VYBRAT REGION
Zavřít mapu

PETR VODSEĎÁLEK

Petr Vodseďálek / Liberecký deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

FOTO: Stovky lidí v Liberci řekly hlasitě NE komunistovi Ondráčkovi!

Liberec, Jablonec n. N. – Plné náměstí lidí vyjádřilo nesouhlas se současným politickým děním. Do krajského města se vypravila i řada lidí z Jablonecka. Třeba jablonecká lékařka Věra Fastrová.

Ledová plochá dráha v Osečné přilákala davy

Osečná u Liberce - /GALERIE/ Témeř sedm set diváků sledovalo na Chrastenském rybníku v Osečné počínání „ledařů".

Hádají se, kdo může za „nepovedený“ projekt

Liberec - Televizní reportáž o retardérech umístěných v ulici Volgogradská zavinila roztržku mezi libereckými radními. Ti se nyní navzájem obviňují z toho, kdo za sporné opatření může.

Liberec rozšíří nabídku alternativních základních škol

Liberec - Dosud fungovala základní waldorfská škola v Libereckém kraji pouze v Semilech. Od příštího školního roku 2017-2018 otevře první třídu i Liberec.

Čeští celníci vycvičí víc psů na vyhledávání pašovaných bankovek

Heřmanice - Čeští celníci chtějí vycvičit více psů na vyhledávání pašovaných bankovek. Na jejich odhalování se zaměřují stále více v souvislosti s praním špinavých peněz a financováním terorismu.

Ikonická fotografie okupace slaví 48 let

Liberec - Fotografie libereckého fotografa Václava Toužimského je stále symbolem událostí 21. srpna 1968

Pietní akce proběhne dříve, v Desné to nikdo neřeší

Liberec - Město Liberec se rozhodlo připomenout si události 21. srpna 1968 o dva dny dříve. Pietní akce proběhne v pátek 19. srpna.

V Trojzemí postaví společný most

Liberecký kraj - Idea mostu mezi třemi státy jako symbolu soužití třech národů se po 12 letech možná dočká realizace.

Na hradech čekají bitvy, mušketýři, tance i jarmark

Liberecký kraj - Hrady a zámky v Libereckém kraji si připravily pro letní návštěvníky nabitý program.

Forum se prodalo za 2,1 miliardy

Liberec - Novým majitelem obchodního centra s nejvyšší návštěvností v kraji se stala mezinárodní realitní společnost Rockcastle

Včelaři ze severu Čech se obávají včelího moru z pohraničí

Severní Čechy - Včelaři se obávají rozšíření moru včelího plodu, který se objevil v pohraniční oblasti Saska. Zdroj nákazy Němci neobjevili, není vyloučeno, že se nachází na českém území.

Hejtman? Kandidují tři ženy. Zatím

Liberecký kraj - Zastoupení žen na prvních místech kandidátek se ještě může zvýšit. Zatím kandidáty představilo jen devět stran a hnutí.

Zauhlovačka se konečně otevřela lidem

Vratislavice n. N. - Po půl roce intenzivních pracovních brigád, plánování a úklidu se výjimečná technická památka otevřela pro veřejnost

Dobrovolníci dnes opět bojují květinou proti rakovině

Liberecký kraj - Veřejná celonárodní sbírka Český den proti rakovině proběhne také v řadě měst našeho regionu.

Prohlubuje se krize v krajské dopravě

Liberecký kraj - Liberecký kraj má problém s nedostatkem řidičů i zakázkami na dopravní obslužnost

Jídla ve školách jsou zdravější, ale ...

Liberecký kraj - Tlak na zdravější stravování stále sílí. Výživoví poradci, hygienici a dietologové argumentují tím, že děti jsou stále obéznější a mají stále méně pohybu, než generace jejich rodičů, a proto je potřeba, aby alespoň zdravěji, tedy méně tučně, jedli.

