Podle zjištění Deníku se jedná o libereckého právníka Jana Zedníčka, který působí v rámci firmy, ve které je společníkem, jako správce konkurzní podstaty továrny na zpracování ryb v Mlékojedech na Litoměřicku.


Jaromír Vašek, další ze společníků firmy PROF – konkurzní správce z Liberce, potvrdil, že Zedníček 12. prosince jednal u ústeckého krajského soudu a později byl zadržen policií. „Více nevíme. Pochybuji, že by převzal úplatek. Mám spíše za to, že šlo o vyrovnání mezi advokáty, o regulérní odměnu za nějaký právní úkon. A někdo to mohl vydávat za úplatek,“ uvedl Vašek.


K zadržení Zedníčka mělo dojít v souvislosti s konkurzem společnosti Rybenor. Usnesením ústeckého krajského soudu byl 30. 8. 2005 prohlášen konkurz na majetek této společnosti. „Konkurz Rybenoru provází řada problémů. Po zpeněžení majetku jsme očekávali, že po ukončení dvou soudních sporů bude konkurzní konečně vyřešen,“ uvedl Vašek.


Zedníček má ve společnosti jako právník na starosti řešení právních problémů, které vyvstávají v průběhu konkurzů.


Podle serveru Aktuálně.cz se na správce konkurzní podstaty obrátili norští majitelé továrny se žádostí o potvrzení mnohamilionové pohledávky, kterou u nich měli jejich dodavatelé ryb. Norové chtěli pohledávku uplatnit u zahraniční pojišťovny, protože továrna skončila v konkurzu a za dodávku ryb firmě nezaplatila.


Správce s vystavením dokumentu prý otálel, pak si podle Norů prý řekl o úplatek.