Krom tohoto klenotu se na smržovském tankodromu předvedla i další pásová vozidla, o která pečuje tankové muzeum, jako je např. tank T-55, T-72, nedávno nově pořízený Leopard 1 či legendární bojovník 2. sv. války T-34. Díky krásnému počasí mohl program, který byl po oba dva dny totožný, zpestřit i přelet válečného amerického letounu Stinson L-5 přezdívaného díky jeho vlastnostem "Flying Jeep".

Návštěvníci, kterých se o víkendu sešlo na čtyři tisíce, rovněž využili možnosti se vybranou obrněnou technikou (T-55, VT-55, VP-90) za symbolický poplatek svést.

Kromě dunících strojů na muzejním okruhu se předvedly i jejich zmenšeniny ve formě RC modelů. Přístupné bylo samozřejmě i samotné muzeum, takže bylo příjemné se občas uchýlit do stínu mezi statické exponáty.

Muzeum i v těchto těžkých časech svoji sbírku stále rozšiřuje, postupně renovuje a uvádí do chodu další a další zajímavé akvizice. Akce se i díky skvělému počasí a perfektní organizaci velmi vydařila. Muzeum stojí určitě za prohlídku i v běžné návštěvní dny. Ty jsou během srpna od úterý do neděle od 10 do 17 hodin. V září a v říjnu bude otevřeno jen o víkendech.

Karel Havlíček