Jablonecký kino fest
KDY: Pátek 12. listopadu – neděle 14. listopadu
KDE: Kino Radnice a Junio

Festival je určený pro všechny generace a těšit se můžete na zhruba 20 snímků, jedním z nichž bude i premiéra nového českého filmu. Kina představí své pravidelné programové cykly – např. MimiKino (pro rodiče s dětmi předškolkového věku), Bijásek (pro nejmenší diváky a jejich doprovod), Rodinné představení (pro celou rodinu) nebo Metropolitní operu v New Yorku na plátně kina či Filmový klub pro milovníky umění a artových snímků. Pro diváky, kteří mají rádi akci a dobrodružství je připravena 3D projekci a mnoho dalšího.

Manželské vraždění
KDY: Pátek 12. listopadu od 19 hodin
KDE: Městské divadlo, Jablonec nad Nisou
ZA KOLIK: 250 – 360 Kč

Komedie s mrazením v zádech o jednom manželském souboji, ve kterém jde o život. Líza a Gill hledají Ariadninu nit, která by je vyvedla z labyrintu malých i velkých manželských zločinů. Důvod? Vždyť se přece kdysi brali z lásky! Manželské vraždění, které se hraje od roku 2005, dosáhlo již více než 350 repríz. Hrají Nataša Burger a Jaroslav Dušek.

Společně nejen na jevišti
KDY: Sobota 13. listopadu od 17 hodin
KDE: Městské divadlo, Jablonec nad Nisou
ZA KOLIK: 100 korun

18. ročník komponovaného pořadu, ve kterém se představí handicapovaní i zdraví umělci. I v letošním roce jablonecké divadlo připravilo večer plný hudby, zpěvu i tance v podání jednotlivců i skupin. Někteří z nich zde vystupují pravidelně, jiní budou mít svou velkou premiéru. Těšit se můžete na klavírní vystoupení Aleny Plátkové a také nám zazpívá Karel Kučera. Představí se také T.I.K. Jilemnice společně s PATZ Jablonec nad Nisou a v neposlední řadě DPS Vrabčata, kulturistka Klára Moravcová, ale také taneční skupina OdRaz a Jablonecká galerka. Nedílnou součástí jsou také pohybové dílny, jejichž účastníci se v pořadu také představí. Jako host se představí také Leona Machálková se skvělou kapelou přichází s atraktivním koncertním programem Muzikál – moje láska, ve kterém si můžete vychutnat ty nejkrásnější písně ze světových i českých muzikálů, ve kterých ztvárnila hlavní ženské role a ke kterým má silný citový vztah. Ke spolupráci přizvala jako hosta Radima Schwaba, se kterým hrála v muzikálu Monte Cristo a který též zářil v hlavní roli Fantoma opery. Uvádí: Lucie Peterková.

AC/CZ - Top AC/DC tribute show
KDY: Sobota 13. listopadu od 20 hodin
KDE: Woko klub, Jablonec nad Nisou
ZA KOLIK: 150 korun

AC/CZ je parta fanoušků známé australské kapely. Tihle kluci z východních Čech se pomocí rekvizit, jako jsou děla a zvon, snaží divákovi nabídnout show co nejvěrnější originálu. Na pódiu do toho dávají vše a jejich oddanost teto hudbě se zrcadlí v energické smršti, která je pro jejich koncerty tak typická.

Tři medvědi a drzá Máša
KDY: Neděle 14. listopadu od 16 hodin
KDE: Klub Na Rampě, Jablonec nad Nisou
ZA KOLIK: 70/50 korun

Medvědi šli na med, takže chaloupka je prázdná, Mášenka se v lese nudí, a tak vleze dovnitř oknem, jak to bude dál? Nedělní pohádku pro děti od 3 let zahraje divadlo Loutky bez hranic.