Vydejte se na rozhlednu Černá studnice
KDY: Čtvrtek a neděle 10-18, pátek a sobota 10-21 hodin
KDE: Smržovka
ZA KOLIK: Dospělí 50 Kč, děti 30 Kč

Udělejte si výlet na rozhlednu Černá studnice. Autem se můžete dostat blízko rozhledny. Pokud nemáte tuto možnost, tak využijte vlak. Ze stanice Lučany nad Nisou vede červenou barvou značená turistická trasa. Počítejte s tím, že z Lučan půjdete zhruba 4,5 kilometrů, než dojdete k rozhledně. Šestadvacet metrů vysoká stavba má čtyři ochozy, z nichž je pěkný výhled. Vidět můžete například Jizerské hory, Ještěd, Ralsko, hrad Trosky nebo Sněžku.

Vystoupejte na Císařský kámen
KDY: Kdykoliv
KDE: Jeřmanice
ZA KOLIK: Zdarma

V Jeřmanicích je volně přístupná rozhledna Císařský kámen. Z dvacetimetrové rozhledny jsou výhledy na Krkonoše, Jablonec nad Nisou, Liberec nebo také na Ještědský hřbet. Na Císařský vrch, na kterém rozhledna je, vede několik turistických tras. Tou nejkratší je zeleně značená cesta z Jeřmanic, má dva kilometry.

Zahrajte si hru Cool Games Seňor Pepper
KDY: Kdykoliv
KDE: E-shopy 
ZA KOLIK: Od 447 Kč

Mistr Pepper vám to pořádně opepří! Hoďte karty do placu a chňapněte tu pravou papričku. Toto je opravdu zábavná hra pro celou rodinu. Vyložte karty na stůl a lapněte co nejrychleji papriku správné barvy. Chce to postřeh. Chce to správný úsudek. Nerozptylujte se a soustřeďte se na hru.

Přečtěte si knihu 10 000 kilometrů pěšky Jižní Amerikou
KDY: Kdykolliv
KDE: E-shopy
ZA KOLIK: Od 299 Kč

Téměř třicetiletý prodavač a příležitostný cestovatel, Jan Rendl, se rozhodne pěšky přejít Jižní Ameriku. Jak to může dopadnout? Vzdoruje jazykové bariéře, drogám v kolumbijských ulicích a všudypřítomné chudobě. Vydává se do nitra kontinentu, aby poznal nový svět i sám sebe. V Kolumbii se setkává s neuvěřitelně srdečnými lidmi a naprostým minimem překupníků. Dostává se do Ekvádoru, který mu pokládá do cesty všechny překážky ze svého arzenálu. Dokáže se popasovat s nelidským vedrem v horách či lijáky uprostřed deštných pralesů? Opravdu se zatoulá do jediné české hospody na kontinentu a okoření si putování pekelnou kocovinou? Proč se v Peru málem ožení a následně sám vyběhne menší šestitisícovku? Zkrátka nemá na cestách ani chvíli klid. A to ještě netuší, co ho čeká na hranici s Bolívií.

Podívejte se na film Občanský průkaz
KDY: Kdykoliv
KDE: Internet
ZA KOLIK: Předplatné od 199 Kč/měsíc

Podívejte se na český film z roku 2010 občanský průkaz. Ve filmu hrají Libor Kovár, Matouš Vrba nebo Jakub Sárka. Prostřednictvím tohoto filmu se vrátíme do sedmdesátých let v Československu. Čtyři kluci na prahu dospělosti poznávají lásku i život a urputně se snaží vyhnout vojně. Na film se můžete podívat na Netflixu, jehož předplatné začíná na 199 korunách měsíčně.