Tuto hezkou akci podporuje Město Jablonec nad Nisou a Krajský úřad Libereckého kraje, kde osobní záštitu s finanční podporou letos převzal Dan Ramzer, náměstek hejtmana.

V úvodu přehlídky poděkoval Jiří Čeřovský, primátor města Jablonec nad Nisou. všem sborům a velkému množství diváků za zájem na této akci. Přehlídku ve velkém sále jabloneckého Eurocentra zahájil pořádající sbor se svým repertoárem umělých písní i se svými sólistkami.

Z mateřské školy Slunečnice se představil sbor Kosáček a svého kosa měly děti vytištěného na svých tričkách. Mateřská škola ve Mšeně byla zastoupena sborem Mšeňáček s písněmi od pana Uhlíře, Skoumala a Kružíkové. Dětský pěvecký sbor Jablíčko z mateřské školy Jablůňka se představil lidovými písněmi. Z mateřské školy Na Kopečku se představil sbor Meluzínka, kde nechyběla kytara a housle.

Jablonecká mincovna se připojila k oslavám Světového dne Červeného kříže.
FOTO: Jablonecká mincovna se připojila k oslavám Světového dne Červeného kříže

V roli moderátorek se představily budoucí školačky Zuzanka Bílková a Louisinka Nalezená, které uváděly jednotlivé sbory, předávaly květiny paním učitelkám a dárky pro děti. Pan náměstek Dan Ramzer rovněž rozdával dárky z Libereckého kraje a svým upřímným projevem si rozhodně získal publikum.

Na jevišti se představila více než stovka dětí a pět dětských pěveckých sborů. Všechny sbory byly odměněny diplomem za účast, sladkostmi a dárky. Poděkování patří všem dětem, paním učitelkám, pracovníkům Kultura Jablonec, hostům, široké veřejnosti, statutárnímu městu Jablonec nad Nisou a Krajskému úřadu Libereckého kraje za podporu.

Věra Pokorná, sbormistryně DPS Skřivánek Jablonec nad Nisou