Kdo se stane hejtmanem? Krajské volby by vyhrálo ANO

Liberecký kraj - Volby do krajských zastupitelstev se konají v říjnu. Podle průzkumu agentury Sanep by pětiprocentní hranici překročilo 7 politických stran

Jizerské hory jsou díky nadaci čistší, bohatší a schůdnější

Jizerské hory - Nadace pro záchranu a obnovu Jizerských hor, která byla založena již v roce 1993, pomáhala letos intenzivně přírodě i lidem

V galerii vystavují sv. Barboru z roku 1450

Liberec - Oblastní galerie v Lázních vystavuje jedno z nejstarších děl, které má ve svých sbírkách. Jde o plastiku Svaté Barbory z Grabštejna, která pochází z doby kolem roku 1450.

Průzkum: Krajské volby by teď vyhrálo hnutí ANO

Liberecký kraj - Na druhém místě se rok před volbami drží komunisté. Exkluzivní průzkum pro Deník provedla agentura SANEP.

Whisky expert: Snažím se lidi odnaučit chlastat. A naučit je pít

Liberec - Povolanějšího Čecha, který by vás zavedl do tajů světa whisky, nenajdete. Václav Rout, Whisky Ambassador, dudák a organizátor Skotských her na Sychrově.

Noční partnerská hádka skončila vraždou

Nové Město pod Smrkem - Už třetí letošní vraždu museli řešit policisté o proběhlém víkendu. Tentokrát v Novém Městě pod Smrkem.

Kardinál Duka uctil liberecké chartisty

Liberec /GALERIE/ – Kardinál Dominik Duka nejprve sloužil mši v kostele sv. Antonína a pak se připojil k oslavám 17. listopadu.

Sezónu uzavřela strašidelná noc, meluzína a Albrecht z Valdštejna

Frýdlant - Na hradech a zámcích pomalu končí sezóna. Podle odhadů Národního památkového ústavu navštívilo české památky v letošním roce více než 4 a půl milionu návštěvníků. Leckdy k tomuto číslu dopomohly i speciální prohlídky a programy, které si správci jednotlivých památek pro lidi připravili.

"Češi si dokáží poradit v zoufalých situacích"

Liberec - Říká v rozhovoru pro Deník Roman Machek z Liberce, který se vydal na srbsko-chorvatskou hranici, kde pomáhal s dalšími českými dobrovolníky

Mučírna gestapa se otevře lidem

Liberec - Archa 13 chce zpřístupnit bývalé suterénní popraviště a mučírnu gestapa, která byla v liberecké Rumjancevově ulici.

Dům U Páva je Stavbou roku Libereckého kraje

Liberecký kraj - Odborná porota vybírala letos z patnácti nejrůznějších staveb. Nejvíc ocenila přestavbu, ve které se snoubí dvě století architektury.

Liberečané začali pomáhat uprchlíkům

Liberec - Ve městě probíhá několik sbírek oblečení, pořádají se benefiční večery a do Maďarska už odjely první dodávky s pomocí

Muži v kiltech překonali na Sychrově český rekord

Sychrov - /GALERIE/ V jednu dobu se jich na jednom místě sešlo 245, to je o 55 více než v loňském roce. Během sportovních disciplín padaly i další rekordy.

Jak by dopadly krajské volby v našem regionu?

Liberecký kraj - Vyhrálo by hnutí ANO, druzí by skončili komunisté

Kulturní událost roku: Festival pod hrází v Jablonci nad Nisou

Jablonec n. N. - K vidění bude něco i pod přehradou. Co? No přece štola pod hrází

Turnov žije: Filmové léto a básničky na každý den

Turnov - Léto na Turnovsku je v plném proudu. Chystá se největší filmová akce léta a vzniká tu unikátní knížka pro děti, na kterou můžete přispět i vy.  

Krajská vědecká knihovna zůstane otevřená i o prázdninách

Liberecký kraj - V letních měsících se v Krajské vědecké knihovně v Liberci bude malovat, uklízet, přesunovat fond ve skladu, proběhne pravidelná revize knihovního fondu, kontrola a pečlivé uspořádání dokumentů v půjčovnách, menší změny v Hudební knihovně.

Mrazivé ráno v červenci. V Kořenově naměřili -3,2 °C

Severní Čechy - Teplotní rekordy minulých týdnů, které padly na několika místech severních Čech, byly minulý týden vykoupeny extrémními mrazivými rány. Ve výčtu opět nechybí ani Jizerka.

Jak se žilo v pravěku napoví vykopávky

Liberec - Výzkum archeologů představuje nová výstava v Severočeském muzeu v Liberci

Kauza koleje TUL nekončí

Liberec - Okresní soud v Liberci zprostil obžaloby Jindřišku Máchovou ze stavební firmy Syner, Petra Patrmana z firmy Investing CZ a ředitele kolejí a menz Technické univerzity v Liberci Zdeňka Kračmara.

Vzniká tu nové budoucí platidlo: Jizerská koruna

Liberecký kraj - Lokální měna by mohla začít už letos fungovat v Liberci, Jablonci nad Nisou a Frýdlantě.

Bývalé vedení Libereckého kraje bez viny

Liberecký kraj - Soud zprostil všech obvinění bývalé krajské radní a zastupitele. Byli obviněni, že si nezákonně vypláceli odměny.

Digitalizace stála 120 milionů korun

Liberecký kraj - Liberecký kraj spolu s Krajskou vědeckou knihovnou chtějí zlepšit přístupnost veřejnosti k jejich dokumentům.

Neuvěřitelných 6 500 lidí si vyzkoušelo extrémní závod

Liberec - Světově vyhlášený překážkový závod Spartan Race dorazil pod Ještěd a vyburcoval závodníky, aby si sáhli na dno svých sil

SLEDUJEME ON-LINE

Americký konvoj je kompletně v libereckých kasárnách

Liberec, Jablonec n. N./GALERIE, VIDEO/ - Přejezd amerických vojáků přes několik evropských zemí získal přezdívku Jízda dragounů (Dragoon Ride). Vojáci se přesouvají ze cvičení v Litvě zpátky na základnu v Německu. Do Libereckého kraje dorazí v neděli a stráví tady jednu noc.

Herec František Peterka oslavil 93 let

Liberec - Známý filmový a divadelní herec František Peterka, který se proslavil rolí Krakonoše v pásmu večerníčků, slaví dnes 93. narozeniny.

Herec František Peterka slaví třiadevadesátku

Liberec - Známý filmový a divadelní herec František Peterka, který se proslavil rolí Krakonoše v pásmu večerníčků, slaví 93. narozeniny. Peterka už dlouho žije sám v panelákovém domě na libereckém sídlišti a s médii komunikuje minimálně.

Cílem není spravedlnost, ale humanita

Liberecký kraj - "Cílem není spravedlnost, ale humanita," obhajoval na přednášce v Liberci poslání Červeného kříže prezident jeho české pobočky Marek Jukl.

Andrej Babiš to ještě nezvoral...

Liberec - …vysvětloval poslanec za ANO a bývalý novinář Martin Komárek v liberecké knihovně, proč v jeho nové knize o mocných politicích chybí profil jeho stranického šéf

Skláři v Lindavě foukají a brousí ceny Thálie

Liberecký kraj - Po dvaadvacáté připravují skláři v umělecké sklárně společnosti Ajeto v Lindavě ceny Thálie pro hereckou asociaci.

Domácnosti v Libereckém kraji mají po Praze nejdražší bydlení

Liberecký kraj - Vyplynulo to ze šetření Českého statistického úřadu. Domácnost průměrně zaplatí 6 051 Kč

Nadace pomůže školám s ekologickou výchovou

Liberecký kraj - Nadace pro záchranu a obnovu Jizerských hor vyhlásila grant.

Oblíbenost hejtmana Půty výrazně klesá

Liberec - Podle exkluzivní internetového průzkumu společnosti SANEP klesá oblíbenost hejtmana Libereckého kraje.

Doprava je ohrožena, smlouvy prověřuje antimonopolní úřad

Liberecký kraj - Zajištění regionální autobusové dopravy v Libereckém kraji od nového roku je vážně ohroženo. Prodloužení smluv s dopravci prověřuje antimonopolní úřad (ÚOHS). Podnět podala společnost ICOM, která v poptávkovém řízení podala výhodnější nabídky, smlouvu s ní ale kraj neuzavřel.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT