Muž je obviněn, že třiapadesátiletou Marii Senchakovou z ústecké Žežické ulice zavraždil desítkami ran noži. K otřesné vraždě došlo ve středu 31. října odpoledne. Ve čtvrtek se k vraždě bývalé přítelkyně po zatčení přiznal.

Utekla z Liberce

Třiapadesátiletá žena se s přítelem rozešla, ale nemohla se ho zbavit. Proto se raději odstěhovala v srpnu minulého roku do Ústí. To jí nepomohlo. Našel si ji a dál ji obtěžoval.
V osudný den bušil na dveře bytu a prosil Marii, aby mu otevřela. Ta si na chování bývalého druha postěžovala SMS zprávou synovi. Tím se kriminalisté dozvěděli o osudné návštěvě. Byl to pro kriminalisty záchytný bod v pátrání.
Když šestnáctiletý syn přišel domů a odemkl, čekal ho nejstrašnější okamžik života. Jeho matka ležela ve velké kaluži krve.
Bývalý přítel ženu zuřivě bodal do hlavy, krku a horní části těla. Žena byla poseta desítkami ran noži. Na místě útoku vykrvácela.
„Rozčílil jsem se,“ řekl muž kriminalistům, když se ho po zatčení v Praze ptali po motivu jeho strašného činu.

Noční identifikace

Protože oběť útoku utekla před dotěrným milencem až do Ústí, neměla doma nic, co by kriminalistům muže připomínalo. Ani syn zavražděné nevěděl nic určitého o muži, který jeho matku obtěžoval.
„V průběhu středeční noci jsme zjišťovali, kdo byl bývalým přítelem ženy. Ve čtvrtek ráno se již rozběhlo pátrání mezi lidmi, které mohl navštívit. Směřovali jsme pátrání i na Prahu. Zachytili jsme jeho stopu a zadrželi jsme ho na Nuselském mostě ve čtvrtek po osmnácté hodině,“ uvedla severočeská kriminalistka Helena Pšeničková.

Mimořádný čin

Podle kriminalistky Heleny Pšeničkové hrozí vrahovi 12 až 15 let vězení, možná i výjimečný trest.
Muž ženu ubodal k smrti zvláště trýznivým způsobem. Vrah se živí jako podnikatel v realitách a byl již trestán i pro násilnou trestnou činnost.
Během víkendu bude podán návrh na jeho vzetí do vazby. Syn zavražděné ženy se zotavuje ze strašné události u příbuzných v Liberci.
Objasněním vraždy se ulevilo lidem v domě, kde došlo k tragédii. Jeden z obyvatel, který nechce být jmenován, uvedl, že se jim ulevilo, když se dozvěděli, že nešlo o loupežnou vraždu, ale o násilí mezi lidmi, kteří se znali. Kdyby se jednalo o loupež, lidé by byli ještě více vystrašení.