Ta nemohla proběhnout ve svém obvyklém říjnovém termínu. V jiné formě a za přísných hygienických opatření se uskutečnila o víkendu 12.-13. prosince. Cena města tance putuje do Vodňan.

„Oba přehlídkové večery byly streamovány, představení se konala bez přítomnosti diváků, některé choreografie byly uvedeny ze záznamu a počet porotců byl výjimečně ponížen na tři,“ říká za organizátory Jiří Lössl z NIPOS-ARTAMA. Podle jeho slov přijali účast v porotě Honza Malík, Elvíra Němečková a Tomáš Žižka.

Tradiční součástí přehlídky Tanec, tanec… je také Cena města tance, kterou na základě doporučení poroty udílí statutární město Jablonec nad Nisou. Do užšího výběru na Cenu města tance nominovala odborná porota pět choreografií: Petru Blau (ZŠ a ZUŠ Karlovy Vary), Vojtěcha Brože (ZUŠ Vodňany), Janu Faltovou (ZUŠ Náchod a ZUŠ Červený Kostelec), Magdalénu Pupík Rellichovou (Taneční a pohybové studio Magdaléna Rychnov u Jablonce nad Nisou) a Pavlu Šemberovou (SMLS ZŠ a ZUŠ Karlovy Vary).

„Protože v roce 2018 přijala odborná rada scénického tance NIPOS pravidlo, že mezi opětovným udělením Ceny města tance stejné skupině musí uplynout nejméně pět let, doporučila letos udělit cenu města za výrazný umělecký počin a osobitou výpověď v tanci ZUŠ Vodňany a choreografii Dotek Maleviče - choreografie a interpretace Vojtěch Brož pod pedagogickým vedením Miluše Šindlerové,“ informuje Lössl. Ocenění je spojené s finančním darem města ve výši 20 tis. korun, který je určený k vytvoření nového autorského díla a jeho uvedení na přehlídce Tanec, tanec… 2021.

mestojablonec.cz