„K první tragické nehodě, při níž zahynul mladý člověk, došlo v Roztokách u Jilemnice. Druhá se stala v neděli nad ránem v obci Klinkovice u Semil. Čtyřiadvacetiletý řidič ze Semil jel zřejmě velmi vysokou rychlostí, protože při stoupání dostal na suché asfaltové vozovce, po průjezdu táhlé levotočivé zatáčky, smyk, který nezvládl,“ přiblížil komisař Dopravního inspektorátu Semily Milan Čermák.
Mladý řidič Peugeotu 309 po smyku narazil do rohu kamenné podezdívky domu. Náraz byl tak silný, že na místě nehody zemřel. Jeho dvaadvacetiletý spolujezdec utrpěl jen lehká zranění.
„K přesnému zjištění příčiny dopravní nehody a dalších okolností této tragické události byla policejním vyšetřovatelem nařízena soudní pitva a budou přibráni soudní znalci,“ dodal Milan Čermák.
Tato dopravní nehoda je už sedmou v letošním roce na Semilsku, při níž došlo k úmrtí někoho z posádky vozu. Vloni na semilských silnicích zemřelo o jednoho člověka méně.
Mrtvých přibylo letos i na Českolipsku, kde do 31. října evidují policisté 18 mrtvých při dopravních nehodách. Vloni jich bylo za stejné období o 5 méně.
Více obětí na životech než v minulém roce si vyžádaly nehody i na Jablonecku. Letos zde na silnicích dosud zemřelo 8 lidí, což je o 3 více než ve stejném období v roce 2006.
Na Liberecku naopak mrtvých při nehodách ubylo. Do konce října zemřelo na silnicích 9 lidí, vloni jich bylo v tuto dobu už sedmnáct.