Obě události se staly v úterý 20. listopadu. Nejprve byla v nákupním centru Kaufland okradena šestašedesátiletá zákaznice. Žena udělal při nákupu v obchodě tu chybu, že si odložila tašku do nákupního vozíku. Stačil okamžik a dva cizí muži jí z tašky odcizili koženou peněženku s penězi, osobními doklady a platebními kartami. Zloději pak neváhali a přeběhli i s ukradenými věcmi k sousednímu obchodu Albert, k bankomatu. Pokusili se s cizími platebními kartami vybrat nějaké peníze a pak odhodili jak zmíněné karty, tak i vybranou peněženku.
Krátce po této úspěšné krádeži dvojice zlodějů vyrazila na lup do zmíněného obchodního domu Albert. Tentokrát se jejich obětí stala jednapadesátiletá žena. Zákaznice si opět počínala neopatrně. Nechala si peněženku v obyčejné igelitové tašce, kterou měla zavěšenou na nákupním vozíku. Zloději neváhali, tašku roztrhli a peněženku sebrali.
„Od obou okradených žen se nám podařilo získat částečný popis obou pachatelů. Jednalo se o muže ve věku kolem pětatřiceti let, zhruba 170 centimetrů vysoké postavy, s kulatým obličejem,“ popsala zloděje mluvčí jablonecké policie Ludmila Knopová. Zároveň upozornila na to, že muži byli zřejmě cizí národnosti, protože hovořili špatně česky a měli spíše polský nebo ruský přízvuk.
„Varujeme v souvislosti s těmito případy nakupující, aby dbali zvýšené opatrnosti,“ dodala Knopová.