„Podobná ocenění se donedávna zasílala na ředitelství škol a předání bylo velmi neformální. Když ředitelka DDM Vikýř Martina Šípková navrhla, abychom společně dodali ocenění trochu lesku, byla jsem pro. Vzdělání je důležité a účast v olympiádách může dětem pomoci najít cestu k jejich budoucímu povolání,“ konstatovala náměstkyně Jana Hamplová.

„Jsem ráda, že poctivě chodíte do školy a obdivuji se vašim znalostem. Někteří z vás se umístili na stupních vítězů v několika olympiádách současně, to je skutečně obdivuhodné,“ přidala se Martina Šípková z DDM Vikýř.

Soutěžící z Česka, Polska a Německa čelili náročným disciplínám i proměnlivému počasí.
Přebory psovodů v Libereckém kraji: Vitvar a Apollo zářili v obratnosti

A tak se v jablonecké obřadní síni sešlo na čtyři desítky dětí a studentů ze základní škol i víceletých gymnázií celého jabloneckého okresu. "Náměstkyně Hamplová společně s ředitelkou DDM Vikýř Martinou Šípkovou a vedoucí oddělení školství Zdeňkou Květovou jim poděkovaly za dosavadní výsledky ve studiu a popřály hodně dalších úspěchů v krajských a případně národních kolech vědomostních olympiád. Poté jim předaly drobné dárky, mezi kterými byly také hlavolamy," doplnila mluvčí jablonecké radnice jana Fričová.

MATEMATICKÁ OLYMPIÁDA Z5 (24. 1.)

1. místo: Jakub Starý, ZŠ Arbesova, Jablonec n. N.

2. místo: Tereza Růžová, ZŠ Rychnov u Jablonce n. N.

3. místo: Matyáš Formáček, ZŠ Mozartova, Jablonec n. N.

Jablonec nad Nisou se snaží o zvýšení recyklace a snížení množství směsného odpadu.
Odpadová výzva v Jablonci nad Nisou. Město chce více recyklovat

MATEMATICKÁ OLYMPIÁDA Z6 (3. 4.)

1. místo: Vojtěch Hádek, Gymnázium Dr. A. Randy, Jablonec n. N.

2. místo: Matěj Fidler, ZŠ Pěnčín

3. místo: Natálie Kalvodová, Svobodná ZŠ, Jablonec n. Nisou

3. místo: Anežka Randáková, Gymnázium Dr. A. Randy, Jablonec n. N.

3. místo: Aneta Šírová, ZŠ Železný Brod

MATEMATICKÁ OLYMPIÁDA Z7 (3. 4.)

1. místo: Jakub Hrabálek, Svobodná ZŠ, Jablonec n. Nisou

2. místo: Lucie Málková, Gymnázium Dr. A. Randy, Jablonec n. N.

3. místo: Václav Týl, Gymnázium Tanvald

MATEMATICKÁ OLYMPIÁDA Z8 (3. 4.)

1.-2. místo: Adéla Jiráková, Svobodná ZŠ, Jablonec n. Nisou

1.-2. místo: Jakub Reif, ZŠ Železný Brod

3.-4. místo: Anna Fogdová, ZŠ A. Bratršovského, Jablonec n. Nisou

3.-4. místo: Vojtěch Šnajdr, ZŠ Pasířská, Jablonec n. Nisou

MATEMATICKÁ OLYMPIÁDA Z9 (24. 1.)

1. místo: Matěj Móler, Gymázium Tanvald

2. místo: Václav Plaček, Gymnázium Dr. A. Randy, Jablonec n. N.

3. místo: Artur Tegelman, Gymnázium Tanvald

FYZIKÁLNÍ OLYMPIÁDA, kategorie E (20. 3.)

1.-2. místo: Štěpán Tomášek, ZŠ Pivovarská, Jablonec n. N.

1.-2. místo: Artur Tegelman, Gymnázium Tanvald

3.-4. místo: Sedrik Brož, Gymnázium Dr. A. Randy, Jablonec n. N.

3.-4. místo: Václav Plaček, Gymnázium Dr. A. Randy, Jablonec n. N.

