Skalní vyhlídka Ořešník
KDY: Celoročně
KDE: Hejnice
ZA KOLIK: Zdarma

Ořešník je skalnatý výběžek na Hejnickém hřebeni v Jizerských horách. Strmě se zvedá až do výšky 800 metrů nad údolími Velkého Štolpichu a Smědé. Jméno tento mohutný žulový blok dostal po porostech lísky, které pokrývaly jeho okolí před 800 lety, v dobách, kdy sem přišli první kolonisté.

Na vrcholu Ořešníku je vztyčen dřevěný kříž a také vyhlídka se zábradlím a majestátním výhledem do okolí. Vede sem cca 1,5 kilometru dlouhá značená turistická stezka z Hejnic.

Bílé kameny
KDY: Celoročně
KDE: Rynoltice
ZA KOLIK: Zdarma

Bílé kameny či Sloní kameny jsou izolovaná skupina výrazných asi 20 metrů vysokých skal na úpatí vrchu Vysoká - přibližně 1 kilometr severně od obce Jítrava. Díky příměsi kaolinitu mají pískovcové skály nápadně bílou barvu a oblé tvary, čímž připomínají hřbety odpočívajících obřích slonů. V jedné ze skal najdeme i 4 metry dlouhý skalní tunel.
Sloní kameny jsou již z dálky dobře viditelné. Leží na okraji lesa asi 750 metrů od silnice Děčín - Liberec a u odbočky ke skalám je autobusová zastávka Rynoltice, Jítrava. Lokalitou vede také značená naučná stezka.

Vydejte se na Klíč
KDY: Kdykoliv
KDE: Svor 
ZA KOLIK: Zdarma

Klíč (německy Kleis) je hora v Lužických horách. Název je odvozen pravděpodobně od staroslovanského slova kljuš, kterým se pojmenovávalo místo, odkud vyvěrala voda. Dnes na samotném vrcholku hory ční holá skála, která poskytuje vynikající rozhled do okolí. Na trase z Nového Boru se nachází Kamzičí studánka s pitnou vodou a při cestě na vrchol mohou turisté spatřit také kamenné moře. V roce 2007 byla na sever od hory vytvořena Naučná stezka Údolí pod Klíčem.

Tip na hru: Zahrajte si Osadníky z Katanu
KDY: Kdykoliv
KDE: E-shopy
ZA KOLIK: od 688 Kč

Osadníci z Katanu jsou legendou ve světě deskových her, která si získala přízeň milionů hráčů po celém světě. A čím tato hra jednoznačně předčí jiné deskové hry? Především variabilitou herního plánu. Každá partie je jedinečná. Spolu s protihráči osidlujete ostrov Katan. Vítězem se stává hráč, který vybuduje nejmocnější osídlení. Získávejte potřebné suroviny, obchodujte s nimi a díky nim dále budujte cesty, vesnice, města. Hra je pro 3-4 hráče a trvá od 75 minut déle.

Tip na film: Instalatér z Tuchlovic
KDY: Kdykoliv
KDE: Internet
ZA KOLIK: Zdarma

Film Tomáše Vorla pojednává o příběhu čtyřicetiletého instalatéra Luboše Cafourka, který pochází z vesnice Tuchlovice u Prahy. Je zručný a poctivý, se vším si poradí, žádné práce se nikdy nezalekne. Nemá auto, za zákazníky jezdí na kole, nebo autobusem, nebo se nechá vozit. Mobil nepoužívá, telefonáty za něj vyřizuje jeho matka, která mu také vaří, nakupuje, pere, dělá účetnictví a řídí chod celé domácnosti. Luboš má vždy na všechno nečekanou a vtipnou odpověď, ale praktický a společenský život mu uniká mezi prsty.

Tip na hru: Bang 
KDY: Kdykoliv
KDE: E-shopy
ZA KOLIK: Od 299 Kč

Dramatická karetní hra s tématikou Divokého západu, kde cílem je přežít! Hráči na sebe berou různé role běžné na divokém západě. Cílem hry je vtipnou formou „vystřílet“ role nepřátelské a přežít. Hra je velmi svižná plná komunikace a humoru.
Hráči vkročí do drsného života na divokém západě. Střílečky a honičky mezi desperády a šerifem jsou na denním pořádku a není příliš jisté, kdo koho honí a komu pomáhá.