Nejprve byla vyhlášena soutěž o nejstrašidelněji vyzdobenou třídu. Jakmile se na chodbě objevily plakáty s informacemi, začali učitelé i žáci přemýšlet, jak třídy vyzdobit. Postupně se v nich začali objevovat netopýři, pavouci, duchové, kostlivci a další havěť, která k Halloweenu neodmyslitelně patří. Někteří si dali na výzdobě tak záležet, že kolemjdoucím běhal mráz po zádech.

Celá soutěž byla ukončena v pátek 4. listopadu, kdy si všichni učitelé v roli porotců třídy prohlédli a vybrali ty nejstrašidelnější. Na 1. stupni zvítězila 5. B a na 2. stupni 8. C. Vítězové obdrželi diplom a sladkou odměnu.

Módní návrhářka Jiřina Tauchmanová se věnuje také tvorbě lehaného skla.
Módní návrhářka Jiřina Tauchmanová dobývá i křehký skleněný svět

Kromě soutěže ve výzdobě se v úterý před podzimními prázdninami konal tzv. Crazy day. Žáci i učitelé dorazili do školy ve strašidelných kostýmech. Na chodbách školy jste tak mohli potkat spoustu čarodějnic, kostlivců, duchů a jiných strašidel. Celá akce vyvrcholila o velké přestávce společným tancem v atriu školy.

Poděkování za vydařený průběh oslav Halloweenu na Mozartovce patří učitelům i dětem ze školního parlamentu, ale také všem ostatním zúčastněným.

ZŠ Mozartova Jablonec nad Nisou