Pohádkový pochod
KDY: Sobota 28. května od 9 hodin
KDE: DDM Vikýř

Za devatero horami a devatero řekami žil na zámku spolu se svými rodiči králem a královnou, princ Vikyn. Královští rodiče se rozhodli, že je princ ve věku, kdy by si měl najít princeznu a oženit se s ní. Princ zaslechl legendu o princezně, která se píchla o trn a na sto let usnula. Příběh ho tak zaujala, že nemohl přestat na spící princeznu myslet. Rozhodl se, že se ji vydá hledat. Na cestě musí Vikyn plnit úkoly, poznávat pohádky a uhodnout, kde se spící princezna nachází… Rodinný pochod, kterým vás provede řada pohádkových postav. Trasa povede od Vikýře na Petřín.

Jizerky Fest
KDY: Sobota 28. května od 17 hodin
KDE: Woko klub
ZA KOLIK: 200 korun

Undergroundová veselice ve jménu života, radosti a krásy za další rozvoj nepřizpůsobivé kultury. Zahrají kapely Nautica, Eridu, Dorys, Jim Čert, Johny Service nebo USKS Band a řada dalších.

Vesmír
KDY: do 11. září
KDE: Muzeum skla a bižuterie

Výstava věnovaná současnému autorskému sklu a šperku z pohledu čtyřiceti současných českých sklářů a šperkařů, kteří reagují na téma vesmír. Autorem atraktivní instalace je sklářský tvůrce a scénograf brazilského původu Ricardo Hoineff.

Válka je vůl
KDY: do června
KDE: Městská galerie MY

Výtvarníci Jablonecka a Liberecka proti násilí. Dobrovolné vstupné vybrané během konání výstavy bude věnováno na humanitární účely spojené s ukrajinským konfliktem. Organizátoři podpoří Klášter Hejnice, který se stal útočištěm válečných uprchlíků.

Vilém Heckel: Má vlast
KDY: do 16. září
KDE: Eurocentrum
ZA KOLIK: zdarma

Výstava snímků legendárního českého fotografa a horolezce s verši českých básníků. Vilém Heckel chodil svou zemí nejraději po necestách a pozoroval ji způsobem horolezců z hloubek a výšek. Ale hlavně ji žil, a proto se jeho země, jeho vlast stýká se zemí básníků. Byl jim blízký nejen schopností poetického vidění, ale i díky přístupu k vlastnímu dílu, v němž je obsažen tak úplně jako básník ve svých verších. Dokázal ostatně stejně jako největší z básníků riskovat pro své dílo i svůj vlastní život.

Sympozium Desná 2022
KDY: Do soboty 28. května
KDE: Riedlova vila, Desná

V centru Desné, malého městečku pod Jizerkami a Krkonošemi, opět řvou motorové pily. Dali si tu dostaveníčko dřevosochaři, aby podpořili dobrou věc. Sympozium Desná, dvacátý ročník dřevosochání motorovou pilou, bude v zahradě Riedlovy vily probíhat až do soboty 28. května. Na poslední dva dny akce bude připraven doprovodný program, k vidění budou ukázky řemesel, dřevorubecká exhibice a chybět nebudou tvůrčí dílny nebo podvečerní koncerty. V sobotu v 17 hodin pak proběhne aukce děl, jejíž výtěžek bude rozdělen a věnován Domovu důchodců ve Velkých Hamrech a na podporu projektu rekonstrukce Riedlovy vily.

Velká desenská pouť
KDY: Pátek 27. května – neděle 29. května
KDE: Desná 

Na Velké desenské pouti vás čeká množství stánků, atrakcí a zábavy.

Dětský den
KDY: Sobota 28. května od 13 hodin
KDE: Fotbalový stadion, Železný Brod

Opravdu nabité odpoledne, plné her, soutěží, muziky. Uvidíte zásah hasičské jednotky, nebude chybět pěna nebo bohatá tombola.

Pohádkový les
KDY: Sobota 28. května od 14 hodin
KDE: hřiště u školy, Horská Kamenice

Přijďte si užít příjemné odpoledne plné her a soutěží, které připravil Kamenický klub mládeže Horská Kamenice

Z nepřeberné pokladnice smeťáků a starých erbovníků v šíré české krajině
KDY: Sobota 28. května od 16 hodin
KDE: Zámeček, Smržovka

Vernisáž výstavy grafiky, obrazů a výtvarných objektů Jiřího Mejdy Mejstříka a Milana Myslivečka.

Koncert country Nabitý baterky
KDY: Pátek 27. května od 18 hodin
KDE: Sluneční terasa U Tenisu, Tanvald

Máš rád, folk, country a další podobné žánry? Tak právě pro tebe přijede v pátek zahrát skvělá jablonecká kapela Nabitý Baterky. Máš se na co těšit! Občerstvení zajištěno.

Duo Schiavo – Marchegiani
KDY: Pátek 27. května od 19 hodin
KDE: Kino Jas Járy Cimrmana, Tanvald
ZA KOLIK: 100-150 Kč

3. koncert v rámci 66. ročníku Tanvaldského hudebního jara 2022. Koncert pro čtyřruční klavír. Vystoupí Marco Schiavo a Sergio Marchegiani (Itálie). V programu zazní skladby Mozarta, Schuberta či Brahmse.

Staročeské řemeslné trhy 2022
KDY: Sobota 28. května a neděle 29. května
KDE: Městský park, muzeum Turnov
ZA KOLIK: 70-150 korun

Festival řemesel, hudby a divadla. Během sobotního odpoledne zahrají kapely Jelen, Waldovy Matušky nebo Fleret. V neděli se návštěvníci mohou těšit na Pokáče, Mňágu a Žďorp nebo Nerez.

Varhanní koncert Zdeňky Nečesané a jejích žáků
KDY: Neděle 29. května od 14 hodin
KDE: hrad Valdštejn

Koncert Zdeňky Nečesané, vedoucí varhanního oddělení ZUŠ Mladá Boleslav, která přijede se svými bývalými žáky, nyní úspěšnými absolventy mladoboleslavské umělecké školy.