Je překrásný podzim a nádherné počasí vábí na procházky do přírody nespoutané množství lidí, houbařů i rodinek s babičkou či pejskem. A bez nadsázky lze říci, že od konce září a následně v krásném říjnu našel ještě krásnější houby každý, kdo si při procházce po lesní cestě třeba jen odskočil. Na vycházce Hamrovských houbařů ale zdaleka nešlo jen o plejádů hřibů „známých značek“, ale i o celou řadu druhů lupenatých a stromových hub a dalších druhových skupin, kterými letošní podzim v Jizerkách opravdu nešetřil.

Odborným výkladem provázel expozici hub na stolech před mysliveckou chatou v Bohdalovicích JUDr. Aleš Vít. Určitě zajímavým přídavkem byl popis léčivých hub, které odborně popisoval Jirka Šťáva z houbařského spolku Lomnice nad Popelkou. Na společné fotografii je téměř třicet účastníků, kteří určitě odcházeli s novými poznatky i příjemnými zážitky

Děkovat budu především přírodě, která celou nádhernou akci umožnila. Když svůj obdiv a úctu k ní každý z návštěvníků lesa dokáže třeba tím, že do připravené tašky sebere alespoň jednu pet láhev, náleží mu malé, ale opravdové uznání.

Petr Hampl