Koncert Fešáků
KDY: Pátek 3. prosince od 19 hodin
KDE: Městské divadlo, Jablonec nad Nisou
ZA KOLIK: Městské divadlo

V rámci letošního fešáckého vánočního tour se bude vzpomínat na Pavla Brümera, a to veselými historkami a povídáním, včetně jeho písní ze skupiny Fešáci (Matterhorn, Ranní ticho, Než nám dojde kyslík, Hvězda Countryon) ale také hlavně na dueta, která měli diváci a příznivci ve velké oblibě. Několik těchto slavných duet nazpíval před lety se zpěvačkou Hankou Mladou (dříve Rychlou). Hanka Mladá bude letos vánoční host a tato slavná dueta zazpívá se současnými zpěváky Fešáků Tomášem Linkou, Robertem Mouchou a Jindrou Malíkem. Během představení diváci uvidí i dosud nezveřejněné fotografie, které moderátor pořadu Pavel Bezi Bezouška vtipně okomentuje. V druhé půlce kapela zahraje vánoční blok písní a také pár novinek.

Vánoce s Nisankou
KDY: Sobota 4. prosince od 16 hodin
KDE: Městské divadlo
ZA KOLIK: 50 - 100 Kč
Pásmo lidových zvyků, tanců a písní z Podještědí, Pojizeří a Podkrkonoší. Účinkují: Folklorní soubor Nisanka, Nisanka plus a Malá Nisanka z Jablonce nad Nisou. Host: Dětský folklórní soubor Jizerka z Liberce

Štědrý dům v Jablonci
KDY: Neděle 5. prosince od 10 do 17 hodin
KDE: Dům nábytku
ZA KOLIK:

Náhradou za zrušené vánoční trhy bude Štědrý dům v Jablonci. Najdete tu stovky dárků malých výrobců, od ručně vyráběných vánočních ozdob, přes hračky a drobnosti, po piva, marmelády a všechno, co k Vánocům patří

Lotrando a Zubejda
KDY: Neděle 5. prosince od 15 hodin
KDE: Městské divadlo
ZA KOLIK: 80 – 90 Kč

Nová muzikálová pohádka Lotrando a Zubejda je určená pro děti od tří do dvanácti let. Pohádka je přepsaná podle filmové předlohy režiséra Karla Smyczka a scénaristy Zdeňka Svěráka. Díky jejich podpoře můžete očekávat v pohádce známé krásné písně, které pohádku provází. Smyslem pohádky je ukázat dětem, že dobro je vždy silnější než zlo. Také pomoci dětem ukázat správný směr, jak býti dobrým a slušným člověkem.

Ženich pro čertici
KDY: Neděle 5. prosince od 15 hodin
KDE: Městské divadlo, Železný Brod
ZA KOLIK: 50 Kč
Obnovená premiéra pohádky Miroslava Bourka v úpravě Karla Svobody. Švec Vendelín Pápěra nemá v Makotřasech lehké živobytí. Skutečně těžké chvilky mu ale nastanou po neočekávané návštěvě krále Tonemáma Prvního. Pomůžou nerozvážný slib Nanynky Pápěrové vyplnit pekelné síly? Nebo si čertice Filoména odvede Vendelína do pekla jako svého ženicha?.