Kdo se do volné vody ponořil jako pravý Slovan ve třetím lednovém týdnu, má velkou šanci prožít zázrak. V tento den má voda magickou sílu a Královna Vodice dokáže očistit a zdravit nejen fyzické tělo člověka, ale i všechna jeho astrální a duchovní těla.

V zátoce jablonecké přehrady u Základny se jako každoročně sešli 19. ledna po poledni věřící, aby vstoupili do ledové vody vysekaným úsekem v ledu v podobě kříže. Akci pořádala Pravoslavná církev v Jablonci nad Nisou za zdravotního dozoru dobrovolníků Českého červeného kříže. Pro tuto církev je tento den jedním z nejdůležitějších svátků v roce.

Proč právě 19. ledna se pravoslavní věřící noří do ledové vody? Jde o svěcení vody a oslavu Křtu Páně. V tento den podle Bible přišel Ježíš z Galileje k Jordánu za Janem, aby se dal od něho pokřtít. „Tradice také říká, že kdo se v tento den vykoupá v ledové vodě, ten se očistí od hříchů a nepravostí,“ uvedli pořadatelé v oznámení k akci.

Informace na různých internetových stránkách věnujících se alternativě a mystice říkají, že voda v otevřených zdrojích získává následující vlastnosti: stává se bezbarvá, získává sladkou chuť, kyselost se změní a stane se v rozmezí 8,4 – 10,5 pH. Tyto vlastnosti se objeví také ve sněhu, pokud se v daný den sbírá a roztaví. Takto skutečný vědecký zázrak se děje přímo před našima očima.

„Voda sbíraná 19. ledna z otevřených zdrojů, je biostimulátor, který má příznivý účinek na imunitní systém a poskytuje antioxidační ochranu. Tato voda zlepšuje metabolismus, zvyšuje krevní tlak, má příznivý účinek na celkové zdraví,“ píše autor článku s tímto tématem na www.kamenovo.cz. Jednoduše řečeno, toto je prý prostě Živá Voda – známá našim předkům. V tento den si všichni Slované přáli: „Buď zdráv jako Voda!“

Lenka Klimentová