nástroj JESSICA má zatím zpoždění. Rozjede se nejdéle na podzim.

Prázdniny přinesou i společné policejní hlídky

Jablonec n. N. - Novinkou letošního léta budou v Jablonci spojené hlídky státní a městské policie. Pod dohledem budou hlavně rizikové lokality. Po loňském vzoru pak budou strážníci na kolech hlídkovat u přehrady.

Jesle v Jablonci? Žádná utopie

Jablonec n. N. - Několik desítek rodičů dětí mladších tří let má letos smůlu, protože v jabloneckých školkách už pro ně není místo. Za rok či za dva už by pro takové mohly být záchranou soukromé jesle.

Operní sezona začne až v říjnu, ale už dnes jsou k mání lístky

Jablonec n. N. - A je na co se těšit.    K vidění budou klasiky od Dvořáka, Mozarta nebo Čajkovského.

Top třídiči odpadu se dají najít i na Jablonecku

Jablonecko - Hned sedm zástupců Jablonecka se blýsklo v konkurenci 215 měst a obcí v tradiční třídící soutěži.

Do Liberce a zpátky s lístky za 52 korun

Jablonec n. N. - Lidé, kteří necestují autem, se na začátku prázdnin budou muset poprat s dalším zdražením jízdného.

Patnáct vězňů získalo obráběčský výuční list

Jablonec n. N. - Napřed nervozita a obavy, potom radost. Takové pocity prožívali v minulých dnech odsouzenci z Rýnovic, kteří se za mřížemi tři roky učili, aby získali výuční list obráběče kovů a mohli si po návratu do společnosti snadněji najít práci.

Silně opilý řidič obrátil felicii na bok

Železný Brod - Hodnotu 3,83 promile naměřili policisté v dechu sedmadvacetiletému řidiči Škody Felicie, který své auto v ulici Těpeřská v Železném Brodě obrátil na bok.

Řádí v Jablonci travič psů? Majitelé se bojí

Jablonec n. N. – Ve Mšeně se už měsíc objevují případy přiotrávených psů. Dva z nich zemřeli. Policie hledá ndalší poškozené.

Kampaň Bezpečné stáří vyvrcholila vyhlášením nejlepších pečovatelek

Jablonec n. N. - Co mají společného Hilda Justová, Romana Jahvodková a Zuzana Erlebachová? Společně tvoří trojici nejlepších jabloneckých pečovatelek.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT