Vydejte se na rozhlednu Černá studnice
KDY: čtvetek, neděle 10-18, pátek, sobota 10-21
KDE: Jablonec nad Nisou
ZA KOLIK: 50Kč

Rozhledna Černa studnice, která leží na 869 m.n.m vysokém vrcholu a je viditelný téměř z celých Jizerských hor a širokého okolí. Projektem byl roku 1885 pověřen architekt Robert Hemmrich a samotnou stavbou stavitel Corazza. Náročná stavba celého horského komplexu trvala zhruba jeden rok. Obdivuhodnou se jeví i skutečnost, že na 160 centimetrů silné zdi použil stavitel Corazza až tři tuny těžké žulové kvádry.

Černá Studnice patří svými 26 metry k nejvyšším jizerskohorským kamenným rozhlednám vůbec. Na její vrchol vede celkem 91 schodů a prosklenými dveřmi vystoupíte postupně do čtyřech ochozů, ze kterých je impozantní výhled. Rozhledna nabízí kruhový výhled na okolní vrcholky Jizerských hor s mnoha rozhlednami.

Na Černou studnici dojedete autem nebo na kole přímo až k vrcholu. Pokud pojedete automobilem, vydejte se směrem na Železný Brod, ve Vrkoslavicích odbočte před restaurací “Dělnický dům” doleva do kopce a po modré turistické značce dojedete do obce Dolní Černá studnice, kde se dáte opět doleva, stále po modré až k vrcholu (asi 4 km). Pro pěší doporučujeme vystoupit z vlaku, na trase Jablonec nad Nisou–Tanvald, ve stanici Lučany nad Nisou, poté po červené asi 4,5 km. Na kole, nebo pěšky se sem dostanete prakticky ze všech stran.

Rozhledna nad Prosečí vás zaujme
KDY: Kdykoliv
KDE: Jablonec nad Nisou
ZA KOLIK: Zdarma

Na Prosečském hřebeni Jizerských hor najdete restauraci a rozhlednu Nad Prosečí, nebo také jen krátce Proseč. Rozhledna tu bývala už na konci 19. století. Dnes tady stojí 28 metrů vysoká kamenná věž, ze které jsou výhledy na Liberec a horu Ještěd. K rozhledně se dá dojet autem z Lukášova, pěšky je pak nejlepší vyrazit z Jablonce nad Nisou nebo z Proseče.

Zahrajte si hru Výbušná koťátka
KDY: Kdykoliv
KDE: E-shopy
ZA KOLIK: Od 509 Kč

Pokud rádi hrajete napínavé hry, právě jste našli tu pravou! Populární hra z kickstarteru Výbušná koťátka je kočičí verzí ruské rulety. Hráči si postupně během tahů dobírají karty z balíčku, avšak jakmile jeden z nich obdrží kartu vybuchujícího koťátka, hru prohrává. Některé karty vám ale pomohou se výbuchu vyhnout, třeba tím, že se budete moci podívat na karty ještě předtím než si je vezmete, přinucením protihráče vzít si několik karet najednou nebo zamícháním balíčku. Hra je určena pro 2-5 hráčů a věřte, že s každou další kartou je hra napínavější a napínavější. Objevte své skryté strategické dovednosti a užijte si spoustu zábavy s rodinou, přáteli a Výbušnými koťátky.

Vyzkoušejte hru Desítka
KDY: Kdykoliv
KDE: E-shopy
ZA KOLIK: Pd 489 Kč

Zahrajte si s rodinou nebo s kamarády na párty zábavnou vědomostní hru Desítka, u které nebudete muset na svůj tah čekat tak dlouho jako u jiných her. Hra obsahuje různé vědomostní okruhy, ke kterým přísluší 10 otázek a 10 možných odpovědí. Odpovíte-li na otázku správně, získáváte jeden z žetonů odpovědí jako bod. V dalším kole můžete hledat další správnou odpověď na otázku. Odpovíte-li špatně, můžete však získané body z předchozího kola ztratit. Risknete to nebo budete raději hrát na jistotu? Hra Desítka je skvělou hrou pro partu přátel, kteří si u ní užijí spoustu zábavy.

NZahrajte si hru Agar.io
KDY: Kdykoliv
KDE: Internet
ZA KOLIK: Zdarma

Dlouhou chvíli si můžete zkrátit hraním hry Agar.io. Hru najdete na internetu a její princip je snadný. Každý hráč ovládá kuličku. Cílem hráčů je zvětšit svou kuličku tak, aby byla největší na herní mapě. Toho lze dosáhnout tak, že sbíráte malé nehybné kuličky, nebo, v pozdější fázi hry, pohltíte hráče, jejichž kulička je menší než vaše. Hodně štěstí.