Ty se utkaly na třech vzdálenostech – sprint 200 metrů, 500 metrů a 2 kilometry. Kláni přineslo nejedno drama s překvapivým výsledkem. RK Dragons Jablonec měli své zastoupení již v pátek v posádkách juniorských, ženských, open i mix, ten se ale prezentoval pouze na vzdálenosti kilometrové, kde ukořistil ve vlnách kanálu bramborovou medaili. Junioři se svých prvních závodů ujali se ctí, odvezli si krásné šesté místo ve sprintu a bronzový kov na kilometru. Podobnou radost jako mládež měly i ženy z jablonecké přehrady, když ve sprintu konečně po 4 letech prolomily smůlu a poprvé vystoupily na nejvyšší stupínek. I na kilometru si dojely pro zlato s velkým předstihem a tak se staly dvojnásobnými mistryněmi ČR pro rok 2019.

Jejich výsledek byl navíc odměněn i nominací na MS ve Francii v příštím roce. Open se v nadité kategorii držel se ctí a skončil těsně v druhé polovině startovního pole. Po úspěšném pátku přinesla sobota ochlazení, ale rozhodně neochladila radost jabloneckého týmu RK Dragons. Ve sprintu si díky skvělým rozjížďkám vyjeli poprvé finále A, kde skončili sice šestí, ale pouhých 5 desetin vteřiny od medaile. O to větší radost přišla večer, když na vzdálenosti 500 m vybojoval mix RK Dragons opět finále A a v něm metu nejvyšší. Poprvé mistry ČR!

Junioři RK kralovali i ve své kategorii, takže spokojenost na všech frontách. Oslavy byly ale jen decentní, aby zbyly síly i na trať nejdelší. Posádka odstartovala na 2 000 metrů pod číslem šest a předjela výsledným časem dvě posádky před sebou a skončila tak s další pomyslnou bramborou. Mezi 18 posádkami z ČR je to i tak úspěch. RK Dragons zaťalo drápek do špičky českého dračího sportu a nezbývá než věřit, že v dalším roce v něm již bude jako doma. 

Klára Šubrtová Dražanová