Hlavní výstava s názvem TRENDY.DESIGN.PRODUKCE nabídne přehlídku novinek z oblasti skla, bižuterie, autorského šperku a svítidel. Mezi vystavenými exponáty najdete i produkty ze samého srdce Křišťálového údolí - z dílny Preciosa Lighting.

Preciosa Lighting pro výstavu vybrala tři produkty retailového sortimentu. Všechna svítidla navrhli světoví autoři a ručně je vyrobili skláři za pomoci tradičních i moderních technologií ve firmě Preciosa Lighting v Kamenickém Šenově. „Jsme hrdí, že jsme se i letos mohli účastnit této unikátní výstavy a prezentovat tak naši řemeslnou dovednost i spolupráci se zahraničními designéry,“ říká Jan Volšík, ředitel obchodu a marketingu Preciosa Lighting.

„Výstava TRENDY.DESIGN.PRODUKCE je největší pravidelnou výběrovou přehlídkou skla a bižuterie nejen v České republice, ale celé Evropě“, uvedla ředitelka muzea Milada Valečková. „Je výsledkem dlouhodobé aktivní spolupráce našeho muzea se současnými firmami. Velice si vážíme jejich zájmu o spolupráci i na dalších muzejních projektech“.

Výstava se koná od 20. června a vyvrcholí 19. listopadu slavnostním předáním ocenění vybraných produktů, o kterých společně rozhodnou mezinárodní komise, partneři i samotní návštěvníci. Designová svítidla společnosti Preciosa Lighting jsou k vidění v moderní přístavbě v podobě skleněného krystalu, kterou vůbec poprvé může navštívit veřejnost.

Pavel Orálek