Zatímco atleti měli své početné družstvo, český tým stolních tenistů byl, co se počtu týká, skromný. Zúčastnili se Lukáš Jiruf a Dita Anderová, již zkušená reprezentantka s reálnou medailovou šancí. MS se zúčastnila jako jediná reprezentantka České republiky, jako jediná žena z ČR v této sportovní disciplíně.

Na světovém klání se sjelo přes 120 sportovců ze tří kontinentů, z různých států světa, například z Argentiny, ale i USA a Mexika.Byla to organizátory dobře zajištěná akce, součástí byl i společný zájezd sportovců do hlavního města, Prahy.

Celé sportovní klání se odvíjelo v bojovném, ale přátelském duchu. I ceremoniály byly důstojné. Medaile nejlepším atletům předávali například Jan Železný a  Nikola Ogrodniková. Pro Ditu to byl boj do poslední chvíle, protože úroveň stolních tenistů byla tradičně vysoká.

Dita Anderová z Tanvaldu hrála nejprve smíšenou čtyřhru. Dvojici opět vytvořila, jako již po několikáté, s nejlepším hráčem Portugalska. Opět oba potvrdili své kvality a získali zlatou medaili. Dita pak ještě nastoupila do svého nejdůležitějšího zápasu soutěže, a to v soutěži jednotlivců. A vybojovala zlatou medaili a stala se tak mistryní světa.

Po několika stříbrných a bronzových medailích na světových soutěžích v zápasech jednotlivců dosáhla vytouženého zlata. Zápas silně prožívala a po posledním vitězném míčku byla neskonale šťastná. Všichni, kdo její boj sledovali, na ni byli hrdí. Dita byla na MS dobře připravená, konečně po covidu pořádně natrénovaná.A to díky svým tréninkům s otcem i s oddílem trenéra Bradáče na Smržovce. Připravuje se i s muži, stolními tenisty v Tanvaldě.

Dita Anderová byla také nominovaná na Letní hry, mezinárodní sportovní akci pro mentálně handicapované sportovce v polském Krakowě. Do Krakowa ale nedorazila.

"Celá rodina jsme si z Nymburka přivezli covid, všichni jsme lehli a léčili se" uvedla maminka Dity.