Ročně přijmou do útulku zhruba 200 psů, 250 koček a 20 drobného zvířectva. Návštěvní hodiny pro veřejnost mají každý den od 9 do 10 hodin, v pondělí, středu, čtvrtek a v pátek i odpoledne od 15 do 17 hodin. Více najdete na www.dasenka-utulek.cz.

Šmudla

Nalezen v Desná v Jizerských Horách 23. srpna. Nečipovaného pejska odchytila tamní strážníci a předali ho do péče útulku. Sympatický kříženec je starý asi 1,5 roku. Pokud se nenajde majitel, po karanténě a dalších veterinárních úkonech bude hledat nový domov.

Koťata z krabice

Co nejdříve bychom rádi našli nový domov dvěma klukům a jedné holce nalezených v lese nad Novoveským koupalištěm.

Návštěva u seniorů ve Vratislavicích

Tentokrát na setkávání se zvířátky v Domově důchodců jela roztomilá koťata. Kočičí gang byla úžasná volba, protože s nimi bylo opět v důchoďàku hezky rušno a veselo. „Akorát si nejsem jistá, jestli to nadšení babiček a dědečků z kočičí návštěvy sdílel i místní kocour Kryšpín. Ten nás totiž pronásledoval z jedné do druhé budovy a dával jasně najevo, že je to jeho království. Tak jsem mu slíbila, ať se nebojí o své místečko, že za dvě hodiny budeme pryč,“ líčí zážitky Dagmar Kubištová z lučanského útulku Dášenka.

Tři turnusy příměstského tábora pořádá jako tradičně i letos Oblastní spolek Českého červeného kříže v Jablonci nad Nisou.
FOTO: Táborníci v Jablonci nahlížejí pod pokličku zdravotníkům i hasičům

Jablonecký voříšek už brzo

Srdečně všechny zveme na již tradiční pejskařskou akci v Jablonci nad Nisou. 24. ročník akce Jablonecký Voříšek 2022 se koná 1. října od 13 hodin na Letní scéně jabloneckého Eurocentra. V porotě usedne a bude hodnotit pejsky opět i Vlastimil Harapes spolu ostatními členy poroty a osobnostmi Jablonecka. Soutěž kříženců různých barev a velikostí, kteří předvedou nejen psí kusy, ale pokud nepředvedou, nevadí. Žádný soutěžící neodejde s prázdnou.

Startovací poplatek je 50 korun za jednoho pejska a nezapomeňte na očkovací průkaz sebou. Pejskové rváči náhubek! Vstup do areálu Letní scény Eurocentra je pouze s pejsky na vodítku a nutnost udržovat pořádek po pejscích je samozřejmostí. Po dobu prezentace a příprav bude k dobré náladě bude hrát skupina DONAHA. „Ovšem budou úplně oblečení,“ směje se pořadatelka a pro nováčky dodává, že občerstvení bude zajištěno u stánku.

(lek)