VYBRAT REGION
Zavřít mapu

LENKA BRABENCOVÁ

Lenka Brabencová

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Senioři si mohou vybrat oblečení v obchodě. Zdarma

Turnov - Na první den v měsíci říjnu připadá každoročně Mezinárodní den seniorů. Udělat radost všem seniorům se rozhodly turnovské charitativní obchůdky ADRA.

FOTO: Na pomoc dětem a postiženým vybrali 45 tisíc korun

Rádlo - Výtěžek šestého ročníku charitativní akce „Běhá celé Rádlo“ bude rozdělen mezi organizace Hospic sv. Zdislavy, Jedličkův ústav v Liberci a Klub CF, který pomáhá dětem, které onemocněly cystickou fibrózou.

Přihlašte se do konce září na Jizerskou 50. Budete mít levnější startovné

Bedřichov - 52. ČEZ Jizerská 50 se koná od 8. do 10. února 2019. Již nyní je do ní přihlášeno téměř 3 000 běžkařů všech úrovní.

Řídit nesměl, zato měl být už dávno ve vězení

Jablonec n. N. - Strážníci zastavili řidiče s vozidlem Ford Tranzit v ulici Mánesova. Vzhledem k tomu, že s nimi nespolupracoval, přivolali strážníci na místo policisty.

Jablonecké podzimní slavnosti přinesou dobroty, řemeslo i pohled do historie

Jablonec n. N. - Ostatní města by se od Jablonce mohla učit, jak pořádat trhy či slavnosti. Shodují se na tom zkušení trhovci. Největší podzimní akce tohoto druhu vypukne už pátek v 9 hodin. Lidé se mohou těšit na více než sedm desítek stánků, doprovodný program nebo dílny pro děti.

Cyklista havaroval a nadýchal přes dvě promile

Tanvald – Cyklista, který v neděli havaroval v Popelnické ulici v Tanvaldě, usedl na své jízdní kolo pod vlivem alkoholu, nadýchal více než dvě promile. K nehodě došlo v noci krátce po dvaadvacáté hodině.

Odhalí pamětní desku, která připomíná padlé Jablonečany

Jablonec n. N. – V pátek 21. září v 10 hodin dopoledne odhalí náměstci Lukáš Pleticha a Miloš Vele na vnější zdi kostela sv. Anny z ulice Soukenná pamětní desku. Ta připomíná padlé Jablonečany, kteří se účastnili bojů v roce 1849 a 1866.

Jablonecká Jablíčka zahájila sezonu a už trénují nové sestavy

Jablonec n. N. – V pondělí úspěšně zahájily nový soutěžní rok twirlingovými teamy Jablonecká Jablíčka. A tým již začal trénovat nejedno překvapení, které se letos chystá.

FOTO: Volt? V pivu chceme co nejvíc energie, říká sládek pivovaru

Jablonec nad Nisou /ROZHOVOR/ – Na čepu by v budoucnu chtěli mít až deset druhů piv. Za první rok fungování vytočili 53 tisíc litrů piva, které je výrazné a má specifickou chuť. Přesto spolumajitel malého jabloneckého pivovaru Volt Milan Zemánek společně s jeho pravou rukou a sládkem Martinem Paloušem tvrdí, že jsou teprve v polovině. „Stále je co zlepšovat,“ říká Palouš, který poskytl Deníku rozhovor.

Děti vyslechly, jak se chovat při setkání s cizím člověkem

Nová Ves – V pondělí dopoledne přijela policistka za dětmi do Mateřské školy v Nové Vsi. Hovořila s nimi především o tom, jak se mají tak malé děti chovat v situacích, kde se potkají s cizím člověkem, když je takový člověk osloví nebo jim dokonce i něco nabízí.

Cyklojízda Greenway Jizera se pojede již tuto sobotu

Železnobrodsko – Sdružení Český ráj srdečně zve všechny cyklisty a příznivce stezky Greenway Jizera na letošní cyklojízdu, která se uskuteční v rámci Týdne mobility v sobotu 22. září od 10.00 hodin.

