„Tulačka obcházela domy v Hrádku nad Nisou a předmětem jejího zájmu byly zejména sklepy a půdy, ale i byty. Policisté ženě prokázali, že se v období mezi 16. a 20. říjnem dopustila tří skutků,“ uvedla mluvčí liberecké policie Vlasta Suchánková.
Hned 16. října se zlodějka vloupala do bytu v Žitavské ulici. Z bytu odcizila sedm tisíc korun, které zde měla majitelka, k tomu přibrala stravenky a platební kartu. O dva dny později si tulačka vybrala za cíl loupení sklepní kóji v domě v Legionářské ulici, kde navštívila i byt. Ve sklepě odmontovala z jízdních kol dvě přední a dvě zadní světla v hodnotě čtyř set korun, v bytě pak nakradla věci za více než čtyřicet sedm tisíc korun. Zároveň přibrala šperky a peněženku s doklady, kterou uvnitř našla.
Zřejmě úspěch popohnal tulačku k dalším krádežím, které uskutečnila hned následující den. Obešla několik domů v Hrádku, v nichž prošla půdu a sklepy. Z půdy nic neodnesla, z jednoho sklepu však odcizila motorovou pilu, vrtačku, hoblík a ruční kladivo. Do dalších dvou sklepů se nedostala a v dalších dvou nic nesebrala. „Odcizené věci prodávala lidem a peníze pak používala především pro svou obživu,“ přiblížila příčiny počínání tulačky policejní mluvčí.
O osudu ženy rozhodne soud
Šestadvacetiletá žena způsobila krádežemi škodu za více než šedesát tisíc korun. Policejní komisař ji proto už obvinil z trestných činů krádeže, porušování domovní svobody a neoprávněného držení platební karty. „Zároveň podal návrh na to, aby byla stíhána vazebně. Nebyla to totiž první trestná činnost, které se dopustila,“ poznamenala Vlasta Suchánková. Letos v lednu tatáž osoba totiž ukradla v libereckém Krátkém a úderném divadle věci za více než 38 000 korun. V místní restauraci se schovala a nechala se tam uzamknout, aby tak prohledala ještě další místa restaurace. Mimo to byla obviněna i z vloupání na půdu v domě v Liberci U Nisy, kde odcizila věci za pět a půl tisíce korun, kradla i v Chrastavě.
O vině i trestu pro šestadvacetiletou tulačku teď rozhodne soud.