Slavnosti Mladého vína
KDY: pátek 15. října
KDE: Dům vína Annovino

Tradiční podzimní akce s atraktivním kulturním programem pro celou rodinu. Chlazené odrůdové burčáky a vína zrozená v Lednici. Ochutnávka prvního vína Mladé z ročníku 2021. Bujará zábava.

Hvězdy pod Ještědem
KDY: Sobota 16. října od 17 hodin
KDE: Městské divadlo, Jablonec nad Nisou
ZA KOLIK: 120 korun

11. ročník amatérské pěvecké soutěže pro jednotlivce. Finalisté, kteří postoupili z výběrového kola, vystoupí v sobotu na finálovém večeru a zazpívají si za doprovodu členů známé kapely Sto zvířat, kteří ve světě showbyznysu září již řadu let V odborné porotě zasedne mimo jiné šansoniérka Zlatka Bartošková, gospelová zpěvačka Leona Gyöngyösi, David Deyl, operní zpěvák Dušan Růžička a v neposlední řadě také absolutní vítězka posledního ročníku Nicol Pešková. Dále také hudební pedagožka Dagmar Vajdíková a europoslanec Tomáš Zdechovský.

Ukliďme Česko, ukliďme Harrachov
KDY: Sobota 16. října
KDE: Harrachov, sraz před městským úřadem

Dobrovolníci se mohou zapojit do úklidu frekventovaných míst v Harrachově: jako je okolí Mumlavského vodopádu, okolí centrálního parkoviště, Rýžoviště, centrum města a také hlavní tah k sousednímu Polsku.

Drakyáda
KDY: Sobota 16. října
KDE: Hrubá Horka

Draci a dráčata všech druhů a barev se vznesou na Křibech na Hrubé Horce. Přijďte si užít krásné podzimní odpoledne, během kterého kromě pouštění draků proběhne také sbírka kaštanů, sušeného chleba, zrní a jiných pochutin pro zvířátka. Pestrý program ve spolupráci Mysliveckého spolku Jizera Železný Brod a kapelou Kapelníci zajištěn. Občerstvení zajištěno. Pořádá SVČ Mozaika

Dýňobraní
KDY: Pátek 15. října od 15 hodin
KDE: u Parkhotelu, Smržovka
ZA KOLIK:

Základní škola ve Smržovce zve od 15 do 16.30 hodin na dýňobraní u Parkhotelu, kde si z vlastní nebo na místě zakoupené dýně vytvoříte haloweenskou dekoraci. S sebou si přineste vlastní nůž a lžíci.