Řemeslný jarmark
KDY: Pátek 14. října od 9 do 16 hodin
KDE: Central

Před obchodním centrem i uvnitř na pasáži odstartuje jarmark s dětským oblečením, proutěným zbožím, kovářskými výrobky, se šperky a dalším zajímavých zbožím. Chybět nebude doprovodný program pro děti jako jsou tvořivé dílničky a malování na obličej.

Pavel Šporcl – Pocta mistrům
KDY: Pátek 14. října od 19 hodin
KDE: Městské divadlo
ZA KOLIK: 343 – 595 Kč

Koncert nového turné Pavla Šporcla a jeho modrých houslí bude ukázkou nejen Šporclova mimořádného umění, ale i nejvýsostnějšího houslového repertoáru. Pavel Šporcl vystoupí za doprovodu Severočeské filharmonie Teplice – orchestru se světovým renomé a téměř dvěstěletou tradicí. Dirigovat bude Jiří Rožeň, o kterém zahraniční média referují jako o „vycházející hvězdě dirigentského nebe“, nebo jako o „nejslibnějším talentu posledních let“.

Ornament + Former Holden
KDY: Pátek 14. října od 20 hodin
KDE: Klub Na Rampě
ZA KOLIK: 100 Kč

Spojení mladé jablonecké hudební energie v podání rappera Former Holden a rockové kapely Ornament

Špinarka
KDY: Sobota 15. října od 19 hodin
KDE: Městské divadlo
ZA KOLIK: : 410 – 490 Kč

Věru nevzali na konzervatoř, protože je příliš malinká. Nehodí se ani do sboru, na to má moc výrazný hlas. Věra žije v blbé době. Nezáleží na tom, jak zpíváte, ale jak jste politicky uvědomělá. Naštěstí talent se prosadí vždycky. Vydejme se sledovat kariéru jedné z našich nejvýraznějších umělkyň. Inscenace získala Cenu divadelní kritiky 2021 v kategorii Poprvé uvedená česká hra roku a Markéta Matulová získala za roli Věry Cenu za ženský herecký výkon roku 2021, současně obdržela také ocenění Talent roku 2021

Sobota 15. října od 20 hodin
KDY: Sobota 15. října od 20 hodin
KDE: Klub Na Rampě
ZA KOLIK: 360 – 420 Kč

Kytarový virtuóz a skladatel s Triem - Martin Ivan na basu, Michal Daněk na bicí a Michal Nejtek na klávesy zahrají vybrané písně z posledního alba Pošli to tam a další Pavlíčkovy kusy.

Podzimní slavnosti s drakiádou
KDY: Neděle 16. října od 14 hodin
KDE: Hotel a restaurace Petřín

Těšit se můžete na pouštění draků, dílničky pro šikovné ručičky, stezku otázek kolem Petřína a opékání brambor. Pro mlsné jazýčky budou připraveny bramboráky.

iOtesánek
KDY: Neděle 16. října od 16 hodin
KDE: Klub Na Rampě
ZA KOLIK: 70 Kč

Představení o známém nenasytovi zahraje Divadlo b na motivy klasické pohádky, jen Otesánek je trošku…jiný. iOtesánek je totiž robot. Zpočátku roztomilý pomocník v domácnosti, postupem času ale… Pohádka se hraje s originálními dřevěnými marionetkami, zvukovými efekty a nadhledem. Pro děti od tří let.

Dráčkyáda
KDY: Sobota 15. října od 14 hodin
KDE: u kostelíka Na Poušti, Železný Brod

Čas draků je tu! Přijďte si užít Dráčkyádu v kostýmech u kostelíku na Poušti. Jelikož je čas dušiček, bude to akce v kostýmech. Součástí budou soutěže. Každý kostým a každý doma vyrobený drak bude odměněn. Nebude chybět občerstvení, malování na obličej, dílničky a opékaní buřtíků (buřty si přineste své, a nebo bude k dispozici k prodeji po předchozí domluvě).

Oslavy 130. výročí založení TJ Sokol Bzí
KDY: Sobota 15. října od 16 hodin
KDE: sokolovna Bzí, Železný Brod

Těšit se můžete na smyčcový soubor Vivace ze ZUŠ Železný Brod, představí se vám děti a ženy z T. J. Sokol Alšovice se svými sletovými skladbami a DS Tyl Železný Brod vám zahraje veselohru na motivy povídky Jana Wericha: Tři sestry a jeden prsten. Další kulturní a sportovní zážitky upřesníme. Dále se seznámíte s historií naší jednoty a Sokola vůbec a budete se moci pokochat dobovými fotografiemi nejen ze stavby sokolovny. Občerstvení zajištěno.

Geologická exkurze do Besedických a Suchých skal
KDY: Neděle 16. října od 10 hodin
KDE: sraz na parkovišti v Besedicích u Koberov
Geopark Český ráj pořádá v rámci Mezinárodního dne geodiverzity geologickou exkurzi do Besedických a Suchých skal. Trasa je dlouhá cca 7 kilometrů, návrat kolem 15. hodiny.

Sklářský řemeslný víkend
KDY: Sobota 15. října a neděle 16. října od 9 do 17 hodin
KDE: Kittelův dům, Krásná, Bedřichov

Kittelovo muzeum a Jiřina Štrynclová zvou na Kittelův dům na setkání sklářů s ukázkami výroby a prodejem výrobků. Setkat se budete moci s figurkáři, navíječi i foukači. Připraven bude bohatý doprovodný program, dílničky, dobré jídlo a pití. V sobotu od 16:00 proběhne koncert Václava Kořínka na skleněnou flétnu a smyčcový flažolet. V neděli od 14:00 bude na programu přednáška o skle.

Královský Halloween na Královce
KDY: Sobota 15. října od 13 hodin
KDE: Rozhledna Královka

Nejstrašidelnější Halloween široko daleko. Těšit se můžete na výstup na strašidelnou věž, strašidelnou stezku aneb Kdo se bojí, nesmí do lesa, golfový trénink s Ypsilonkou, dlabání dýní (k prodeji na místě, nářadí s sebou), tradiční soutěž o nejstrašidelnější kostým, DJ Bubáka a rej masek, Strašidelné divadlo (od 14.30), skvělé halloweenské pokrmy, táborák a výborné Drdovy špekáčky, fotokoutek a malování na obličej.

The Broken Dam
KDY: Sobota 15. října od 17 hodin
KDE: kulturní dům, Velké Hamry
ZA KOLIK: 180 Kč

Rockový koncert k 15. narozeninám kapely The Broken Dam. Dále vystoupí kapely John Silver, Pikodeath, Hallodrn a těšit se můžete i na bubenickou show v režii Patricka Calvitty.