Puppa Yharmo
KDY: Pátek 15. dubna od 20 hodin
KDE: Klub Na Rampě

Wilco Versteeg - basa, Jan Šobr - kytara, Miki Nop - bicí. Vystoupení jamajského reggae a dancehall zpěváka s rytmickou sekcí Aneta & The Soul Uncles!

Jablonec nad Nisou naslouchá
KDY: Sobota 16. dubna od 9 hodin
KDE: Spolkový dům

Akce se koná v rámci celorepublikové akce Česko Naslouchá, která chce přiblížit co největšímu počtu lidí, jak jednoduché a přínosné skutečné naslouchání je. Jeho přínosy jsou zřejmé nejen v partnerských vztazích a rodinách, ale také v byznysu.

Zahájení motosezóny
KDY: Sobota 16. dubna od 13 hodin
KDE: sraz na Horním náměstí u kostela

15. ročník zahájení motosezóny v Jablonci nad Nisou. Sraz ve 13 hodin na Horním náměstí u kostela, odjezd ve 14 hodin, trasa vyjížďky bude domluvena na místě.

Pašijové hry
KDY: Sobota 16. dubna od 17 hodin
KDE: Boučkův statek, Malá Skála

V sobotu můžete před Boučkovým statkem opět shlédnout pašijové hry Tomáše Vůjtka O nejslavnějším zmrtvýchvstání.

Velikonoce u hasičů
KDY: Neděle 17. dubna od 9:30 hodin
KDE: před hasičárkou, Harrachov
Přijďte oslavit svátky jara s harrachovskými hasiči. Chybět nebude hudba a občerstvení.

Pět hvězd na Poušti
KDY: Do 16. dubna
KDE: Městská galerie Vlastimila Rady, Železný Brod

Výstava o historii a současnosti kaple sv. Jana Nepomuckého Na Poušti nad Železný Brodem. Otevřena od pondělí do soboty vždy v čase 9 - 16 hodin. Kostelíček, přesněji řečeno kaple sv. Jana Nepomuckého, byl v 80. letech minulého století veden v soupisu památek jako památka poničená. Ale po změně režimu povstal z popela. O době dávné, nedávné i současné, o aktivitách spojených s tímto magickým místem nad naším městem hovoří slovem, obrazem i vystavenými objekty tato výstava.

Velikonoční stezka
KDY: do 18. dubna
KDE: šumburský park. Tanvald
ZA KOLIK: vstup zdarma

Venkovní Velikonoční stezka začíná u Penzionu Bobovka, vede stezkou podél bobové dráhy až do sedla Špičáku. Najdete na ní 10 zastavení, kde si lze rozšířit obzory ohledně velikonočních tradic – křesťanských, i pohanských. Stezka je doplněna obrázky dětí z výtvarných kroužků SVČ Tanvald. Pojďte se velikonočně naladit a projít na čerstvém vzduchu.