LIBEREC

Nedal přednost vozidlu zprava

Třiadvacetiletý řidič, který jel se svým vozem Škoda Felicia Vladštějnskou ulicí, nedal čtyřramenné křižovatce s ulicí Sládkovou přednost řidiči přijíždějícímu zprava. Do jeho vozu Škoda Roomster naboural. Oba vozy byly při dopravní nehodě poškozeny. Celková výše škody se vyšplhala na sedmdesát tisíc korun. Řidič Felicie, který nehodu zavinil, dostal od přivolaných policistů blokovou pokutu. (ppt)

Odřel auto na parkovišti a ujel

Nemilé překvapení čekalo na majitelku vozidla VW Golf combi, když se vrátila z nákupu v libereckém hypermarkeru Hypernova. Při příchodu k autu zjistila, že mezitím co přibližně hodinu nakupovala, někdo jí odřel auto a bez zanechání údajů o svém povinném ručení odjel. Na zeleném VW Golf zůstaly červené škrábance, je tedy předpoklad, že viníkem dopravní nehody byl řidič červeného auta. (ppt)

NOVÁ VES

Poničil plot a udělal nepořádek

Prozatím neznámý vandal navštívil oplocený pozemek v Nové Vsi u Chrastavy, na němž stojí delší dobu neobývaný domek. Chtěl si s sebou něco odnést, ale protože nenašel nic v přístupné garáži, nadělal tam alespoň velký nepořádek. Kamenem rozbil skleněnou výplň na vchodových dveřích do domu, když ale zjistil, že jsou tam ještě jedny, vzdal to. Na plotě alespoň polámal plaňky. (ppt)

CVIKOV

Půjčoval si peníze, ale dluhy nesplácel

Jedenatřicetiletého muže z Mladoboleslavska obvinili policisté z trestného činu podvodu, za který mu nyní hrozí až tříletý pobyt za mřížemi. Mladý muž si vloni půjčil od svého známého z Nového Boru 250 tisíc korun. Nesplatil ale ani korunu. Po marném uplynutí termínu se navíc svému kamarádovi začal vyhýbat a nakonec s ním přestal komunikovat úplně. Poškozený proto oznámil vše policii. (ppt)

Po jedné ráně pěstí odvezla muže sanita do nemocnice

Krátce před druhou hodinou nad ránem napadl před restaurací v Komenského ulici ve Cvikově jedenačtyřicetiletý muž z Nového Boru o tři roky mladšího hosta restaurace. Muži se poprali po předchozí slovní šarvátce. Napadený byl podle svědeckých výpovědí hned po prvním úderu pěstí do obličeje útočníkem paralizován natolik, že dále nebyl schopen žádného pohybu. „Přivolaný lékař rychlé záchranné služby u něj konstatoval těžké poranění krčních obratlů a zraněného muže ještě téže noci transportoval sanitní vůz k operačnímu zákroku do liberecké nemocnice,“ uvedla Ivana Baláková z českolipské policie. Policisté již drsného útočníka obvinili z trestného činu ublížení na zdraví, za což mu nyní hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi. (ppt)

JOSEFŮV DŮL

U Nebe dostal smyk a boural

Kolem Nebe jezdil velmi rychle a doplatil na to havárií a pokutou. Nedaleko hotelu Nebe dostal řidič Škody Forman vlivem nepřiměřené rychlosti a stavu vozovky smyk a narazil do terénního vozu Toyota. Nehoda se obešla bez zranění, policisté nezjistili žádné stopy po alkoholu. Škoda na obou vozidlech činí čtyřicet tisíc korun. Viníkovi byla policisty uložena bloková pokuta s dalším šetřením. (jsd)

BEDŘICHOV

Silou bránu nepřetlačil

Náledí žádá pozornost. Že po ránu silnice klouže a je nebezpečná se přesvědčil i řidič v Bedřichově. Na centrálním parkovišti se stala v sobotu 2. února o půl deváté ráno dopravní nehoda. Řidič vozidla Škoda Octavia na zledovatělém povrchu silnice nestačil včas zabrzdit a zastavit a naboural do betonových sloupků závory. Banální nehoda má na svědomí škodu ve výši šedesát tisíc korun. (jsd)