Advent na Kittelovsku
Kittelův dům, fara, kostel sv. Josefa, Krásná - Pěnčín
27. 11. - 24. 12.

Různé akce, výstavy, koncerty, příležitostná předvánoční kavárna se zážitkovými dílnami, povídáními, prodejem předvánočních drobností.

7. 12. až 10. 12. 2021 15 až 19 hodin
Příležitostná dobročinná kavárna v Kittelově domě, vždy od 16.30 hod živá hudba nebo zajímavé povídání. Každý den rukodělná kreativní dílna s Květou, s vánoční tématikou pro malé i velké. Přijďte nasát vánoční atmosféru u šálkudobré kávy, svařáku nebo horkého jablka se skořicí.K zakousnutí bude domácí koláč či buchta.
11. 12. 2021 10 až 19 hodin
Kittelův dům, fara, kostel sv. Josefa
Tradiční hlavní adventní program na Kittelovsku. Den plný řemesel, hudby, povídání a dobrého jídla a pití. Program pro děti, povídání, ukázka výroby skleněnýchfigurek, pletení a tkaní. Otevřen bude kostel sv Josefai fara s občerstvením
15.00 venku před Kittelovým domem – Vánoční hraaneb O tom slavném narození
Autor: Tomáš Vůjtek„Možná se něco stane, nevídané, neslýchané, a na světě bude líp.“ – „To zní jako dobrý vtip.“ Režie: Zdeněk Lindner. Hudba Michaela Pálka Plachká. Hrají: B12 Ochotní dobrovolníci z Malé Skály a okolí, Železného Brodu, Semil…a turnovský underground
16.00 Kostel sv. Josefa
Varhaní koncert a rorátní pobožnost
Petr Tomeš a Sbor dobrovolných muzikantů sesmíšeným pěveckým sborem pod vedením Anežky Šebové z Desné
18.00 Hudba – Kittelův dům
Karel Vepřek – koncert
Je autorem vlastních písní, zároveň velmi citlivě zhudebňuje texty mnoha básníků. Hraje na kytaru i na harmoniku heligónku.
24. 12. 2021
Kostel sv. Josefa
Půlnoční mše svatá

Vánoce s Nisankou
4. prosince od 16 hodin
Městské divadlo Jablonec nad Nisou
50/100 Kč
Pásmo lidových zvyků, tanců a písní z Podještědí, Pojizeří a Podkrkonoší. Účinkují: Folklorní soubor Nisanka, Nisanka plus a Malá Nisanka z Jablonce nad Nisou. Host: Dětský folklórní soubor Jizerka z Liberce.

Andělská vánoční výstava
Sobota 4. prosince – Neděle 9. ledna
Městská galerie Vlastimila Rady Železný Brod
Obrazy andělů Simony Karlovcové, skleněné betlémy a andělé z různých materiálů…a pravidelné vánoční workshopy Obrazy andělů od malířky Simony Karlovcové budou doplněny skleněnými betlémy a naděly z různých materiálů. Na výstavě na vás dýchne ta pravá vánoční atmosféra. Výstava je otevřená od pondělí do soboty od 9 do 16 hodin. V rámci výstavy budou v termínu: 7., 9., 14., 16. a 21. 12. probíhat výtvarné workshopy zaměřeny na sklářskou techniku (malovaní na sklo, výroba korálkových přáníček…). Workshopy pod vedením zkušených lektorů se vždy uskuteční v čase od 10 do 16 hodin.

Železnobrodští uskutečnili sousedské setkání, jež se neslo v duchu třicátých let minulého století.
Lidé v Železném Brodě se v pandemii vrhli na sousedské projekty

Štědrý dům v JablonciNeděle 5. prosince od 10 do 17 hodinDům nábytku Jablonec nad NisouNáhradou za zrušené vánoční trhy bude Štědrý dům v Jablonci. Najdete tu stovky dárků malých výrobců, od ručně vyráběných vánočních ozdob, přes hračky a drobnosti, po piva, marmelády a všechno, co k Vánocům patří.

Advent v kostele sv. Petra a Pavla
Neděle 5. prosince od 14 hodin
kostel na Horním Tanvaldu
Spolek Zachraňme tanvaldské kostely zve k návštěvě kostela sv. Petra a Pavla v adventním období. Kostel bude otevřený každou adventní neděli vždy od 14 do 16 hodin. Můžete se při cestě zastavit i na něco teplého na kempu Tanvaldský špičák, který bude mít otevřeno paralelně s kostelem. V kostele budete moci zakoupit kalendáře na rok 2022 s kresbami kostela studentky Adriany Hůlkové.

II. Adventní koncert – Učitelé ZUŠ a jejich hosté
Neděle 5. prosince od 18 hodin
kostel sv. Jakuba Většího Železný Brod
Koncert učitelů ZUŠ a jejich hostů vám zpříjemní advent.

Janek Ledecký – Vánoční koncert
9. prosince od 19 hodin
Městské divadlo Jablonec nad Nisou
590 – 690 Kč
Vánoční koncert oblíbeného zpěváka s kapelou.

Rose Melody & Amadeus kvartet: Adventní koncert
Neděle 9. prosince od 20 hodin
Eurocentrum Jablonec nad Nisou
125 – 250 Kč
Tradiční vánoční koncert swingového bandu pod vedením Štěpána Růžičky se smyčcovým kvartetem. Můžete se těšit jak na muzikálové melodie, tak na vánoční české i zahraniční písně a nebudou chybět ani tradiční české koledy. Host: Josef Štágr.

ZRUŠENÉ AKCE:

Vánoční trhy a rozsvícení vánočního stromu
Sobota 27. listopadu od 10 hodin
nám. 3. května Železný Brod

Rozsvícení vánočního stromu
Neděle 28. listopadu od 16:30 hodin
Mírové náměstí Jablonec nad Nisou

Vánoční slavnosti
15. - 18. prosince
Mírové náměstí Jablonec nad Nisou

Rose Melody & Amadeus kvartet: Adventní koncert
Neděle 9. prosince od 20 hodin
Eurocentrum Jablonec nad Nisou