KDY: 21.8. 2020, 18:00
KDE: Kultivar, Na Rybníčku 387, Jeřáb, Liberec (čas 18-20)
CO: Hackathon a galavečer - prezentace projektů

Letní škola IT je koncipována jako týdenní tábor s pevným programem od 7:30 do 20:00. V Liberci se letos koná poprvé v termínu 16. - 21.8.2020 ve spolupráci s Technickou univerzitou v Liberci a s podporou Lipo.ink, ŠKODA AUTO, softwarovou společností Actis a IBM. Hlavní program se odehrává na půdě Univerzity. Odpolední program je určen pro workshopy a exkurze ve firmách. Více informací na stránce akce: https://www.czechitas.cz/cs/co-delame/letni-skola-it.

Nápad letních škol v Czechitas vznikl v roce 2015. “Chtěli jsme holkám na střední škole ukázat, že se není potřeba IT bát, je to pro všechny a kromě programování si můžou vytvořit web, grafiku, nebo porozumět internetu věcí. Letos tento týdenní “tábor” s ubytováním na kolejích pořádáme již ve 4 městech - v Brně, Praze a Ostravě a poprvé v Liberci.” říká Dita Přikrylová, zakladatelka a ředitelka Czechitas. 

Pro dívky je připraven také workshop Generátor nápadů pod záštitou Libereckého podnikatelského inkubátoru (Lipo.ink). „Jsme rádi, že Czechitas budují od loňského roku svou značku také v Libereckém kraji v úzké spolupráci s námi. Projekt Letní školy IT nám dává smysl a rádi podpoříme dívky v rozvoji jejich nápadů a projektů v oblasti technologií“. říká Philipp Roden, ředitel Lipo.ink.

Czechitas pomáhají ženám a dětem poznat svět informačních technologií. Učí je programovat, kódovat i pracovat s daty, od roku 2019 i v Libereckém kraji. Organizují workshopy na různých úrovních pokročilosti, letní tábory, rekvalifikační a večerní kurzy. Czechitas inspirují, vzdělávají a uplatňují nové talenty k posílení diverzity a konkurenceschopnosti v IT.

Petra Holajová