Ty Syčáci 
KDY: Sobota 14. března od 20 hodin
KDE: Klub Na Rampě, Jablonec nad Nisou
ZA KOLIK: 250 Kč

Masivní riffy, rachotící kapela, refrény, které vám nedají spát. Tak popisují v jabloneckém Klubu Na Rampě kapelu Ty Syčáci, která se sem v sobotu chystá. Kapela čele s legendárním Petrem Vášou se těší velké oblibě zejména díky svému nasazení na pódiu a strhující atmosféře, kterou dokáží během hraní vytvořit. Největšími devízami Těch Syčáků je nekompromisní, ostrý styl a vytrvalost ve ztvárňování vlastních představ.

Setkání se Zdeňkou Pohlreich
KDY: Sobota 14. března od 10 hodin
KDE: Klub Na Rampě, Jablonec nad Nisou

Klub Na Rampě v Jablonci nad Nisou zve na celodenní meditační setkání se Zdeňkou Pohlreich, zaměřené na poznání pravé podstaty. Společně se Zdeňkou návštěvníci proniknou do vědomého přítomného okamžiku, který je jedinou vstupní branou k pochopení, kráse, radosti a lásce. Ty se nenachází nikde ve vnějším světě, nýbrž v nás samotných. Místa si mohou zájemci rezervovat na setkani.jablonec@seznam.cz. Setkání bude probíhat od 10 do 17 hodin.

…Oni fakt chodí ven!
KDY: Do 23. května
KDE: Městská galerie My, Jablonec nad Nisou

Výstava dvou výrazných osobností z řad mladých výtvarných umělců, jejichž tvorba vzniká na základě bezprostředního kontaktu s přírodou: Adama Kašpara a Zdeňka Daňka.

Kvíz Muzejníček
KDY: Celoročně
KDE: Muzeum skla a bižuterie Jablonec nad Nisou

Chystáte se do muzea s dětmi? Aby i pro ně byla prohlídka expozic zajímavá, můžete s nimi společně vyplňovat kvíz Muzejníček, který obdržíte na pokladně. Odpovíte na 10 jednoduchých otázek v expozici skla a bižuterie, písmena u zvolených odpovědí doplníte do políček a vyjde vám tajenka. Za její správné vyluštění dostanete v pokladně malý dárek.