Jedna z nich se nachází i v Lounech.  Druhá na severu Čech, konkrétně v Libereckém kraji, funguje již nějaký čas v Jablonci nad Nisou. Zákazníci si mohou na těchto pobočkách vyřídit veškeré své požadavky týkající se energií, včetně odchodu z režimu dodavatele poslední instance (DPI). Obě společnosti se přitom dohodly, že do konce letošního roku budou přepážky ČEZ Prodej dostupné na 73 pobočkách České pošty po celé republice.

Pozitivní trend strategického partnerství obou společností dokládá nárůst zájmu klientů o energetické služby ČEZ Prodej na poštovních pobočkách, jenž souvisí se situací na trhu s energiemi a ukončením činnosti některých dodavatelů. V srpnu loňského roku každá z přepážek obsloužila v průměru 80 klientů, v lednu letošního roku to ovšem byli již 282 zákazníci.

„Jsem rád, že se naše spolupráce osvědčila. Zákazníci Pošty mají o energetické služby zájem, za půl roku obsloužila první okénka ČEZ Prodej na poštách více než 30 000 klientů. Proto jsme se rozhodli naši strategickou spolupráci prohloubit a zpřístupnit tuto službu zákazníkům v dalších městech,“ říká generální ředitel České Pošty Roman Knap.

Český červený kříž místní skupina Železný Brod ve spolupráci s městem Železný Brod uspořádal sbírku humanitární pomoci pro Ukrajinu.
Věci z humanitární sbírky v Železném Brodě již pomáhají

„V posledních měsících k nám chodí tisíce nových zákazníků, které zklamali jejich dosavadní dodavatelé a kteří hledají stabilitu a transparentní a férové ceny. Řada zákazníků řeší své požadavky online, a proto vylepšujeme naše digitální služby. Zároveň je ale důležitý i osobní kontakt, zvláště v současné době chce hodně lidí poradit ohledně toho, co se v energetice děje a jak se v ní mají zorientovat. Pobočky České Pošty jsou na atraktivních a dobře dostupných místech a my jsme si ověřili, že můžeme jejich prostřednictvím získávat nové spokojené zákazníky,“ doplňuje generální ředitel ČEZ Prodej Tomáš Kadlec.

V severních Čechách se nacházejí již dvě pobočky ČEZ Prodej na České Poště. V Ústeckém kraji v Lounech (Štefánikova 1465) a Libereckém v Jablonci nad Nisou (Liberecká 32/2). Řadí se tak mezi ty v Berouně, Hlinsku v Čechách, Jindřichově Hradci, Písku, Říčanech u Prahy, Strakonicích Blansku, Brně, Českých Budějovicích, Chrudimi, Jeseníku, Jihlavě, Mělníku, Rokycanech, Táboře, Uherském Hradišti, Vsetíně, Vyškově, Zlíně a Žďáru nad Sázavou.  

Na těchto vybraných pobočkách České Pošty si mohou zákazníci vyřídit veškeré své požadavky týkající se energií, včetně odchodu z režimu dodavatele poslední instance (DPI).

Tedy uzavřít novou smlouvu o dodávkách elektřiny a plynu, změnit tu stávající nebo například přepsat odběrné místo. Rovněž zde získají kontakty na odborníky, kteří jim poradí například s instalací střešní fotovoltaické elektrárny na rodinné domy. Zákazníci se mohou také poradit , jak na instalaci domácích tepelných čerpadel nebo elektrokotlů a plynových kotlů.

Ota Schnepp, mluvčí Skupiny ČEZ pro severozápadní a střední Čechy