Zastupitelé budou v pondělí v Železném Brodě projednávat dotační příspěvky

Železný Brod – Zastupitelé Železného Brodu budou jednat již v pondělí 17. září.

Děti vytvořily už více než třicet dýní. K vidění jsou v Domě vína

Jablonec n. N. – V pátek začíná Dýňobraní aneb svátek dětí dýní a strašidel v Domu vína v Jablonci nad Nisou.

Školní rok začal i pro prvňáky ZŠ Šumava. I nadále pokračuje rekonstrukce školy

Jablonec n. N. – I letos pokračuje rekonstrukce Základní školy na Šumavě, a to opravami pavilonu, v němž jsou šatny, jídelna a tělocvična. Město za tyto úpravy zaplatí 16,5 milionu korun, přičemž evropská dotace z OPŽP činí 3,6 milionu korun.

Znovu objeví hudbu skladatele J. K. Vaňhala. Vrcholí festival Město plné tónů

Jablonec n. N. – Zářijový podvečer, hudba, městské divadlo, Jan Křtitel Vaňhal. Tato slova můžeme spojit díky skupině Musica Florea, která posluchače přenese alespoň na jeden večer do minulého století ke slavnému českému skladateli Vaňhalovi. Skupina, kterou založil violoncellista a dirigent Marek Štryncl, uzavírá stylově festival Město plné tónů v úterý 11. září.

Řidič BMW vjel do protisměru a způsobil dopravní nehodu

Bedřichov – Rychlá jízda křižovatkou se nevyplácí, i když máte drahé auto. V sobotu takto „dojel“ řidič auta značky BMW.

Jablonečtí zastupitelé se mimořádně sejdou ve středu

Jablonec n. N. – Zasedání zastupitelstva se bude konat výjimečně již tuto středu od 16 hodin nikoliv ve velké zasedací místnosti jablonecké radnice, ale v konferenčním sálu Hotelu Praha.

Nemocnice v Turnově otevřela svoji lékárnu

Turnov – V turnovské nemocnici otevřeli ve středu novou lékárnu. Stalo se tak v přízemí, v prostorách bývalého lékárenského provozu Dr. MAX, kterému vypršela původní smlouva.

V Brodě chtějí dobíjecí stanici pro elektromobily

Železný Brod – Přestože město Železný Brod není přetížený auty ani smogem, radnice zvažuje pořízení dobíjecí stanice pro elektromobily.

Hasiči budou soutěžit O pohár starosty města

Tanvald – Hasiči z horního Tanvaldu ve spolupráci s městským úřadem pořádají 23. ročník soutěže v požárním útoku O pohár starosty města Tanvaldu.

V posledních dnech se v centru Jablonce odehrálo několik útoků. I ve dne

Jablonec n. N. – V centru Jablonce je nebezpečno. V noci partička mladíků zbila muže, přes den zase skupina dětí okradla dvanáctiletého chlapce. Dvojice zbila prodavačku a mstila se i ochrance, která se pokusila zabránit krádeži cigaret. To vše se událo ve městě v závěrečných srpnových dnech.

Ve městě najdete nové kontejnery na elektrozařízení

Jablonec n. N. – Na dvou stanovištích, v ulici 1. máje a v ulici Petra Bezruče, jsou umístěny nové kontejnery na elektrozařízení. Červené kontejnery jsou určeny pro sběr vysloužilých elektrozařízení z domácností jako jsou např. žehličky, toustovače, rychlovarné konvice, kalkulačky, holicí strojky, klávesnice, rádia, telefony, elektronické hračky apod.

Do jabloneckých škol nastupuje 440 prvňáčků. Zebry u škol hlídají strážníci

Jablonec n. N. – Je to tady, velký den pro všechny děti, které na konci června ukončily docházku do mateřinky. Dnes poprvé vykročily do své základní školy. Do lavic usedne přesně 440 prvňáčků.

Sedm zraněných si vyžádala nedělní nehoda. Zasahoval i vrtulník

Jablonec n. N. - Sedm zraněných osob si vyžádala nedělní nehoda v pozdních odpoledních hodinách dvou osobních automobilů. Auta se střetla na křižovatce silnice R 10 při sjezdu z Liberce na Jablonec nad Nisou. Na místě zasahoval i vrtulník.

