Soutěžilo se, jak jinak, ve třech disciplínách – plavání, běh a cyklistika. Počasí bylo na vyčerpávající triatlon vynikající. Všichni účastníci závodu se do toho opřeli a bojovali do poslední kapky. Občerstvení bylo po celou dobu závodu k dispozici. Tento fantastický triatlon se koná už spoustu let a jeho pořadatelství se točí mezi trojicí účastníků. Tenhle rok to bylo u Vopěnků a příští rok se to bude konat u někoho jiného.

Vojta Gallo

Náš triatlon je neveřejnou akcí, kterou pořádáme tři kamarádi z gymnázia – známe se už 42 let. Tohle byl asi 23. ročník, předtím jsme léta pořádali neveřejný atletický desetiboj. Nejdůležitější je na tom právě ta kontinuita v čase – že se pořád ještě scházíme a víme o sobě.

Letos jsme se na prvních třech místech umístili my tři zakladatelé tradice, vyhrál kamarád Martin v čase 2:28:35. Plavalo se 750 metrů v bazénu, kolo mělo 30 km s převýšením 600 m, běh 10,5 km s převýšením 200 m, a cíl u mne na horské louce.

Pokračování v Jizerských Horách bude zase až za tři roky, protože v pořadatelství se střídáme. Těším se ale na zimní Night maraton a na Jizerskou 50. Snad ty závody budou.