Mladí závodníci SpS a SCM Techno 293 byli od 24. března s trenérem Milanem Hájkem opět v Cádizu. Pokračovali zde v tréninku. Podmínky byly vynikající jak na vodě, tak i na břehu. Španělsko rozvolnilo opatření, a tak si celou akci všichni užili.

Na závěr se zúčastnili prvního závodu letošní sezony – mistrovství Španělska v Santa Pola. Předpověď slibovala na první dny závodu silný východní vítr levante. Po více než měsíčním únorovém soustředění v Cadizu a další týdenní přípravě před tímto závodem, se už všichni těšili na ostrý start.

Během čtyř dní kvalitního závodění se odjelo celkem 10 rozjížděk, převážně ve středním a silném větru. Na startu silně obsazeného mistrovství Španělska juniorů nechyběli závodníci z TJ Delfín Jablonec. David Drda se celou dobu držel a nakonec také skončil na 4. místě celkově v kategorii U17. Tibor Nevelöš (SK Štětí) dojel v chlapcích díky skvělému závěru na 7. místě a Radim Hasman na 13. místě.

„Tímto závodem jsme zakončili zimní část přípravy ve Španělsku a přesouváme se zpět do Čech, kde, až to situace dovolí, začneme trénovat na nové olympijské třídě iQFoil,“ plánuje trenér Milan Hájek.

Eva Skořepová, Český svaz jachtingu