FYZIKÁLNÍ OLYMPIÁDA, kategorie F (20. 3.)

1. místo: Jakub Reif, ZŠ Železný Brod

2. místo: Matěj Prokop, Svobodná ZŠ, Jablonec n. N.

3. místo: Vojtěch Souček, Svobodná ZŠ, Jablonec n. N.

CHEMICKÁ OLYMPIÁDA (5. 3.)

1. místo: Vojtěch Bambušek, Gymnázium Dr. A. Randy, Jablonec n. N.

+ cena Jirky Bělského, mladého talentovaného chemika, který zahynul na dětském táboře při záchraně spolužáka v bouřce.

2. místo: Václav Plaček, Gymnázium Dr. A. Randy, Jablonec n. N.

3. místo: Artemij Cilo, ZŠ Železný Brod

OLYMPIÁDA V ČESKÉM JAZYCE, kategorie I. (30. 1.)

1. místo: Tereza Pokorná, ZŠ Na Šumavě, Jablonec n. N.

2.-3. místo: Michaela Dalecká, Gymnázium Tanvald

2.-3. místo: Emilie Hornová, ZŠ a MŠ Rychnov u Jablonce n. N.

OLYMPIÁDA V ČESKÉM JAZYCE, kategorie II. (1. 2.)

1. místo: Prokop Čermák, Gymnázium Dr. Randy, Jablonec n. N.

2.-3. místo: Helena Ulrichová, Gymnázium Tanvald

2.-3. místo: Anna Stejskalová, Gymnázium Tanvald

OLYMPIÁDA V ANGLICKÉM JAZYCE, kategorie I. (20. 2.)

1. místo: Rubína Roden, ZŠ Arbesova, Jablonec n. N.

2. místo: Adéla Štrynclová, ZŠ a MŠ Rychnov u Jablonce n. N.

3. místo: Jaroslav Belda, Masarykova ZŠ, Zásada

OLYMPIÁDA V ANGLICKÉM JAZYCE, kategorie II. (20. 2.)

1. místo: Tereza Kočíbová, ZŠ Arbesova, Jablonec n. N.

2. místo: Antonín Hrnčíř, ZŠ Pasířská, Jablonec n. N.

3. místo: Kateřina Jiroušová, ZŠ Mozartova, Jablonec n. N.

3. místo: Natálie Zappová, ZŠ Pivovarská, Jablonec n. N.

OLYMPIÁDA V BIOLOGII, kategorie C (19. 3.)

1. místo: Adam Šalša, Gymnázium Tanvald

2. místo: Magdaléna Drápalová, Gymnázium Dr. A. Randy, Jablonec n. N.

3. místo: Alžběta Hamáčková, ZŠ Harrachov

OLYMPIÁDA V BIOLOGII, kategorie D (22. 4.)

1. místo: Václav Týl, Gymnázium Tanvald

2. místo: Filip Šimon, Gymnázium Tanvald

3. místo: Alžběta Jirušková, Gymnázium Dr. A. Randy, Jablonec n. N.

OLYMPIÁDA V ZEMĚPISE, kategorie A (21. 2.)

1. místo: Andrea Štrynclová, ZŠ Jablonec n. N. - Kokonín

2.-3. místo: Kateřina Hrdá, ZŠ Arbesova, Jablonec n. N.

2.-3. místo: Vojtěch Hádek, Gymnázium Dr. A. Randy, Jablonec n. N.

OLYMPIÁDA V ZEMĚPISE, kategorie B (21. 2.)

1. místo: Radim Vadlejch, ZŠ Pivovarská, Jablonec n. N.

2. místo: Václav Týl, Gymnázium Tanvald

3. místo: Alena Provazníková, ZŠ Pivovarská, Jablonec n. N.

OLYMPIÁDA V ZEMĚPISE, kategorie C (21. 2.)

1. místo: Václav Plaček, Gymnázium Dr. A. Randy, Jablonec n. N.

2. místo: Sebastian Weber, Gymnázium Dr. A. Randy, Jablonec n. N.

3. místo: Lukáš Litera, Gymnázium Dr. A. Randy, Jablonec n. N.

MsM Jablonec nad Nisou / Jana Fričová