Podzimní bižuterní kurz
KDY: Sobota 9. října od 10 hodin
KDE: Muzeum skla a bižuterie

Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou láká všechny tvořivé duše na další lekci z cyklu oblíbených bižuterních kurzů pro pokročilé. Předem objednaní zájemci se mohou účastnit 9. října od 10 do 14 hodin. Kurz povede tradiční lektorka Věra Černá a tématem bude nadcházející podzim. „Vyrábět budeme rokajlové lístečky šité peyotovým stehem. Ty pak použijeme buď jako přívěsky, nebo aplikace na náramek,“ přibližuje lektorka

Noc sokolských světel
KDY: Pátek 8. října od 17 hodin
KDE: Sokolovna

Program: 17–19 h setkání v sokolovně, výroba sokolských světel | 19:30 h společná procházka Tyršovým parkem k Nise, kde se světla (ekologicky šetrné svíčky) pošlou po řece | 17–19 h divadelní procházky historií jabloneckého Sokola

Bodybag + Area Core + Lifelines
KDY: Sobota 9. října od 19 hodin
KDE: Klub Na Rampě
ZA KOLIK: 100 Korun

Metal-hard-punk-corový večer. Všechny 3 kapely zvou své příznivce, kteří mají rádi tvrdou hudbu a chtějí si užít večer a vyřádit se na pořádný metalcore.

Hledání rovnováhy
KDY: do dubna 2022
KDE: Muzeum skla a bižuterie

Československé lisované sklo zná celý svět. Jablonecké muzeum připravilo reprezentativní přehledovou výstavu s publikací přibližující jeho historii a vývoj mezi lety 1948 až 1989. Nazvalo ji Hledání rovnováhy. Představuje na ní dobové komerční hity, prototypy i experimenty, s nimiž přicházeli designéři zvučných i méně známých jmen, jejichž úkolem bylo každoročně přinášet nové vzory užitkového skla pro každodenní použití v domácnostech či restauracích.

Památný den sokolstva
KDY: Pátek 8. října od 18 hodin
KDE: Jizera

Pouštění lodiček se uskuteční na řece Jizeře v Železném Brodě. Akci pořádá TJ Sokol Železný Brod při příležitosti Památného dne sokolstva, který je poctou všem členům a členkám Sokola, kteří během téměř 160 let existence našeho spolku obětovali své životy v boji za svobodu, demokracii a samostatnost.