O víkendu počet dopravních nehod v kraji vzrostl o více než polovinu

Liberecký kraj – Deštivý víkend měl za následek, že docházelo častěji k dopravním nehodám. Auta dostávala smyk na mokré silnici. Naštěstí se nehody obešly bez vážnějších zranění.

Řidička narazila do nákladního auta. Skončila v nemocnici

Liberec - Na silnici číslo 35 v Liberci došlo k dopravní nehodě. Když řidička vjížděla do ulice České Mládeže narazila do nákladního automobilu.

FOTO: Čeští a zahraniční záchranáři ukázali pod Tanvaldským Špičákem, co umí

Albrechtice v Jizerských horách - Pod Tanvaldským špičákem se v sobotu shromáždily složky Integrovaného záchranného systému.

Kristiánov láká na skláře. Návštěvníci si mohou vyzkoušet tradiční řemeslo

Bedřichov – Tažení skleněných figurek či vinutých perlí u kahanu, zdobení skla, výroba bižuterie či různých módních doplňků a v neposlední řadě také foukání skla. To je jen zlomek toho, co budete moci nejen pozorovat, ale také si vyzkoušet na Sklářské slavnosti na Kristiánově již v sobotu od 9 hodin. Tradiční a pro oblast typické řemeslo se do podhůří Jizerek vrací více než dvacet let.

Ve školách se o prázdninách pracovalo včetně opravy oken

Jablonec n. N. – Zatímco děti si užívaly prázdniny, na základních školách se pracovalo.

Festival Město plné tónů nabídne velkolepé finále. Vystoupí soubor Musica Florea

Jablonec n. N. – Festival Město plné tónů se blíží do velkého finále. Milovníky hudby čekají už jen dvě zářijová vystoupení, ale zato bravurního rázu. Na Mírovém náměstí se s festivalem můžeme rozloučit koncertem jabloneckého houslisty Františka Lamače, finále pak bude patřit skvělému souboru Musica Florea.

Základní škola Liberecká bude mít kontejnerovou družinu

Jablonec n. N. – Nová kontejnerová družina pro celkem 60 dětí se do konce října objeví v areálu Základní školy Liberecká.

Při krádeži cigaret napadli prodavačku i pracovníka ostrahy

Jablonec n. Nisou – Zloděje, muže a ženu, kteří napadli vedoucí prodejny Albert v ulici Na Vršku, chytili strážníci schované v křoví nedaleko obchodu. Dvojice nejprve předstírala, že odjela tramvají, ale strážníky neoklamali. Výtečníky předala městská policie kolegům z Policie České republiky.

Přijďte pohovořit s místními podnikateli

Jablonec n. N. – Ve středu 5. září se od 17 hodin koná prostorách jablonecké Střelnice diskusní odpoledne, které se může protáhnout až do večerních hodin.

Jablonec plánuje novou školku. Současné kapacity v mateřinkách už nestačí

Jablonec nad Nisou – Zájem o umístění dětí do jabloneckých mateřských škol stále roste. Souvisí to nejen s větším počtem narozených dětí, ale také s povinnou docházkou v posledním roce před nástupem do základní školy. I proto město plánuje postavit úplně novou mateřinku. Vyrůst by mohla ve Mšeně nebo na Proseči.

Přišel se bezplatně občerstvit do oblíbeného kiosku u Jizery

Turnovsko – Do kiosku u jezu v Přepeřích, který je mezi místními známý pod názvem „Autobus“, se před týdnem vloupal neznámý pachatel a odnesl si sladké pamlsky, cukrovinky a slazené nápoje.

Hostinský dopomohl k nalezení ztraceného seniora. Ten trpí Alzheimerovou nemocí

Janov n. N. – Policisté pátrali po pohřešovaném seniorovi z Janova nad Nisou. Našli ho díky všímavému hostinskému. Ten zavolal jablonecké strážníky, že v jeho podniku v Rýnovicích je ne příliš orientovaný senior. Nakonec se ukázalo, že se jedná o pohřešovaného muže, kterého policisté předali zdravotníkům.

Brod bude mít in-line dráhu. Volnočasový areál by mohl být hotový na podzim

Železný Brod – Na místě bývalé továrny na výrobu skleněných teploměrů Extherm vyroste volnočasová zóna, jejíž hlavní gró bude oválná in-line dráha o délce necelých tři sta metrů.

KRÁTCE: Co se děje na Jablonecku? Přečtěte si stručné zprávy

Jablonecko – Na nočním pochodu nesměla chybět čelovka a dobrá nálada; v kempu uspořádají jarmark či na hrad Valdštejn se vydejte za pohádkovými bytostmi.

Muž ohrožuje a vydírá svoji bývalou přítelkyni. Hrozí mu osm let vězení

Jablonec n. N. – Sedmatřicetiletý muž se pravděpodobně nesmířil s rozchodem s přítelkyní a teď jí dělá ze života peklo. Minulý týden ji potkal v centru města a dvakrát ji otevřenou dlaní udeřil do obličeje a následně vyhrožoval šroubovákem.

Kdo ještě nestihl namalovat Ještěd, musí si pospíšit

Liberecký kraj – Už jen necelé dva týdny přijímá Liberecký kraj příspěvky do výtvarné soutěže Vesmírný Ještěd, která je vyhlášená u příležitosti tradičních oslav této dominanty Liberecka. Soutěžní obrázky bude odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu přijímat už jen první zářijový týden.

Odpadky na hřišti? Jablonec vyváží koš na hřišti na sídlišti Mšeno častěji

Jablonec n. N. – Maminky a jejich děti si oblíbily hřiště na jabloneckém sídlišti Mšeno ve Mšenské ulici nedaleko přehrady. Pravidelné návštěvnice však řešily každý den jeden a ten samý problém. Kam s odpadky.

Míst, kde se můžete v Libereckém kraji vykoupat, ubývá

Liberecký kraj – Počasí přeje sinicím. Přírodní koupaliště se mění v brčály.

Jizerskohorské filmy budou promítat v knihovně

Jizerské hory – První středu v září od 18 hodin se v Krajské vědecké knihovně v Liberci (ve druhém patře) budou promítat Jizerskohorské filmy.

První pomoc poskytnou na jablonecké přehradě

Jablonec n. N. – Vodní záchranná služba Český červený kříž Jablonec nad Nisou pořádá již desátý jubilejní ročník modelového závodu jednotlivců ve vodní záchraně Tvrdošíjní.

V Lesní školce děti posílí imunitu a rozvinou svoji kreativitu

Jablonec n. N. – Od září bude v Jablonci v provozu nový Lesní klub Muhu, který rozšiřuje nabídku alternativního předškolního vzdělávání v regionu. Činnost klubu je inspirována lesními školkami v Česku. Ten jablonecký nabízí docházku dětem ve věku 3 až 7 let. Maximální denní kapacita je 16 dětí, které jsou v péči dvou pedagogických pracovníků.

Pátá platinová mince je věnovaná zámku v Litomyšli

Jablonec n. N. – Česká mincovna vydává pátou platinovou minci v pořadí, která je věnovaná zámku v Litomyšli, a tím rozšiřuje svůj sběratelský cyklus České památky UNESCO.

Na Mácháč letos dorazí DJ elita. Návštěvníci festivalu se mají na co těšit

Liberecký kraj – Festival taneční hudby proběhne u Máchova jezera 24. a 25. srpna.

Žena přišla o řidičák, přesto autem vyrazila na nákupy

Jablonec nad Nisou – Devětatřicetiletá žena vyrazila na nákupy vozem, přestože měla udělený zákaz řízení až do srpna příštího roku.

Omylem zaslané peníze nechce muž vrátit

Jablonec n. N. – Z účtu společenství vlastníků přistálo 39letému muži na účtě více než sedm tisíc korun.

Paddleboarding: Láska na první pocit a pořádná posilovna

Jablonec nad Nisou – Redaktorka Deníku si vyzkoušela populární vodní sport.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT