Název boho či bohemian pochází z francouzského označení pro bohému. V 19. století se k bohémě řadili především básníci, malíři, sochaři a hudebníci, především individualisté a buřiči. Touha zbavit se diktátu zavedených pravidel se vrací v módě i zařizování interiérů.

Zapomeňte na jednoduché a dokonale sladěné interiéry plné doplňků v neutrálních barvách. Nové, na první pohled nesourodé kombinace pestrých vzorů a barev dají vašemu domovu úplně nový charakter. Dřevo, ratan, samet nebo kůže mu vdechnou přírodní atmosféru. Vsaďte na velké a pohodlné pohovky, které nemají žádné přísné tvary, ostré rohy a hrany. Skvělé jsou i taburety, které jsou na jedné straně praktickým kusem nábytku a na té druhé báječnou dekorací.

Pokud máte bílé stěny, zvolte sedací nábytek s hebkým, sametovým potahem, kožené prvky a hřejivé barvy, které s nimi budou krásně kontrastovat. S houpacími sítěmi, ratanovým či proutěným nábytkem bude prostor působit zároveň moderním i dekorativním dojmem.

Jaké barvy se hodí k nábytku v tomto stylu? Základem jsou teplé tóny a barvy jako černá, hnědá, béžová, olivová a khaki. Tyto odstíny pak lze snadno kombinovat s živými a zářivými barvami hořčicově žluté, červenohnědé či fialové. Vždy pracujte jen s maximálně třemi nebo čtyřmi různými barvami a nebojte se je vrstvit jeden vzor přes druhý. Na gauči by rozhodně neměl chybět pletený přehoz s třásněmi či provázky.