Tragická nehoda se odehrála půl hodiny před půlnocí. „Dvacetiletý řidič jel se svým osobním vozem Škoda 130 Rapid od Staré Paky na Jilemnici. Rychlost své jízdy zřejmě nepřizpůsobil mokré vozovce, po projetí levotočivé zatáčky dostal s vozem smyk, který nezvládl, na pravé straně sjel mimo vozovku a levým bokem narazil do betonového sloupu veřejného osvětlení,“ popsal průběh nehody vedoucí Dopravního inspektorátu Policie ČR v Semilech Milan Čermák.
Náraz byl natolik silný, že řidič utrpěl zranění, která byla neslučitelná se životem a na místě nehody zemřel. V rapidu s řidičem jeli dva devatenáctiletí spolujezdci, kteří utrpěli těžká zranění.
„Profesionální hasiči z Jilemnice našli po příjezdu na místo dva zaklíněné zraněné mladíky, které museli z vozu vystříhat hydraulickým nářadím. Hasiči odstřihli střechu, oba zraněné vytáhli z vozu a pomohli je záchranářům zdravotnické služby transportovat do sanit,“ uvedla k nehodě mluvčí Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje Iva Michaličková. Oba muži byli posléze převezeni do jilemnické nemocnice.
Celý případ si převzal policejní vyšetřovatel, který k objasnění dalších skutečností nařídil soudní pitvu usmrceného řidiče.
„Jedná se v daném případě už od šestý zmařený lidský život v letošním roce na semilských silnicích. Vloni byli ke stejnému dni usmrceni tři účastníci dopravních nehod,“ doplnil Milan Čermák.