V roce 1996 byl na Všeni založen Cyklistický klub seniorů a začal s pořádáním organizovaných cyklistických výletů, v zimním období i pěších. K roku 1999 měl klub třináct členů. U jeho vzniku byla parta nadšenců v důchodovém věku, kteří ještě nechtěli patřit do starého železa. Naopak, chtěli začít naplno žít. Zakladatelem a duchovním otcem byl Jan Egrt. On byl příkladem toho, že v důchodu život nekončí.

Na valné hromadě v lednu roku 2000 byl přijat nový název klubu, a sice Cyklistický klub seniorů Všeň, a nové stanovy. Podporovatelem klubu se stal Obecní úřad Všeň a hlavním sponzorem pivovar Svijany. Také s jejich pomocí uspořádal cyklistický klub seniorů 8. května 2001 První propagační jízdu k 95. výročí narození všeňského výrobce velocipedů Otakara Haška, který na Všeni vyráběl v malé dílně jízdní kola za první republiky. Jeho výrobky dodnes jezdí a v pelotonu jich bývá okolo dvaceti.

Zde začala a stále trvá tradice Haškovy velocipiády, která má své místo v dění obce, každoročně vždy 8. května. Hned první rok bylo v pelotonu neuvěřitelných 220 jezdců v dobových kostýmech, kteří osedlali své historické, ale i novotou vonící bicykly a vyrazili na krátkou vzpomínkovou projížďku. Obvyklá trasa je do dnes Ploukonice - Všeň - Žďár - Doubrava - Ploukonice. Po deseti letech své existence vynechali členové klubu ve svém názvu slůvko senioři a tak byl schválen nový oficiální název: Cyklistický klub Všeň. Ten má v roce 2019 dvacet členů. Klub vedou Jana Kristiánová, Jiří Amler a Miroslava Stanková.

Na jablonecké ZŠ Rýnovická se konal první absolventský ples.
Deváťáci ze ZŠ Rýnovice měli absolventský ples. A vydařil se na jedničku

Haškova velocipiáda se dostala do povědomí široké veřejnosti. Propagační jízdy se každoročně účastní okolo 500 účastníků. z různých koutů republiky i ciziny. Mezi cyklisty najdete nadšence z Brna, Vysokého nad Jizerou, z Jablonce nad Nisou, Českých Budějovic nebo Jičína. Dávají dohromady stará jízdní kola, která někde desetiletí stála na půdách a ve stodolách.

Haškova velocipiáda, se tak stala tradiční jarní slavností se spanilou jízdou cyklistů na historických kolech v dobových kostýmech. Hlavní podívanou bývá především jízda na vysokých velocipédech, kterou bravurně ovládá nejen Bohuslav Polák z Koberov, ale také majitel známé jablonecké společnosti Jablotron Dalibor Dědek i jeho syn Jan Dědek.