„Vyslechli jsme desítky svědků. Lidi se nám sami hlásí, aby nám sdělili nějaké informace. Chtějí pomoci. Za to všem děkujeme. Pachatele však pořád nemáme,“ potvrdila Jarmila Hrubešová, tisková mluvčí Správy Severočeského kraje Policie České republiky. „Veškeré informace kolem případu důkladně prověřujeme,“ dodala.

Cennou stopou by mohla být mikina

Kriminalistům by podle mluvčí Jarmily Hrubešové velmi pomohlo, kdyby se jim podařilo identifikovat původ mikiny, kterou měl pachatel v čase loupeže na sobě.


„Zjišťujeme, jakou značku mikina měla a v jakých obchodech se dá koupit,“ řekla mluvčí. „Bohužel, další informace k případu zveřejnit nemůžeme, abychom nenarušili vyšetřování,“ doplnila.


K přepadení čerpací stanice Alfa Station došlo 8. listopadu, zhruba ve tři hodiny ráno.


Neznámý lupič při něm zastřelil nevinného 61letého muže, který patřil k obsluze stanice, a měl jít zakrátko do důchodu. Jak vypověděla později zdrcená manželka, čerpadlář se těšil, jak si důchodu užije.


Lupič po vraždě z čerpací stanice utekl a nakonec si neodnesl žádné peníze.


Podle kriminalistů je pachatel vysoký do 180 centimetrů a má štíhlou postavu. Jeho věk je do třiceti let. Oblečený byl do modrých riflí a černé mikiny s kapucí a bílým čtvercem na hrudi.


Informace, které by mohly vést k dopadení pachatele, přijme kterákoliv policejní služebna nebo policisté na bezplatné tísňové lince 158.