Za podpory Krajské hospodářské komory Libereckého kraje a partnerů akce soutěžící ze sedmi týmů sestavovali v časovém limitu 3 hodin připravený model z polytechnické stavebnice Merkur. Vítěz postupuje do národního finále v Praze , které se koná v druhé polovině června v Česlicích.

„Stali jsme se opět velmi rádi donátory soutěže. Je úžasné sledovat tvůrčí nadšení kluků ale i děvčat a zapálení, se kterým chtějí co nejlépe a nejpřesněji vyřešit složité a náročné technické zadání,“ okomentovala akci Lenka Klimentová, mluvčí České mincovny, která vedle drobného dárku pro každého soutěžícího věnovala členům vítězného družstva pozlacenou stříbrnou repliku keltské Duhovky z cyklu Historie mincí v českých zemích. Pedagogové a kapitán si odnesli knihu o olympiádě v Pekingu 2022.

Potěšitelné je, že se letošního ročníku v Libereckém kraji účastnili i nováčci a rozhodně si nevedli špatně. Nasáli atmosféru, zkušenosti a budou v dalších letech ostatním rovnocennou konkurencí. „Rozdíly mezi výsledky prvních čtyřech týmů  byly velmi těsné a dělilo je pouhých šest minut,“ poznamenala za HK ČR Romana Nováčková s tím, že u týmu s bramborovou medailí však došlo dokonce kvůli tomu i na slzičky.

V Bedřichově se konal závod v běhu na lyžích pro příslušníky a zaměstnance HZS České republiky.
FOTO: Hasiči závodili v Bedřichově na lyžích. Doma zůstaly čtyři medaile

Vítězný tým z jablonecké Střední průmyslové školy technické a Střediska volného času Mozaika v Železném Brodě pod vedením Rudy Šrámka reprezentoval společnost ZF Automotive Czech. Patří k matadorům nejen samotné soutěže, ale i postupujícím do republikového finále. „Je poznat, že trénujeme. Zejména s těmi menšími na kroužku v Mozaice,“ prozradil strategii kapitán Šrámek. Loni na republice skončili druzí.

„Velmi mne těší, když vidím podporu jednotlivých týmů jejich vysílajícími firmami. Prostřednictvím takových akcí možná ovlivní rozhodování kluků a děvčat při výběru budoucího povolání a následně i zaměstnavatele,“ uzavřela Iva Linderová, ředitelka OHK Jablonec nad Nisou. Tradičním podporovatelem vedle iQparku, České mincovny, Kittl, Sundisk a dalších je především Krajský úřad Libereckého kraje.

Vítězové:

1. Střední průmyslová škola technická Jablonec nad Nisou a SVČ Mozaika Železný Brod
2. Integrovaná střední škola a Základní škola Vysoké nad Jizerou
3. Střední průmyslová škola Česká Lípa a Základní škola Horní Police