Jedno z nich mělo údajně krvácet. Na uvedené místo vyjeli hasiči profesionálové z Raspenavy a z Liberce a dobrovolní raspenavští hasiči. Žádný z vyjíždějících přitom netušil, že nejede ke skutečnému zásahu.
„Až po příjezdu na místo hasiči zjistili, že se jedná pouze o cvičení. Na místě našli dva figuranty. Chlapce, mladého dobrovolného hasiče z Raspenavy, který představoval zraněné dítě a druhého figuranta, jenž visel na stěně,“ uvedla mluvčí Hasičského záchranného sboru Iva Michalíčková.
Zraněné dítě leželo pod skálou, druhý zachraňovaný visel na laně na převisu v bezvědomí, protože se zranil na hlavě.
„Hasiči nejprve ošetřili krvácející dítě pod skálou a raspenavští profesionálové slanili k dalšímu postiženému. O jeho záchranu se postarala lezecká skupina čety B z požární stanice Liberec. Lezci figuranta spustili za pomoci lezecké techniky na zem, kde ho zafixovali do vakuové dlahy. Poté byl zraněný fiktivně předán lékaři zdravotnické služby,“ přiblížila činnost prověřovaných hasičů mluvčí. Cvičení bylo ukončeno patnáct minut před 18. hodinou. Cvičení mělo hned několik cílů. Prověřovala se tísňová linka 112, práce střediska HZS LK a postupy při vyprošťování zraněných osob z hloubek. „Cvičení probíhalo za ztížených podmínek za soumraku, čímž byla zvýšena náročnost zásahu lezeckého družstva,“ dodala Michalíčková.