VYBRAT REGION
Zavřít mapu

LENKA BRABENCOVÁ

Lenka Brabencová

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Na sídlišti Výšina přibyla nová parkovací místa

Tanvald – Na sídlišti Výšina v Palackého ulici přibylo 22 parkovacích míst.

Jablonec čeká o víkendu Kinofest. Přehlídka nabídne také operní představení

Jablonec n. N. – Opera na plátně kina, filmbrunch, bijásek, popcorn movie, 3D projekce, noční můry nebo naslepo. To a mnohem víc budou moci zhlédnout diváci, kteří se zúčastní o tomto víkendu jabloneckého Kinofestu 2018. Ten nabídne milovníkům filmu všechny pořady, které jablonecká kina nabízejí. Přichystáno je více než dvacet představení.

FOTO: Psovod Václav Vančura z Tanvaldu sbírá úspěchy po ČR i Evropě

Liberecký kraj /ROZHOVOR/ – Prvního psa, kříženku výmarského a maďarského ohaře Bellu, si Václav Vančura pořídil před sedmi lety. Letos spolu dosáhli na titul republikového mistra ve vyhledávání lidí v sutinách, lavinách a v plochách. To ale není pro 29letého hasiče z Tanvaldu jediný úspěch. Věnuje se totiž i mushingu, v němž se stal dvakrát mistrem Evropy a několikrát mistrem ČR.

Kapela z Chicaga naučí bluegrassovou hudbu české děti

Loužnice – Kapela Bluegrass Ambassadors dorazí z Chicaga na Železnobrodsko, aby uspořádala sérii vzdělávacích hudebních workshopů.

Někteří lidé se nechtějí vázat hypotékou. Volí raději pronájem

Liberecký kraj – Podnájem či vlastní bydlení? Deset, dvacet, ale i třicet let můžete platit bance, když zvolíte bydlení „ve svém“. Řada lidí si však kouli na noze v podobě hypotéky nechce uvázat a volí jednodušší způsob bydlení podnájem. Výhody jsou zřejmé, nemusíte mít obavy, že jednou přijdete o práci a budete řešit to, kde vezmete nemalé částky na splacení hypotéky a nájmu.

Za 20 let práce v zastupitelstvu byli oceněni Caklová a Žur

Jablonec n. N. – U příležitosti posledního zasedání zastupitelů poděkoval primátor Petr Beitl za konstruktivní spolupráci a pozitivní atmosféru při jednáních všem svým kolegům.

Sloučí ordinace lékařů a rozšíří prostory rehabilitace

Tanvald – Z personálních a provozních důvodů se domluvili lékaři Stuchlík a Drobník na sloučení jejich tanvaldských praxí, které se nacházejí ve stejné budově. V takto vzniklé ordinaci bude v budoucnu pracovat lékařka Pokorová.

Dobrovolní hasiči v Železném Brodě získali záchranné plovací vesty

Železný Brod – V rámci projektu Podpora jednotek požární ochrany obcí Libereckého kraje bylo pořízeno vybavení pro jednotku dobrovolných hasičů z Železného Brodu.

Cenu města tance si odvezla podruhé ZUŠ Klapkova

Jablonec n. N. – Šest speciálních cen udělili jednotliví členové poroty na 32. ročníku přehlídky scénického tance mládeže a dospělých Tanec, tanec 2018, která proběhla poslední říjnový víkend v Jablonci. Cena města tance putovala již podruhé do ZUŠ Klapkova z Prahy 8. Při desátém výročí pobytu národní přehlídky v Jablonci se město rozhodlo udělovat také svou vlastní cenu.

Sportovci vzpomněli na zesnulého kolegu. Vybírali rovněž peníze pro jeho rodinu

Jablonec n. N. – Benefiční závod dračích lodí na podporu rodiny zemřelého Michala Tatarkoviče, který nečekaně zesnul ve svých 31 letech, uspořádal minulý víkend Spolek Jizerský Drak. Michal zemřel nečekaně při záchvatu a zanechal tu po sobě manželku Lenu a dvě děti ve věku dvou let a pěti měsíců. Jejich přátelé pro ně vybrali přes 170 tisíc korun.

Děti z Liberecké základní školy budou mít novou družinu

Jablonec n. N. – Od prosince bude mít Základní škola v Liberecké ulici k dispozici novou školní družinu pro 60 dětí. Kontejnerová stavba vyšla město na 10,6 milionu korun.

Nový most bude vybudován jako železobetonový polorám

Rychnov u Jablonce – Minulý týden zahájili práce na opravě mostu v Údolní ulici v Rychnově. Původní most tvořily roury, které se při větší vodě ucpaly a přetékající voda způsobovala škodu v okolí.

Nemocných v kraji na podzim přibývá. Základem je dobrá imunita

Liberecký kraj – Stres, přepracovanost, málo spánku, nepravidelná strava. To vše jsou zabijáci našeho fyzického zdraví. Pokud jsou tyto faktory v nerovnováze, začíná selhávat imunita. Když se navíc přidají výkyvy počasí, náš obranný systém dostává pořádně zabrat. A podzim je právě období, kdy pomyslná křivka nemocnosti rapidně stoupá nahoru.

OBRAZEM: Oslavy ke 100. výročí ukončení první světové války

Jablonecko - V Tyršově parku v sobotu proběhly oslavy ke 100. výročí ukončení první světové války. Oslavy v sobě propojily bohatý kulturní program se zajímavou vojenskou historií. Díky spolupráci s vojenskými nadšenci návštěvníci akce zjistili, jak se nejen bojovalo, ale i jak se žilo vojákům během první světové války. Prohlédli si dobové uniformy, jejich zbraně, vybavení a například i vojenskou kuchyň.

Položí věnce, zasadí lípu, oslaví sto let vzniku Československa

Pěnčín – Obec Pěnčín společně se Sokolem Alšovice a Sokolem Bratříkov pořádá oslavy 100 let vzniku samostatného Československého státu. Začátek je ve 13 hodin v Bratříkově u sokolovny.

Muzeum zve na tvůrčí dílnu v barvách republiky

Jablonec n. N. – Muzeum skla a bižuterie připravilo k významnému výroční vzniku samostatného československého státu tvůrčí dílnu V barvách republiky.

Česká filharmonie zanechá svůj odkaz ve zlatě a stříbře

Jablonec n. N. – Česká mincovna rozšiřuje sběratelskou sérii s názvem Příběhy naší historie o medaili věnovanou České filharmonii, která v době vzniku samostatného Československa před 100 lety přispěla velkou měrou ke zvyšování sebevědomí mladičké republiky.

Ustavující zastupitelstva jsou v plném proudu

Jablonecko – Komunální volby pro rok 2018 jsou za námi. Kdo má rozhodnuto o koalici, tak už nic nebrání zpečetění v podobě ustavujícího zastupitelstva.

K významnému výročí zasadí před gymnáziem pamětní lípu

Tanvald – Město Tanvald, Gymnázium a Obchodní akademie a Základní umělecká škola v Tanvaldě zve na slavnostní zasazení pamětní lípy k příležitosti oslav 100. výročí vzniku Československa.

Města se mohou proměnit v oázy. Peníze získají díky grantu

Liberecký kraj – Peníze na revitalizaci parků, obnovu naučných stezek a ovocných sadů, tvorbu bylinkových zahrádek, úpravu veřejných prostranství se zelení včetně vnitrobloků, revitalizaci studánek a pramenů nebo na podporu vzniku projektů na sběr a využití dešťové vody lze získat v grantovém programu Zelené oázy. Žádat můžete do 31. října až o 140 tisíc korun na proměnu zelených a vodních ploch v urbanizovaném prostoru.

FOTO: Pěveckou soutěž v Jablonci ovládla Veronika Daniová

Jablonec n. Nisou - V Městském divadle v Jablonci proběhla tradiční pěvecká soutěž.

Policie pátrala po jedenáctileté dívce, našla se v neděli dopoledne

Smržovka – Policie celou noc pátrala po jedenáctileté Sandře Zajacové ze Smržovky.

Motocyklista předjížděl na plné čáře. Skončil v nemocnici

Jablonec n. N. – Ve čtvrtek odpoledne krátce před třináctou hodinou se stala dopravní nehoda v Jablonci v prostoru křižovatky ulic Pražská a Dlouhá.

Před Libereckým tunelem se staly dvě nehody

Liberec - V Libereckém tunelu je omezený provoz, který je svedený do jednoho pruhu obousměrně.

Řidič motocyklu narazil zezadu do předjíždějícího auta

Hrubá Skála – V sobotu krátce před polednem došlo k dopravní nehodě ve směru z Turnova na Jičín na silnici I/35 u Hrubé Skály. 

Ocenili také turnovskou knihovnu

Turnov – V rámci slavnostního vyhlášení knihovna roku 2018 obdržela turnovská knihovna nominaci, a to v kategorii „významný počin v poskytování veřejných a informačních služeb“. Nominaci získala za Akviziční portál.

Sklářské firmy jsou dnes hladové po šikovných lidech, říká Libor Doležal

Železný Brod – Kouzlu skleněné krásy propadl už jeho pradědeček. V pokračování rodinné tradice tak bylo v případě Libora Doležala rozhodnuto. Za čtyři roky, co je v ředitelském křesle Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské v Železném Brodě, se mu podařilo mnoho. Naposledy pokřtít novou sklářskou pec.

SOUTĚŽ: Skupina Monkey Business vyráží na klubovou koncertní šňůru 2018

Jablonec nad Nisou – Silné písně, silné výpovědi, silné emoce. Silné hlasy, silné struny, paličky a šikovné prsty tancující po klávesách se předvedou už v sobotu 20. října v jabloneckém Eurocentru. A vy můžete být přitom.

FOTO: Ztraceného záchranáře dobývalo šestnáct týmů

Jablonec n. N. – V sobotu proběhla dlouho připravovaná soutěž Dobývání ztraceného záchranáře 2018. Během dne tak Prosečský hřeben z obou stran obývaly závodní týmy, které na trase více jak 10 kilometrů plnily 16 úkolů.

Učitelé se naučí hasit oheň

Jablonec n. N. – V úterý 16. října proběhne na stanici HZS Libereckého kraje v Liberci školení učitelů základních škol a víceletých gymnázií okresů Liberec a Jablonec nad Nisou.

Voda v jablonecké přehradě ubývá, v potocích hynou ryby

Jablonec nad Nisou – Přestože v jablonecké přehradě je o milion kubíků méně vody, než bylo na jaře, je voda pro ryby schůdná. Situace je však kritická v potocích a potůčcích, kde je po tropickém létu ještě dnes stále málo vody. Přežívají jen ty nejodolnější druhy. Mezi ty patří karasi a líni.„Na jablonecké přehradě jsme zvýšený úhyn ryb nezaznamenali,“ potvrdil hrázný vodního díla Patrik Kadleček. 

Nabádají veřejnost, aby hospodařila s vodou

Kořenov – Také obec Kořenov letos citelně zasáhlo sucho, které bylo víceméně na celém území České republiky. Nastal dokonce krizový týden, kdy hrozilo, že dojde voda Ve Vodovodu Cutisin.

Deník vybíral eso mezi voříšky. Pětadvacet psů soutěžilo o přízeň publika

Jablonec nad Nisou – Pokud jste v sobotu odpoledne procházeli centrem Jablonce, nemohli jste přeslechnout hlasitý štěkot psů, který se nesl z letní scény Eurocentra. Pokud jste dorazili až na místo, zjistili jste, že tu 25 kříženců čeká, až se blýsknou v oblíbené soutěži Jablonecký voříšek.

Ve Sklárně na Jizerce uvidíte vílu Izerínu

Bedřichov - Chcete-li potkat vílu Izerínu, musíte se vydat do Jizerských hor. Určitě ji na první pohled poznáte. Ukazuje se však pouze těm, kteří se chovají k našim horám a přírodě laskavě a uctivě. Jmenuje se podle řeky Jizery, která v Jizerských horách pramení.

V sobotu se můžete zapojit do úklidu okolí přehrady

Jablonec n. N. - Do podzimního úklidu okolí přehrady se může zapojit každý, komu záleží, v jakém prostředí žije.

ČEZ kvůli volbám přeruší plánované práce

Liberecký kraj - Společnost ČEZ Distribude zrušila v termínu voleb plánované odstávky elektřiny a posílila počty pracovníků jak v terénu, tak i na call centru a dispečinku pro nenadálé poruchy způsobené nepříznivým počasím.

