Vltava
KDY: Pátek 7. října od 20 hodin
KDE: Klub Na Rampě
ZA KOLIK: 320/340 korun

Jedna z nejosobitějších českých hudebních skupin a současně oblíbená stálice klubových i festivalových pódií na tour Spass muss immer sein. Pestré skladby plné obrazů a nakažlivé hudební energie spolehlivě zasahují posluchače všech generací! Koncertní program se opírá o známé skladby kapelové historie a současně představuje nejnovější písně z aktuálního alba Spass muss immer sein. „Přeji si, aby naše písničková zpráva vždy obsahovala radost, aby byla pozitivní a pro zájemce také hluboká. Všechny naše písně mají svůj odraz v životě, v zážitcích a pocitech, které jsou mnoha lidem společné. Na koncertech to zjišťujeme stále znovu" říká zpěvák Robert Nebřenský.

Památný den sokolstva
KDY: Sobota 8. října od 17 hodin
KDE: sokolovna, Jablonec nad Nisou

Od 17:00 výroba sokolských světel, v 19:00 průvod se světly Tyršovým parkem k Nise u konečné tramvaje.

Škola základ života
KDY: Sobota 8. října od 19 hodin
KDE: Městské divadlo
ZA KOLIK: 350 korun

Filmový scénář pro legendární snímek Martina Friče Škola základ života vznikl na základě divadelní komedie, kterou na výzvu E. F. Buriana napsal středoškolský učitel Jaroslav Žák. Žákova divadelní verze se stala rovněž základem adaptace Hany Burešové; jsou do ní navíc dějově zakomponovány populární písničky třicátých let. S humorem i nadsázkou jsou tu nahlíženy typické školní situace, zobrazující „věčný boj“ študáků a kantorů, mezi nimiž poznáváme povědomé typy a charaktery prostředí nejen školního, ale vůbec českého.

Insania na tour GRRRotesky
KDY: Sobota 8. října od 20 hodin
KDE: Klub Na Rampě
ZA KOLIK: 290 – 340 Kč

Insania v novém materiálu, který vznikal během posledních dvou let, navazuje na předchozí album Na počátku byl spam a na základ silné metalové rytmiky s výraznou elektro-syntezátorovou stopou dál vrství sarkasmy a ironii. Na GRRRoteskách ale tentokrát zachází ještě dál v nadhledu i sebeironii, jak naznačují např. skladby Narvi svůj testosteron jinam, Ses ztrapnil nebo Jedeme peklo. Kapela je kultem na tuzemské tvrdě alternativní scéně. Za dobu svého působení m.j. třikrát převzala Cenu Anděl, řada ocenění pochází také z rockově zaměřené ankety Břitva včetně zařazení skupiny do Galerie legend.

Princezna se zlatou hvězdou na čele
KDY: Neděle 9. října od 15 hodin
KDE: Městské divadlo
ZA KOLIK: 120 korun

Princezna Lada slaví osmnácté narozeniny. Ty zkazí návštěva zlého krále Kazisvěta ze sousední země, který nutí Ladu, aby se stala jeho ženou. Ta před zlým Kazisvětem z království uprchne a hledá štěstí daleko od domova. Zjeví se jí zemřelá matka a dá jí radu, aby se přestrojila za chudé děvče v myším kožíšku. Tak dojde do zámku prince Radovana a pracuje v zámecké kuchyni. Potají jde na ples a prince okouzlí. Kazisvět najde Ladu a Radovan teprve pochopí, že neznámá princezna je jeho vlastní kuchtička a svatbě už nic nebrání.

Drakyáda
KDY: Sobota 8. října od 14 hodin
KDE: u kostelíka Na Poušti, Železný Brod

Draci a dráčata všech druhů a barev se vznesou do nebes… Přijďte si užít krásné podzimní odpoledne, během kterého kromě pouštění draků proběhne sbírka kaštanů, sušeného chleba, zrní a jiných pochutin pro zvířátka. Pestrý program ve spolupráci Mysliveckého spolku Jizera Železný Brod a kapelou Kapelníci zajištěn. Občerstvení zajištěno. Pořádá SVČ Mozaika.

ČT Author Cup
KDY: Sobota 8. října
KDE: Bedřichov

V závodu horských kol v Jizerských horách čeká na závodníky trať o délce 66,7 km (dlouhá trať), ale i kratší 42,7kilometrová varianta. Více na http://www.ctauthorcup.cz

Roztančíme sokolovnu
KDY: Sobota 8. října od 19 hodin
KDE: sokolovna, Zásada
ZA KOLIK: 300 Kč

Hraje kapela April, která baví lidi a sbírá úspěchy u nás i v zahraničí už 16 let. Nebude chybět tombola a překvapení.

Dětský maškarní bál
KDY: Neděle 9. října od 14 hodin
KDE: Sokolovna, Zásada
ZA KOLIK: 50/100 Kč

Na děti čeká diskotéka, výuka diskotékového tance, soutěže a přijde i kouzelník. Lístky budou slosovatelné v tombole.

Bárka
KDY: Pátek 7. října 20 hodin
KDE: Potkávárna u Havrana, Josefův Důl
ZA KOLIK: vstupné dobrovolné

Spojení keltské hudby a violoncella. Ivana Pokorná (Národní divadlo) a Pavel Barnáš (SOČR) zahrají evergreeny a filmové melodie.

Kulturnov
KDY: Sobota 8. října od 14 hodin
KDE: KC Střelnice

Již sedmý ročník festivalu Kulturnov opět představí pestrou směsici turnovských muzikantů, herců, literátů, tanečníků či výtvarníků. Na své si přijdou děti i dospělí, příznivci hudby i divadla, konzervativci i liberálové. A je jisté, že nebude nouze ani o překvapení. Začátek letošního ročníku bude patřit dechové hudbě Turnovanka, která se představí spolu s turnovskými mažoretkami ALL Stars. V tu samou chvíli před budovou Střelnice odstartuje další ročník běžeckého závodu Běhturnov, který se stal již dávno nedílnou součástí festivalu a dokazuje, že sport a kultura si rozumí. Na vítěze závodu budou opět čekat volné vstupenky na akce Kulturního centra Turnov a další ceny. Letošní ročník opět představuje i jiné turnovské spolky a společenství. Těšte se například na vystoupení klientů turnovského Fokusu, kteří předvedou své divadelní představení, s nímž nedávno prezentovali naše město na festivalu Patříme k sobě. Další zajímavostí letošního festivalu bude módní přehlídka turnovské rodačky Kateřiny Měkynové, která je absolventkou Textilního a oděvního návrhářství na TUL. Ve své značce KUDLA využívá pletení, kvalitní látky i upcyklaci a klade tak důraz na slow fashion a ekologii. Těšit se můžete na setkání s Mariem Kubašem, hercem, novinářem a v neposlední řadě ředitelem turnovského divadelního festivalu Modrý kocour, který pohovoří o kulturní novinařině. Ve foyer KC Střelnice bude zahájena výstava o turnovské kultuře, kterou připravilo Kulturní centrum Turnov ve spolupráci s Muzeem Českého ráje v Turnově při příležitosti letošního výročí 750 let města Turnov. A pak je tu samozřejmě spousta skvělých turnovských kapel a divadel, které vás budou provázet po celý den. Začínáme ve dvě hodiny odpoledne, končíme kdovíkdy, a jestli někdo ještě pořád pochybuje o smyslu kultury a síle té turnovské, ať určitě dorazí. Veškeré pochyby ho definitivně opustí.

Program festivalu:
14:00 Turnovanka + ALL STARS mažoretky TJ Sokol Turnov
start Běhturnov
14:45 Turnov 750 – prezentace knih vydaných k výročí města + zahájení výstavy
DS Čmukaři – S čerty tanči!
15:00 Fokus Turnov
15:30 výtvarná dílna Lady Capouškové
Nat & Mat
16:00 vyhlášení Běhturnov
Neutopia
16:45 AD/Hadi – Ten, co se nepovedl
17:00 módní přehlídka značky KUDLA
17:30 Mario Kubaš – O kulturní novinařině
18:15 Unavené šelmy
19:00 Šumáci – Uvnitř mikrovlnky
19:30 Kontua
20:15 Bellamy Moon
21:15 Společnost bloumající veřejnosti – Záblesk
22:00 Funk Corporation
00:00 Kuba Třešňák