Summer Jumping Party 
KDY: pátek 3. 7. od 17 hodin
KDE: Jablonex Jablonec nad Nisou 

Tentokrát dokonce až 50 trampolín na jednom místě a samozřejmě tři zkušené lektorky.

Dílna inspirace 
KDY: Sobota 4. července - pondělí 6. července
KDE: Palace Plus (Jablonex) Jablonec nad Nisou 
ZA KOLIK: Vstup zdarma

Akci pro kreativní dámy a pány, kteří se chtějí naučit některé profesionální bižuterní techniky, připravilo na prodloužený víkend centrum jablonecké bižuterie Palace Plus. Šest tvůrčích dílen povedou nejlepší designerky z oboru bižuterie. Opět na vás čeká plno nových technik, např. šitá kulička, obtáčený kroužek rokajlem, vinuté perle nad kahanem, duté foukané perle, tradiční ketlování a jiné. Pro děti je připravena naše korálková dílna. Vstup, včetně jednoho vlastnoručně vyrobeného šperku, je zdarma. Na Dílnu inspirace můžete přijít od soboty do pondělí vždy od 10 do 16 hodin.

Znouzecnost  
KDY: sobota 4. 7. od 19 hodin
KDE: Chata Proseč 

Poslechněte si svoji oblíbenou kapelu s nejhezčím výhledem v Jablonci nad Nisou v doprovodu plzeňského nebo svijanského piva.

Josefodolské divadelní jaro 
KDY: Od pátku 3. července
KDE: Divadlo Josefův důl

30. ročník krajské postupové přehlídky venkovských divadelních souborů Josefodolské divadelní jaro se chystá na nadcházející víkend. Přehlídka se koná v budově divadla v Josefově Dole od pátku do neděle a nabídne šest představení. V pátek v 19:30 hodin akci zahájí domácí soubor DS J. K. Tyl Josefův Důl s představením Tvrdohlavá žena. V sobotu se zájemci o ochotnické divadlo mohou těšit na besedu s porotou, která začne v 10 hodin.

Historický víkend na Rozhledně Štěpánka 
KDY: 4. 7. až 5. 7. 
KDE: Rozhledna Štěpánka, Kořenov
ZA KOLIK: Vstupné dobrovolné

SHŠ Artus Bohemia pořádá 7. ročník Historického víkendu na rozhledně Štěpánka. Čekají vás šermířská vystoupení, lukostřelba, ražba mincí a mnoho dalšího. Program: 4. 7. - 11:00 Hradní posádka, 14:00 Bard - renesance, 17:00 Rytířský turnaj. 5. 7. - 11:00 Bratři - renesance, 14:00 Rytířský turnaj.

Léto na Krásné s Kittelem 
KDY: sobota 4. 7. - pondělí 6. 7.
KDE: Kittelův dům na Krásné

Rytí skla, filcování suchou jehlou a dílničky pro děti. Zážitkové prohlídky s dr. Kittelem pro děti. Kapely budou hrát po celý den.