Burzu vzdělávání najdete již v pátek v Eurocentru

Jablonec n. N. - Zajímá vás nabídka škol pro vaše dítě? Co bude dítě dělat ve volném čase? Řešíte otázku práce? Chcete studovat nebo pracovat v zahraničí? Chcete zaujmout zaměstnavatele svým životopisem?

Šestimetrový most v Lidické ulici bude do zimy nový

Jablonec n. N. - Rekonstrukce více než stoletého mostu v Lidické ulici pokračuje. Stavební akce za téměř 13 milionů korun z městského rozpočtu by měla být hotová do zimy.

Mydy Rabycad se vrací, před 6 lety tu odehráli první koncert

Jablonec n. N. - “What is Mydy Rabycad?“ - Tuhle otázku bude kapela pokládat svým fanouškům nejen v názvu svého turné po českých klubech.

Rozšiřují silnici k domovu pro seniory, přibude také chodník

Jablonec n. N. - U přehrady v ulici Za Hrází směrem od parkoviště začali dělníci rozšiřovat silnici kvůli zlepšení dopravní situace k domovu pro seniory.

Jablonec chce odklonit dopravu od přehrady, vznikla by tu in-line dráha

Jablonec n. N. - Zcela novou silnici chce vybudovat město Jablonec v okolí přehrady. Vést by měla od Sportovního lyžařského a biatlonového areálu Břízky (Na Kolečku) lesem do ulice Průběžná. Město chce odklonit automobilovou dopravu od přehrady a zahrádkářské kolonie. U přehrady by tak vznikl nový prostor pro cyklo a in-line dráhu a také tolik chybějící chodník pro pěší.

Město poskytlo jeden milion korun na záchranu varhan

Jablonec n. N. - Na svém posledním zasedání zastupitelé rozhodli darovat jeden milion korun na záchranu varhan v jabloneckém kostele Nejsvětějšího srdce Ježíšova.

Investice města můžete sledovat na nové mapě

Jablonec n. N. - Na webových stránkách města najdete novou interaktivní mapu. Ta zobrazuje přehled záměrů i probíhajících a už realizovaných investic na území města.

Učitelka Eva Rydval oživila dění v obci. Získala za to cenu Žena regionu

Liberecký kraj – Vítězkou 9. ročníku ocenění Žena regionu se v Libereckém kraji stala Eva Rydval.

OBRAZEM: Jablonec ožil tradiční slavností

Jablonec nad Nisou – Podzimní slavnosti oživily o uplynulém víkendu prostor před jabloneckou radnicí. Kdo nestihl projít v pátek sedm desítek stánků, mohl dorazit ještě v sobotu, kdy slavnosti pokračovaly. 

Odhalili pamětní desku. Připomíná padlé Jablonečany

Jablonec n. N. - V pátek 21. září v 10 hodin dopoledne odhalili na vnější zdi kostela sv. Anny z ulice Soukenná pamětní desku. Ta připomíná padlé Jablonečany, kteří se účastnili bojů v roce 1849 a 1866.

Senioři si mohou vybrat oblečení v obchodě. Zdarma

Turnov - Na první den v měsíci říjnu připadá každoročně Mezinárodní den seniorů. Udělat radost všem seniorům se rozhodly turnovské charitativní obchůdky ADRA.

FOTO: Na pomoc dětem a postiženým vybrali 45 tisíc korun

Rádlo - Výtěžek šestého ročníku charitativní akce „Běhá celé Rádlo“ bude rozdělen mezi organizace Hospic sv. Zdislavy, Jedličkův ústav v Liberci a Klub CF, který pomáhá dětem, které onemocněly cystickou fibrózou.

Přihlašte se do konce září na Jizerskou 50. Budete mít levnější startovné

Bedřichov - 52. ČEZ Jizerská 50 se koná od 8. do 10. února 2019. Již nyní je do ní přihlášeno téměř 3 000 běžkařů všech úrovní.

Řídit nesměl, zato měl být už dávno ve vězení

Jablonec n. N. - Strážníci zastavili řidiče s vozidlem Ford Tranzit v ulici Mánesova. Vzhledem k tomu, že s nimi nespolupracoval, přivolali strážníci na místo policisty.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT