VYBRAT REGION
Zavřít mapu

PETR VODSEĎÁLEK

Petr Vodseďálek / Liberecký deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Tipy Deníku: Jediný funkční mlýn v kraji mají v Jindřichovicích pod Smrkem

Liberecký kraj – Žijící skanzen v Jindřichovicích pod Smrkem je jediné místo v Libereckém kraji, kde najdete funkční větrný mlýn.

Lidé nejčastěji míří do kempů okolo Máchova jezera nebo Českého ráje

Liberecký kraj – Stále více Čechů vyráží o prázdninách na dovolenou po tuzemsku. Vyplývá to nejen z údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ), ale také z vyjádření provozovatelů ubytovacích zařízení.

FOTO: Stovky lidí v Liberci řekly hlasitě NE komunistovi Ondráčkovi!

Liberec, Jablonec n. N. – Plné náměstí lidí vyjádřilo nesouhlas se současným politickým děním. Do krajského města se vypravila i řada lidí z Jablonecka. Třeba jablonecká lékařka Věra Fastrová.

Hollywoodští herci natáčí na severu nový seriál Carnival Row

Liberecký kraj – Orlando Bloom nebo Cara Delevingne natáčí na několika lokalitách v Libereckém kraji nový seriál. Jedním z režisérů je i oscarový Guillermo del Toro.

Mladí sportovci z kraje vyráží na olympiádu do Pardubic

Liberecký kraj – Přes devadesát mladých sportovců bude náš kraj reprezentovat na dětské zimní olympiádě. Začíná už v neděli.

Za úspěchem velkých mužů, stojí vždy velká a silná žena

Liberecký kraj – Eva Drahošová v pátek 19. ledna v rámci kampaně před druhým kolem prezidentské volby dorazila do Libereckého kraje. Potkala se s příznivci svého manžela Jiřího Drahoše.

Jak se žije v obci, kde má Miloš Zeman největší úspěch v kraji?

Černousy – Nejsevernější obec, nejvíc hlasů Zemanovi.

FOTO, VIDEO: Policie dopadla podezřelého z vraždy vietnamské prodavačky

Vratislavice nad Nisou – V pátek dopoledne dva neznámí pachatelé přepadli ve Vratislavicích večerku. Prodavačka útok nožem nepřežila a další muž je s těžkým zraněním hospitalizován v nemocnici. 

Orientální i pohádkový betlém uvidíte v Rochlicích

Liberec – Téměř stovku betlémů od historických po současné nabízí kostel sv. Jana Křtitele v Liberci Rochlicích.

Poláci připustili možnou zodpovědnost za ztrátu vody

Liberecký kraj – Ministr životního prostředí Richard Brabec potvrdil, že Poláci jsou připraveni finančně kompenzovat ztrátu vody na české straně hranice. Pokud se prokáže, že za to může těžba v Turówě. 

Lídři kandidátek jedou za voliči Deník Busem

Liberecký kraj – Měsíc před volbami do Poslanecké sněmovny mají voliči možnost osobně poznat lídry regionálních kandidátek.

Deník přiveze lídry politických stran za vámi. Přijďte na debatu

Liberecký kraj – Deník pořádá předvolební debatu už tento čtvrtek od 18 hodin v Kině Varšava v Liberci.

Starostům se nezávislost vyplácí. ANO vítězí

Liberecký kraj – Podle posledního průzkumu společnosti SANEP by voliči v Libereckém kraji poslali do Poslanecké sněmovny 9 stran a hnutí.

Češi, Poláci i Němci vyjeli na protest proti Turówu

Hrádek nad Nisou – Aktivisté z Česka, Polska i Německa se sešli na Kristýně, aby společně vypluli na protestní plavbu do Polska, a demonstrovali tak nesouhlas s plánovaným rozšířením a prohloubením polského dolu Turów.

O osudu vlády se rozhodne dnes večer v Liberci

Liberec - Prezident Zeman si pozval do Liberce, kde je aktuálně na návštěvě, předsedy koaličních stran. Jednat by měli začítv 19:30 hodin v hotelu Imperial. Už teď je ale jasné, že nedorazí premiér Bohuslav Sobotka, který odpoledne odletěl na návštěvu Lucemburska.

Andrej Babiš podpoří gay manželství. Diskutovat na toto téma bude v kině Varšava

Liberec - Andrej Babiš dnes dorazí na besedu do kina Varšava. Mluvit se bude o manželství pro gaye a lesby.

Opilí řidiči způsobili loni v Libereckém kraji 214 nehod

Liberecký kraj - Na silnicích v Libereckém kraji zemřelo loni 19 lidí. Oproti předchozímu roku ubylo těžce zraněných, lehkých zranění nepatrně přibylo. Dopravních nehod bylo víc, za 12 měsíců jich policie řešila 4 094.

Z vraždy tuneláře Říhy na Liberecku byli obviněni tři lidé

Liberecko - Televizi Prima se jako první podařilo zjistit jména lidí obžalovaných z brutální vraždy tuneláře Martina Říhy.

Bazén zpřístupnil divokou řeku poprvé od loňské tragédie

Liberec - Liberecký bazén po pěti měsících pustil návštěvníky do divoké řeky, nepřístupná byla od tragédie, kdy se zde zemřel čtrnáctiletý chlapec z Liberce.

Ledová plochá dráha v Osečné přilákala davy

Osečná u Liberce - /GALERIE/ Témeř sedm set diváků sledovalo na Chrastenském rybníku v Osečné počínání „ledařů".

19 akcí je nominovaných na Kulturní počin roku 2016

Liberec - Kulturním počinem roku se stane jedna z akcí, které byly v uplynulém roce veřejností navrženy do 1. ročníku nové soutěže města Liberec.

Hádají se, kdo může za „nepovedený“ projekt

Liberec - Televizní reportáž o retardérech umístěných v ulici Volgogradská zavinila roztržku mezi libereckými radními. Ti se nyní navzájem obviňují z toho, kdo za sporné opatření může.

Liberec rozšíří nabídku alternativních základních škol

Liberec - Dosud fungovala základní waldorfská škola v Libereckém kraji pouze v Semilech. Od příštího školního roku 2017-2018 otevře první třídu i Liberec.

Hlasy jsou sečteny. Starostové pro LK jsou vítězi krajských voleb

Liberecký kraj - /ANKETA/ Starostové pro Liberecký hlas v čele se současným hejtmanem Martinem Půtou dokázali přesvědčit nejvíce lidí a stali se vítězi krajských voleb. Oproti minulému období si dokonce polepšili, v minulých volbách v roce 2012 získali 22,2 %, letos to bylo o deset procent více. Paradoxem zůstává, že hejtman Martin Půta je jako jediný lídr obviněný v případu korupce.

Čeští celníci vycvičí víc psů na vyhledávání pašovaných bankovek

Heřmanice - Čeští celníci chtějí vycvičit více psů na vyhledávání pašovaných bankovek. Na jejich odhalování se zaměřují stále více v souvislosti s praním špinavých peněz a financováním terorismu.

Ikonická fotografie okupace slaví 48 let

Liberec - Fotografie libereckého fotografa Václava Toužimského je stále symbolem událostí 21. srpna 1968

Pietní akce proběhne dříve, v Desné to nikdo neřeší

Liberec - Město Liberec se rozhodlo připomenout si události 21. srpna 1968 o dva dny dříve. Pietní akce proběhne v pátek 19. srpna.

V Trojzemí postaví společný most

Liberecký kraj - Idea mostu mezi třemi státy jako symbolu soužití třech národů se po 12 letech možná dočká realizace.

Na hradech čekají bitvy, mušketýři, tance i jarmark

Liberecký kraj - Hrady a zámky v Libereckém kraji si připravily pro letní návštěvníky nabitý program.

Forum se prodalo za 2,1 miliardy

Liberec - Novým majitelem obchodního centra s nejvyšší návštěvností v kraji se stala mezinárodní realitní společnost Rockcastle

Dobrovolníci posečou louky v Jizerkách

Liberecký kraj - Od pátku bude Jizersko-ještědský horský spolek (JJHS) sekat cenné horské louky v Jizerských horách.

Včelaři ze severu Čech se obávají včelího moru z pohraničí

Severní Čechy - Včelaři se obávají rozšíření moru včelího plodu, který se objevil v pohraniční oblasti Saska. Zdroj nákazy Němci neobjevili, není vyloučeno, že se nachází na českém území.

Hejtman? Kandidují tři ženy. Zatím

Liberecký kraj - Zastoupení žen na prvních místech kandidátek se ještě může zvýšit. Zatím kandidáty představilo jen devět stran a hnutí.

Zauhlovačka se konečně otevřela lidem

Vratislavice n. N. - Po půl roce intenzivních pracovních brigád, plánování a úklidu se výjimečná technická památka otevřela pro veřejnost

Dobrovolníci dnes opět bojují květinou proti rakovině

Liberecký kraj - Veřejná celonárodní sbírka Český den proti rakovině proběhne také v řadě měst našeho regionu.

Prohlubuje se krize v krajské dopravě

Liberecký kraj - Liberecký kraj má problém s nedostatkem řidičů i zakázkami na dopravní obslužnost

TOP 09 představila kandidátku

Liberecký kraj - Lídrem je vojenský veterán Gábor, následuje poslanec Horáček a kandidovat bude také pekař Mikula z Turnova.

48 míst v kraji vyvěsí tibetskou vlajku navzdory českým i čínským komunistům

Liberecký kraj - Mezinárodní kampaň „Vlajka pro Tibet" vznikla v polovině devadesátých let v západní Evropě a stala se jednou z nejvýznamnějších symbolických akcí vyjadřujících podporu ochrany lidských práv nejen Tibeťanů, ale i obyvatel Čínské lidové republiky.

Pro život jsou ledviny nezbytným orgánem

Liberecký kraj - Říká v rozhovoru pro Deník Jaroslav Ryba, primář Oddělení nefrologie a dialýzy Krajské nemocnice v Liberci.

Jídla ve školách jsou zdravější, ale ...

Liberecký kraj - Tlak na zdravější stravování stále sílí. Výživoví poradci, hygienici a dietologové argumentují tím, že děti jsou stále obéznější a mají stále méně pohybu, než generace jejich rodičů, a proto je potřeba, aby alespoň zdravěji, tedy méně tučně, jedli.

Zeman se během diskuze se studenty vrátil ke kritice EU i Adolfu Hitlerovi

Liberec – Nová aula Technické univerzity byla zaplněna do posledního místa během diskuze prezidenta Miloše Zemana s vysokoškolskými studenty. Zeman byl v dobré náladě a celou dobu vtipkoval. Při vstupu do auly se studentům poklonil a ti ho za odměnu přivítali potleskem.

Kdo se stane hejtmanem? Krajské volby by vyhrálo ANO

Liberecký kraj - Volby do krajských zastupitelstev se konají v říjnu. Podle průzkumu agentury Sanep by pětiprocentní hranici překročilo 7 politických stran

Mapy.cz nasadily nové letecké snímky. Nabízejí i jedinečný pohled na Ještěd

Severní Čechy - Český internetový portál Seznam přišel s dalším vylepšením služeb, které nabízí online internetové mapy.

Protikorupční pracoviště obvinilo vlastního zaměstnance z vydírání

Liberec - Vystupoval jako bojovník za pravdu. Upozorňoval na nesrovnalosti v dotacích na sociální služby zřizované krajem, za což také dostal od tehdejšího sociálně demokratického vedení kraje výpověď.

Jizerské hory jsou díky nadaci čistší, bohatší a schůdnější

Jizerské hory - Nadace pro záchranu a obnovu Jizerských hor, která byla založena již v roce 1993, pomáhala letos intenzivně přírodě i lidem

V galerii vystavují sv. Barboru z roku 1450

Liberec - Oblastní galerie v Lázních vystavuje jedno z nejstarších děl, které má ve svých sbírkách. Jde o plastiku Svaté Barbory z Grabštejna, která pochází z doby kolem roku 1450.

Průzkum: Krajské volby by teď vyhrálo hnutí ANO

Liberecký kraj - Na druhém místě se rok před volbami drží komunisté. Exkluzivní průzkum pro Deník provedla agentura SANEP.

Whisky expert: Snažím se lidi odnaučit chlastat. A naučit je pít

Liberec - Povolanějšího Čecha, který by vás zavedl do tajů světa whisky, nenajdete. Václav Rout, Whisky Ambassador, dudák a organizátor Skotských her na Sychrově.

Noční partnerská hádka skončila vraždou

Nové Město pod Smrkem - Už třetí letošní vraždu museli řešit policisté o proběhlém víkendu. Tentokrát v Novém Městě pod Smrkem.

Kardinál Duka uctil liberecké chartisty

Liberec /GALERIE/ – Kardinál Dominik Duka nejprve sloužil mši v kostele sv. Antonína a pak se připojil k oslavám 17. listopadu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT