Převzít své ocenění a diplom z rukou ředitelky ČČK Ludmily Fidlerové si přišly na čtyři desítky dárců. Všichni ocenění obdrželi pamětní medaile a listy a bylo pro ně připraveno drobné občerstvení v podobě rautu.

Drobné dárkové předměty darovalo statutární město Jablonec nad Nisou a Česká mincovna, která si tradičně váží všech, kteří mohou bezpříspěvkově darovat krev, proto každý ke svému zlatému kříži dostal od mincovny i symbol národní identity – brož v podobě hlavy českého lva.

Zlatá medaile L+S
Magda Vášáryová podpořila ražbu medailí s Milanem Lasicou a Júliem Satinským

Celá akce se nesla v dobré a uvolněné náladě a doufáme, že si ji všichni zúčastnění náležitě užili. Jako zpestření programu nám nádherně zahráli žáci ze Základní umělecké školy Jablonec nad Nisou na akordeon. Všem oceněným velice děkujeme a budeme se v budoucnu těšit na další dárce, kteří svým přispěním pomáhají zachraňovat lidské životy.

Pokud jste si nemohli převzít jakékoli své ocenění a nemáte ještě svou medaili, neváhejte využít datum 14.6.2023, který je mezinárodním dnem dárců krve a proto je u nás na Oblastním spolku ČČK v Jablonci nad Nisou možnost vyzvednout si svou medaili během celého dne a to od 8:00 do 18:00 na adrese Uhelná 991/5, Jablonec nad Nisou. Samozřejmostí bude i drobné občerstvení.

Za OS ČČK Jablonec nad Nisou Ludmila Fidlerová